Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nie działa wtyczka K.Lawa na Win 98 SE?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
krys_wm
Witam czy ktoś się spotkał z taką przypadłością, jak w temacie, na Win xp ten sam profil użytkownika działa ok.

Pozdrawiam
Krystian
arct!c
to jest raczej problem, wiec pomyliles fora. A co do klawy to bylo juz na forum ze pod 98se nie chce smigac.
krys_wm
Witam ponownie

Bardzo mi zależało na obsłudze klawiaturą, ponieważ było to dla osoby niewidomej, ale dało się to obejść, nowe wiadomośći otwierają się same i są w pasku, co do kontaktów był kłopot, znalażłem rozwiązanie na forum tlen-u , wystarczył zwykły skrót w lini polecenia GG:nr_gg i od razu otwiera okno dla tego kontaktu. Metody prosta ale skuteczna, jednak brakuje mi pomysłu jak z klawiatury zmienić status lub zamknąć konnekta, jakby ktoś miał pomysł to piszcie, z góry dzięki za pomoc

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
Olórin
Najlepszym rozwiązaniem byłby upgrade do 2000 lub XP. Nie mam pojęcia dla czego może nie działać pod 98...
KoSiarzPL
QUOTE(krys_wm @ 4.12.2005 - 15:57)
Bardzo mi zależało na obsłudze klawiaturą, ponieważ było to dla osoby niewidomej, ale dało się to obejść, nowe wiadomośći otwierają się same i są w pasku, co do kontaktów był kłopot, znalażłem rozwiązanie na forum tlen-u , wystarczył zwykły skrót w lini polecenia GG:nr_gg i od razu otwiera okno dla tego kontaktu. Metody prosta ale skuteczna, jednak brakuje mi pomysłu jak z klawiatury zmienić status lub zamknąć konnekta, jakby ktoś miał pomysł to piszcie, z góry dzięki za pomoc


Mozesz powiedzieć czego oczekuje osoba niewidoma od komunikatora, żeby był dla niej "przyjazny"? Co jej utrudnia w posługiwaniu się komunikatorem, co jest dla niej niezbędne a co mile widziane. Dzieki temu programiści będą wiedzieli na co zwrócić uwagę bo przecież im samym trudno o tym wiedzieć. W przyszłości może nawet powstanie dodatkowa wtyczka jeśli taka będzie potrzebna.
krys_wm
w tej chwili, korzysta z syntezatora mowy unispiker, do odczytywania wiadomości, brakuje napewno odczytywania opisów gg, przydał by się jakis dzwiek przy uruchamianiu konnekta i zamykaniu, info głosowe o zmianie ststusu, moze czytanie kontaktów , na razie tyle mi przychodzi do głowy , porozmawiam z osobą zainteresowaną może coś dorzuci do tej listy, testowałem, inne komunikatory pod kątem osoby niewidomej to dla pocieszenia powiem że konnekt jest najlepszy!!!

Pozdr

Krystian

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować ostatniego posta w temacie.
krys_wm
QUOTE(Olórin @ 4.12.2005 - 15:19)
Najlepszym rozwiązaniem byłby upgrade do 2000 lub XP. Nie mam pojęcia dla czego może nie działać pod 98...
*




Niestety nie za bardzo można ponieważ syntezator mowy jest pod Win 98 może jak będzie zamieniany komp, bo na tym P3 500 128 ramu to 2000 chyba by nie chciał pracować
Olórin
2000 bez problemu, sam używałem K na windows 2000, p166 48mb ram wink.gif

Mam pytanie: co w tej wtyczce nie działa? skróty się dodają, ale nie działają? można prosić logi? może z nich coś się dowiem...
krys_wm
Skroty się dodają ale po użyciu nie ma zadnej reakcji.Co do logów,wrzucę je jutro wieczorem.


nie cytuj poprzedniego posta.... //Olórin
krys
Obiecane logi, zdefiniowałem 2 skróty windows+k dodaj kontakt i windows+, pokaz ukryj okno , jestem swieży więć mogłem coś pokrecić licze na wyrozumiałość

Załączniki

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.