Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 4Coders
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
bulanh
Witam.

Skończyłem ostatnio pisać wtyczkę do Konnekta zajmującą się kolorowaniem składni (na razie tylko Delphi) w wiadomościach zarówno wychodzących jak i przychodzących.

Pod spodem obrazek jak to mniej więcej działa:
user posted image

TODO:
- zaimplementować składnię C++ (prawie gotowe, na razie toczę bój z dyrektywami dla prekompilatora)
- wysyłanie pokolorowanych wiadomości nawet do osób nie posiadających wtyczki ( niezbędne jest poprawienie błędu Konnekt'a, który nie wysyła znaków końca linii przy wiadomościach z flagą MF_HTML)
- wysyłanie pokolorowanych wiadomości tylko do wybranych osób z listy kontaktów
- możliwość definiowania własnych języków (daaaleka przyszłość)
- formatowanie kodu (robienie wcięć, dodawanie enterów tam gdzie trzeba - trochę bliższa przyszłość)
- wstawianie równań matematycznych (być może zrobię na to osobną wtyczkę)

Wersja 1.0
- kolorowanie składni Delphi/Pascal
- możliwość zmiany kolorów poszczególnych elementów (słowa kluczowe, liczby itd.)

W razie jakichkolwiek problemów z wtyczką (coś źle koloruje, wywala Konnekta itd.) proszę o kontakt, najlepiej poprzez ten wątek.

Pozdrowienia
Buła.

Załączniki

dulek000
http://www.boost.org/libs/regex/doc/regex_replace.html - masz tu ładne wyrażenia regularne do kolorowania C++.
Olórin
Zrób jeszcze C++, PHP (w sumie podobna składnia), XML (czyli również XHTML) i CSS i będzie bosko! Świetny pomysł!!!!
riddle
Bardzo fajny pomysł. Czekam na więcej smile.gif
zimaq
Popieram Olórina, swoją drogą, duże zaskoczenie ta wtyczka.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne wersje! smile.gif
arct!c
oj tak! css, php i xml tego trzeba!

QUOTE(bulanh @ 12.12.2005 - 20:36)
  [...] - wstawianie równań matematycznych (być może zrobię na to osobną wtyczkę) [...]

przez chwilke sie rozmarzylem...
KoSiarzPL
Co dla mnie by sie przydalo:
- poczatkowo opcja czy kolorowanie ma byc domyslnie wlaczone czy wylaczone a w oknie rozmowy przycisk z mozliwoscia wylaczeina/wlaczenia. Docelowo, dla kazdego okna (kontaktu?) zapamietanie stanu przycisku.
- w konfiguracji uzyc kontrolki "kolor" do wybierania koloru zamiast editboxa
- moze opcja czy wysylac do kontaktu formatowane wiadomosci

Jak sie zaglada do odpowiednich dzialow to sie wie jakie wtyczkisa w budowie wink.gif
bulanh
dulek000: na samym początku chciałem całą wtyczkę oprzeć o wyrażenia regularne, ale jakoś nie mogłem sobie z tym poradzić, dlatego zrobiłem to w zwykłej pętelce i masie warunków if smile.gif

Olórin: priorytetowo chcę dodać C++, assemblera i PHP. Później dwie drogi: albo dodawać poszczególne języki do kodu, albo zrobić możliwość definiowania sobie języków i formatowania (chociaż na razie nie mam pomysłu na realizację tego)

Co do tych równań to też tylko pomysł smile.gif
Olórin
QUOTE
albo zrobić możliwość definiowania sobie języków i formatowania (chociaż na razie nie mam pomysłu na realizację tego)

RegExp...
KoSiarzPL
Jak to jak, normalnie. Ja kiedys pisalem IDE dla dowolnego jezyka tworzonego przez uzytkownika.
Daj w konfigu pole do wstawienia sciezki do wlasnego pliku. Przy ladowainu wtyczki/zmianie konfigu odczytasz zawartosc i budujesz sobie tablice hashujaca.
Tablica wyglada tak:

"=string_on
'=string_on
//=komment_1
/*=kommnet2_on
int=typ
bool=typ
const=klucz
private=klucz
...

teraz bierzesz slowo z wiadomosci sprawdzasz jednym ifem czy istnieje w tabllicy i jak tak to sprawdzasz kolor dla okreslonego typu i malujesz. Banalna sprawa.
riddle
Nie dla każdego wszystko jest banalne. Nie wątpię, że autor wtyczki umie zrobić to o czym mówisz, ale nie możesz tak tego pisać jakby to było oczywiste.

Dla mnie oczwista jest podmiana selektorów CSS, aby coś osiągnąć, dla niektórych zmiana poszczególnej wartości to czarna magia. ;-)

A żeby nie było totalnego offtopa: Bardzo bym chciał zobaczyć w swoim okienku wiadomość, którą wysłałem. Nie musi być formatowana, ale żeby jakaś była.
KoSiarzPL
Oj riddle a ty sie doszukujesz zlego. Powiedziałem, że to banalne gdyż to jest banalne. Dodatkowo chciałem zmotywować autora, który wydawał się "bezradny" pisząc:
QUOTE
chociaż na razie nie mam pomysłu na realizację tego

i przekonać go iż nie jest to takie skomplikowane smile.gif
Oz4ru
studiuję fizykę (2 rok) i matematykę rok 1 i możliwość
QUOTE
- wstawianie równań matematycznych (być może zrobię na to osobną wtyczkę)

....jak o tym pomyśle że mógłbym jakąś zgrabną całeczkę wysłać, sumę czy granice...
ahh....
KoSiarzPL
a ja wam powiem, ze jakos nie widze tego wstawiania rownan matematycznych wink.gif
Chyba ze te rownania to x*2 + y^2 = -6 /10
Olórin
Co do równań można by wykorzystać format LaTeX... winthux kiedyś coś takiego nawet tworzył, ale chyba nic z tego nie wyszło, a szkoda wink.gif
Oz4ru
wiesz równanie kwadratowe to pikuś ale jak ktoś wymyśli jak konnekt-em wysyłać sumy ciągów, całki, granice (mam tu na myśli indeksy dolne) ect to to będzie wielkie ułatwienie
winthux
QUOTE(Olórin @ 13.12.2005 - 23:12)
winthux kiedyś coś takiego nawet tworzył, ale chyba nic z tego nie wyszło, a szkoda wink.gif
*



wyszło i nawet działało ale trochę ciężko się całość obsługiwało... w każdym bądź razie już o tym myślałem, bo mi też się przyda takie cosik, bo tłumaczenie całek czy innych działań matem. jest koszmarem, dobrze ze jest kboard wink.gif myślałem nad wykorzystaniem ms equation z office'a smile.gif
Aule
IMHO LaTeX jest całkiem wygodny. Na czym polegała ciężkość używania tych równań?
winthux
coś namieszałem, że tylko wiadomości z mimetexem wychodziły ;P

co do kolorowania składni to najlepiej byłoby użyć xml'a smile.gif. Podawać keywordy i ich formatowania w tagach, zrobić tagi dla liczb, tekstu itp.
Przykład:
CODE

<lang name="C++">
    <keywords>
         <keyword id="static_cast" color="#000000"/>
           ....
    </keywords>
    <text color = "#949494"/>
           ....
</lang>
hao
hmmmm, równania możnaby zrzucać do obrazka i wysyłać je przy pomocy GGImage, wtedy odbiorca końcowy nie musiałby mieć wtyczki... A do samego konstruowania równań wykorzystać jakąś gotową bibliotekę...
winthux
QUOTE(hao @ 14.12.2005 - 17:25)
hmmmm, równania możnaby zrzucać do obrazka i wysyłać je przy pomocy GGImage, wtedy odbiorca końcowy nie musiałby mieć wtyczki... A do samego konstruowania równań wykorzystać jakąś gotową bibliotekę...
*



tak właśnie zrobiłem smile.gif. Mimetex generuje gifa, którego później wysyłam (ale jakość tego gifa nie jest dobra ;P więc może pokusić się o użycie ms equation/mathtype?)
skolima
Któryś z klientów jabberowych, którego zdażyło mi się używać, umożlwiał właśnie bardzo cwane wysyłanie równań/wzorów itd. Dammit, chwilowo nie pamiętam co to było, ale istotne jest, by druga strona mogła je odbierać bez żadnych wtyczek. Czyli obrazki są dobrym pomysłem... ale pytanie do riddle'a : czy nie ma przypadkiem metody na zapisywanie wzorów matematycznych w sposób tekstowy zrozumiały dla przeglądarek? Większośc klientów wiadomości html'owe generuje przy użyciu bibliotek dośc potężnych, może nie trzeba się uciekać do obrazków?
Olórin
MathML, nie obsługiwany przez IE
Bora
Można generować html i formatować tekst (index górny, dolny, górna ramka) itp.
winthux
Bora: a co z całkami, ułamakami zwykłymi, pochodnymi, macierzami itp.?
Olórin
HTML mógłby również spowodować dziury w bezpieczeństwie.
Aule
Pochodnymi? wink.gif Można apostrof dodać, albo index górny/dolny, tak? Przydałoby sie coś do całek, macierzy i ułamków i może jakaś tablica z alfabetem greckim.
riddle
Kolego, wtyczka działa fajnie, ale niefajnym jest fakt, że we wszelkich konnferencjach blokuje wiadomości w kolejce tychże. Co skutkuje tym, że widzę jak do mnie piszą w konnfach, a sam nic nie mogę napisać. Jak wyłączyłem Twoją wtykę - jest okej.

Zrób coś z tym, tak nie może być.
Komodo
U mnie ta wtyczka w ogóle nie koloruje sad.gif

edit:
już działa. W opisie powinno być wyraźnie napisane, że należy dodać nagłówek [delphi] [/delphi]. Zobaczyłem to dopiero na zdjęciu, które za pierwszym razem się nie załadowało.

edit2:
Kiedy można spodziewać się kolejnej wersji?
Akira
I co temat z wtyczką umarło? Przydałoby sie chociaż sam php i html;] Bylbym bardzo wdzieczny nawet zeby trzeba miec po obu stronach ją.
Trial
Nie wiem czy kolega od wtyczki sie obrazi ale moja kolejna wtyka wlasnie bedzie kSkladnia gdzie bedzie kazdy mogl definowac sobie samemu kolorowanie skladni czyli co kto wymysli to bedzie w postaci jakis plikow zewnetrznie ladowanych ....

pozdrawiam
Akira
Uff a juz sie balem ze nic takiego nie powstanie;] WIelkie dzieki trial iskre nadzieji:P

Ps. A moze jako nazwa "sKładak" ??
Andrzej1307
hehe fajna nazwa tongue.gif a moze sKładzik? bo kSładnia to jakies sztywne
arct!c
ehh wtyczki nie ma a już nazwę wymyślacie ;/ Co do samego pluginu, świetnie byłoby gdyby obsługiwał składnie php, html, css - to dla zwykłego szaraka. Dla tych pro różne różniaste języki programowania.
zimaq
Przecież Trail napisał, że:
QUOTE
[...]kazdy bedzie mogl definowac sobie samemu kolorowanie skladni czyli co kto wymysli to bedzie w postaci jakis plikow zewnetrznie ladowanych[...]


Czekamy z niecierpliwością wink.gif
arkadyjczyk
Proponuje, żeby czytało jakieś gotowe pliki ze składnią, np z EditPlusa. Jest ich dosyć sporo i każdy mógłby znaleźć coś dla siebie.
Andrzej1307
ja proponuje dodatkowo kolorowanie składni C++ (co mi sie bardzo przyda) smile.gif
Abraxas
To daje nadzieję nawet na kolorowanie składni CSSa i ActionScripta. Czekam cierpliwie smile.gif
Trial
Szczerze wam powiem ze w pierwszej fazie wtyczki Tłok byl wtyczką kSkładnia hahhahahaha
w momencie tworzenia tej wtyczki natknalem sie na taka mala odskocznie a moze cos wyswietle sobie na liscie kontaktow .... i tak powstal TloK smile.gif

ale powroce do wtyczki ze skladnia .. to jest moje mazenie poniewaz czesto posluguje sie kodem w trakcie rozmowy
i nie tylko C++ ale SQL, delphi , java , visula basic, ASM .... itd.. zawsze mi brakowalo kolorwania skladni jak w zwyklym IDE.. co oczywiscie ultawia i przyspiesza interpretacje kodu.. nie bede mowil tu o zaletach poniewaz uwazam ze jest ich kilka.. i dla mnie sa istotne

nawet "zwykly" user ktory nie ma pojecia o pisaniu kodu w czym kolwiek moglby uzyc tej wtyki dla swoich potrzeb chociazby podkreslanie czy kolorwanie niecenzuralnych slow badz pogrubianie znaczacych dla niego slow itd. itp. to tylko zalezalo by od tworcy tzw . scryptu smile.gif
Akira
To moze jeszcze korrektos bys w to wmieszał? BO jak wiadomo ten stary to jakis niewypal(chodził chodził i przestał:) ) Albo odrazu cala wtyczka do formatowania tekstu wpisywanego i odbieranego :] miodzio
arkadyjczyk
Przy wykorzystaniu plików stx z EditPlusa możnaby kolorować dowolną składnię ( pliki ze składnią są do pobrania tutaj ). Co nie znaczy, ze nie można sobie zrobić dodatkowych, to prosty plik tekstowy.
bulanh
Witam.

Na początku chciałem wszystkich przeprosić za to, że nie odpowiadałem, ale niestety matura nieubłaganie się zbliża i w związku z tym trzeba się uczyć.

Nowa wersja powstaje w przerwach pomiędzy angielskim, matematyką i pracą z polskiego więc progress nie jest duży (choć zaimplementowane jest już kolorowanie z możliwością definiowania własnych języków i zalążki latexa). Prawdopodobnie skończę ją dopiero po egzaminie dojrzałości, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość smile.gif Co do zmiany nazwy to nowe propozycje tak średnio mi się podobają smile.gif

Dzięki wszystkim za odzew,
Buła.
Akira
No wreszcie:) Kiedy sa te egzaminy dojrzalosci:>? Spróbuj gdies tam koreKtor wsawic bedziemy wdzeicznie potrojnie wub.gif
Cekir
Proponuje zaczac od poprawienia problemu z konnferencjami
Niestety konferencje sa dla mnie konieczne, wiec uniemozliwia mi to uzywanie tej wtyczki.
Akira
Jezeli wtyczki wogole jeszcze nie ma (nielicząc delphi;)
bulanh
QUOTE(Akira @ 17.03.2006 - 11:55) *

No wreszcie:) Kiedy sa te egzaminy dojrzalosci:>? Spróbuj gdies tam koreKtor wsawic bedziemy wdzeicznie potrojnie wub.gif

Że tak się spytam: jaki koreKtor?
A co do matur to nie wiem kiedy są smile.gif

// Edit:
Już się dowiedziałem co to ten koreKtor i nie będzie czegoś takiego. Zbyt daleko odbiega myślą od założeń wtyczki.

QUOTE(Cekir @ 17.03.2006 - 15:20) *

Proponuje zaczac od poprawienia problemu z konnferencjami
Niestety konferencje sa dla mnie konieczne, wiec uniemozliwia mi to uzywanie tej wtyczki.

Wydaje mi się, że w nowej wersji problem został naprawiony.

QUOTE(Akira @ 17.03.2006 - 19:14) *

Jezeli wtyczki wogole jeszcze nie ma (nielicząc delphi;)

Wtyczka jest, ale jeszcze nie skończona tongue.gif
Cekir
QUOTE(bulanh @ 18.03.2006 - 01:02) *

Wydaje mi się, że w nowej wersji problem został naprawiony.


A gdzie jest nowa wersja? skad mozna ja pobrac?
bulanh
U mnie na dysku. Do pobrania będzie jak ją skończę.
Komodo
Jak tam pracę nad wtyczką? Kiedy można spodziewać się kolejnej wersji?
Akira
Po sesji...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.