Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Hasło na status
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
KaCzOr
Witam.
Niestety tak przypadlo, ze musze dzielic komputer z moja ukochana mamą.
No jak to zazwyczaj bywa zdarzaja sie bitwy o komputer kto ma siedziec i kiedy biggrin.gif

Siedze sobie przy kompie, moj status to oczywiscie afk. No i ide sobie do kibla, na chwile na ogrod, czy po prostu gdzies sobie wyjde z domu zapominajac zmienic status, lub po prostu nie chcac tego robic.
A pierwsze co robic moja jakze "szprytna" mamusia gdy tylko "dopadnie" do maszyny sterujacej, to robi mnie niewidocznym albo co gorsza niedostepnym.

Wiec inwencja twórcza brzmi - czy jest możliwość napisania takiej wtyczki, ktora przy probie zmienienia statusy wolałaby o haslo ktore jest wczesniej ustalone przez uzytkownika? dry.gif

Pozdrawiam
lhs
blink.gif
Może mam zły dzień - ale NIC nie rozumiem. Jak jesteś, ekhm, "na ogrodzie" to chyba jesteś niedostępny?

Rozwiązanie na szybko - rozmowa z mamą...
KaCzOr
No ja Ci wszystko sprobuje wytlumaczyc.

Jesli moja mama siedzi przy komputerze, to zeby nie zmieniala mojego statusu.
Mowi ze ludzie pisza zawracaja jej glowe, lecz to nie jest prawda, bo chyba az tak duzo nie pisza.

Kiedy jestem w ogrodzie no to jestem tam na chwile, wiec jestem przyslowiowe zaraz wracam - do tego ten status zapewne sluzy.

No i chyba o to tu w skrocie chodzi
jiobel.
Ja tam bym się tak bał. Ale to już zupełnie OTowo. :-|
lhs
LOL - sie nam forum psychologiczne robi...

QUOTE(KaCzOr @ 6.12.2005 - 22:10)
Jesli moja mama siedzi przy komputerze, to zeby nie zmieniala mojego statusu.

O tym właśnie mówiłem - spróbuj ją o to POPROSIĆ smile.gif

Poproś ją też, żeby po prostu ignorowała wiadomości przychodzące do ciebie - wytłumacz jej, że nie musi ich czytać, ani na nie odpowiadać (a odpowiada???).

A swoich kolegów/przyjaciół poproś, żeby nie pisali do ciebie, jeżeli masz status inny niż "Dostępny" (bo mama wszystko czyta) smile.gif
Olórin
WinXP -> Fast User Switching...
bakerss
Zimno jest, po co masz na ogród wyłazić? blink.gif Widzisz problem rozwiazany ;]
lhs
Problem (za przeproszeniem) kibla pozostał...
Spass
Olew.k -> Ignoruj wszystkich. Ja bym ten problem rozwiązał w ten sposób.
KoSiarzPL
Ja bym się cieszył gdyby mama ustawiała mi status "niedostępny" gdy gdzieś wyszedłem. Dzięki temu wiadomości które ktoś do mine wysyła nie zostaną odebrane przez kogoś innego i będą na mnie czekać.

Chyba nici z wtyczi co? laugh.gif
KaCzOr
Hmmm - Czy moja mama czyta te wiadomosci - czasami ja ma inwencje tworcza albo jak wie do kogo pisze - bo nie wszystkich zna mellow.gif

Z tym ogrodem - to tylko przyklad, archetyp taki. Do kuchni zejde cos do jedzenia zrobic - jak kumple przyjde, to przed dom na chwile wyjde no i ogolnie jak w domu cos robie.

Z ta Olew.K`a - to moze i jakies wyjscie jest, trzeba bedzie nad tym pomyslec....
SoulFailer
a może niedostępny + opis 'zaraz wracam'?

zajmie Ci to tyle samo co uruchomienie blokady statusu i wpisanie stosownego hasła...
pilchu87
moze lepiej ustaw sobie haslo do wygaszacza ekranu ktory by sie pojawial nap po 2 minutach iwtedy matka nic ci juz nie pogrzebie biggrin.gif
KaCzOr
pilchu87

A co bedzie jak mama przyjdzie po 2 minutach, i tu nagle jej jakies haslo bedzie chcialo? ... sajgon ph34r.gif
pilchu87
no to ustaw zeby zamiast hasla przelaczalo do ekranu logowania, wtedy tworzysz mamie profil i jak cie nie ma to sobie dziala na swoim smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.