Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: jabber pada co chwilę :/
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
bosky
co kilka minut pada mi połączenie z jabberem, co więcej jest kilkanaście do kilkudziesięciu sekund przed padnięciem, kiedy nie przychodzą ani nie wychodzą żadne wiadomości (i nie wiadomo później co poszło a co nie). może to problem z połączeniem.
mam chello, przy czym w domu jestem w sieci wewnętrznej. porty dla jabbera na routerze (5222 i 5223 w tcp i udp) przeforwardowałem na swój komputer ale nic to nie zmieniło.
ktoś ma jakiś pomysł?
dantley
To nie jest prawdopodobnie wina K, a serwera jabberowego.

Tak więc musisz zaczekać, dopóki admin serwera coś z tym zrobi, lub możesz zmienić serwer.
Olórin
QUOTE
porty dla jabbera na routerze (5222 i 5223 w tcp i udp) przeforwardowałem na swój komputer ale nic to nie zmieniło.

To nie ma najmniejszego znaczenia.

Chrome jest od dawna stabilny, rock solid bym powiedział. Problemem może być pad na łączach między twoim komputerem a chrome... Ja łączę się przez TPSA...
bosky
QUOTE(dantley @ 7.12.2005 - 21:38)
To nie jest prawdopodobnie wina K, a serwera jabberowego.
*



problem w tym że używając psi czy pandiona nie miałem tego problemu, a przynajmniej nie z taką tragiczną częstotliwością. jednak zależy mi na zostaniu przy konnekcie.. ni po to do cholery tyle go konfigurowałem smile.gif

łącze z chello zdaje się być stabilne, a przynajmniej nie dzieje się z nim nic dziwnego podczas padów jabbera.
bakerss
Mi tez sie ostatnimi czasy tak dzieje z chrome ;]
Olórin
QUOTE
łącze z chello zdaje się być stabilne, a przynajmniej nie dzieje się z nim nic dziwnego podczas padów jabbera.

Chodzi o routing do tego konkretnego hosta. Spróbuj łączyć się przez proxy ;] (w3cache.icm.edu.pl:8080).

Stan działania serwera możesz zobaczyć tutaj: http://www.chrome.pl/graphs/

QUOTE
problem w tym że używając psi czy pandiona nie miałem tego problemu, a przynajmniej nie z taką tragiczną częstotliwością. jednak zależy mi na zostaniu przy konnekcie.. ni po to do cholery tyle go konfigurowałem smile.gif

Być może K jest trochę bardziej wrażliwy na gubienie pakietów lub wielkie opóźnienia. Ale jakby nie było to nie jest bardzo widoczne, większości działa smile.gif
Strzałek
witam. Również mam problem z rozłączaniem. U mnie poprostu nie łączy się w ogóle. OD czasu do czasu się połączy, ale na chwilę i sporadycznie. Mam chrome, oraz jeżeli chodzi o łącze to tpsa. Załączam logi.


Załączniki

Strzałek
tak, wiem, wiem że podbijanie to zła sprawa, Ale nadal nie działa mi jabbera na konnekcie sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.