Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odzyskiwanie listy kontaktów
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
nicram20
Witam,
Problem dotyczy odzyskania listy kontaktów po awarii plików cfg.dtb oraz cnt.dtb
Oczywiście nie chodzi o wskazówkę jak importować wcześniej zabzpieczone kontakty, ale jak odyskać je z pliku programu.
Ustawienia powiedzmy, że są do przywrócenia w końcu to ustawienia widoku itp.
Post kierowany do doświadczonych użytkowników oraz tych, którzy znają Konnekta od podszewki. Problem był już poruszany wcześniej niestety jednak bez załatwienia tej poważnej sprawy, która wcześniej czy później sięga każdego użytkownika.
dulek000
Najprawdopodobniej się nie da.
nicram20
//Nie cytuj całego ostatniego posta
Nie sądze, żeby ta wiadomość mogła być funtamentem pod rozwiązanie problemu.
"Najprawdopodobniej się nie da." - na czy oparta jest ta wypowiedz jak nie na przypuszczeniach?

//OPCJA EDYTUJ

Jestem w trakcie samodzielnych prób i zauważyłem, że po zaimpolantowaniu konfiguracji z innego profilu i dodaniu kontaktów tlena (automat) program sam przyporządkował je odpowiednim zakładkom w jakich znajdowały się przed awarią.
Czy więc można posunąc się dalej i przywrócić wszystko bez żmudnego czytania archiwum (szczęście gdy się je ma) i wklepywania na nowo kontkatów?
Olórin
Kontakty tlenowe (i ich grupy) przechowywane są na serwerze Tlena.
lhs
QUOTE(nicram20 @ 12.12.2005 - 20:56)
[...] zauważyłem, że po zaimpolantowaniu konfiguracji [...]

Yyy... że po czym??? wacko.gif
arct!c
trzeba bylo uzywac K+ i backup`ow wink.gif
KoSiarzPL
Kontakty same się importują tobie na liste w przypadku gdy kontakty sa przechowywane automatycznie na serwerze. Tak sie dzieje w przypadku sieci tlen jak rowniez jabber. GG nie przechowuje swoich kontaktow automatycznie na serwerze. Dlatego wazne jest eksportowanie na serwer gg kontaktów ręcznie co jakis czas (moze wtyczka gg umozliwila by automatyczne eksportowanie!). Jesli pliki zostały uszkodzone nie ma mozliwosci jego naprawy. Co innego gdy by zostal usuniety, to mozna bylo by sie go przywrocic.
Mozesz uzywac wtyczki ktora robi kopie zapasowe automatyczine (K+).
nicram20
Nie pozostaje chyba nic więcej jak ręczne wklepytanie listy z ocalałej historii kontaktów.
KoSiarzPL
No niestety. Oczywiscie o imporcie listy kontaktów z serwera wiesz? wink.gif
Tak to już jest z każdą aplikacją. Wiec jeśli używasz gg to musisz pamiętać o eksporcie swojej listy.
nicram20
Jasne tak to jest.
Choć co do eksportu to raczej plik bo ten eksport na serwer GG rozbudowanej listy konnekta, przynajmniej ja takiej uzywam nie daje komfortu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.