Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Błędy w obsłudze wiadomości sformatowanych
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
bulanh
Witam.

Przy okazji rozwijania wtyczki natknąłem się na kilka problemów dotyczących "kolorowych" wiadomości. Przykłady:

CODE

^<font color="#EE1A1A"><cokolwiek></font>

powoduje, że tekst pomiędzy <font> i </font> jest całkowicie pomijany. Rozwiązaniem jest zastosowanie czegoś takiego:
CODE

^<font color="#EE1A1A">&lt;cokolwiek&gt;</font>


Drugą rzeczą, którą zauważyłem (dość dawno temu z resztą) jest znak końca linii.
CODE

^<font color="#EE1A1A">Zaraz nastąpi ENTER
no i po enterze</font>

co prawda wyświetli wszystko poprawnie, jednakże wysłana wiadomość będzie wyglądać tak:
CODE

Zaraz nastąpi ENTERno i po enterze

Źle działa także w drugą stronę, tzn. jeżeli otrzymujemy "kolorową" wiadomość zawierającą enter to wszystko zostanie wyświetlone w jednej linii.

Na razie tyle zauważyłem. Jeżeli jeszcze coś znajdę to dam znać.

Pozdrowienia
Buła
skolima
Wiadomości zaczynające się od '^' idą jako html, musisz escape'ować wszytskie znaki specjalne. Nawet, jeśli się nie sypie np. na gołych & w tekście, to niebezpiecznie jest je zostawić.
KoSiarzPL
QUOTE(bulanh @ 15.12.2005 - 00:21)
Przykłady:
CODE
^<font color="#EE1A1A"><cokolwiek></font>

powoduje, że tekst pomiędzy <font> i </font> jest całkowicie pomijany. Rozwiązaniem jest zastosowanie czegoś takiego:
CODE
^<font color="#EE1A1A">&lt;cokolwiek&gt;</font>


Moim zadaniem bardzo dobrze robi. Ktos mógłby ci wysłąć niecny javascript i Ci zaszkodzić. Dlatego zawsze trzeba kodować znaki specjalne.

QUOTE
Drugą rzeczą, którą zauważyłem (dość dawno temu z resztą) jest znak końca linii.
CODE
^<font color="#EE1A1A">Zaraz nastąpi ENTER
no i po enterze</font>

co prawda wyświetli wszystko poprawnie, jednakże wysłana wiadomość będzie wyglądać tak:
CODE
Zaraz nastąpi ENTERno i po enterze


Moze trzeba wstawic </ br>?

Chociaż z drugiej strony moze samo kievew powinno sie zajać tymi sprawami.
bulanh
QUOTE(KoSiarzPL @ 15.12.2005 - 12:43)
Chociaż z drugiej strony moze samo kievew powinno sie zajać tymi sprawami.
*



Dokładnie o to mi chodzi. Bo programowo pozmieniać wszystkie '<' na '&lt;' to nie jest problem. Gorzej, jeżeli piszesz wiadomość normalnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.