Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Funkcja SetColumn i parametr "name"
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
KoSiarzPL
1. Do czego służy parametr "name" w tej funkji.
2. Co daje takie definiowanie tego parametru:
sig_wtyczki + / + nazwa. Zetknalem sie z tym w jednej ze wtyczek.
3. Jesli w swojej wtyczce mialem ustawione sig = mojSig i chce go teraz zmienic na mojSig2, to zmieniam rowniez wartosci w wywolaniach setColumn. Jaki to bedzie miało wplyw kolumny dodane przed ta zmiana. Zostana nadpisane?

Nie musze dodawac, ze w sdk nic o tym nie ma? wink.gif
Olórin
name to poprostu nazwa pola w formacie human friendly wink.gif Dużo łatwiej edytować np. expimpy kiedy mamy GG/UID niż 10001, czyż nie? smile.gif W zasadzie nigdzie nie jest powiedziane że prefix musi być sigiem...
hao
ID kolumny ma wyższy priorytet... Czyli dopóki jest jakiś stały zdefiniowany numeryczny ID, wartość pola name nie jest brana pod uwagę...

Można też definiować kolumny podając tylko name - dla takich wartość ID będzie za każdym razem przydzielana dynamicznie
Olórin
A jak do takiej kolumny potem można się dostać? wink.gif
hao
Przykładowo z definicji cCtrl:
CODE

bool  DTsetInt (tTable db, unsigned int row, const char *name, int value, int mask=-1)


A poza tym:

CODE

virtual int __stdcall  DTgetNameID (tTable db, const char *name)=0
 Pobieta identyfikator kolumny o podanej nazwie.


Aule
kJabber ma tak przydzielane kolumny, miałem z tym kłopoty przy robieniu WizardK'a. Hao napisał co trzeba, ja podam działający kawałek kodu:
CODE
SETSTR(Ctrl->DTgetNameID(DTCFG, "name"), "wartość");
Można by sprawdzać co zwraca DTgetNameID.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.