Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Takie tam pytanko :)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
shw
W zwiazku z pewnym waznym wydarzeniem w moim zyciu, chcialbym spytac sie wszystkich zagladajacych tu konnekciarzy czy moge liczyc na ich kciuki w 5 dni (terminy zostana podane pozniej smile.gif) w maju.
Chodzi o tzw. najwazniejszy egzamin w zyciu, czyli maturke.
A dlaczego potrzebuje waszych kciukow? bo kompletnie nic nie umiem, a glupi nie jestem, wiec zgodnie z powiedzeniem, nie bede mial zawsze szczescia. Tak tez na szczescie chce zapracowac - waszymi kciukami. z gory dziekuje biggrin.gif
Sija
na moje kciuki mozesz liczyc, bo mam podobna sytuacje do Twojej, tyle, ze nie mam matury, tylko egzaminy gimnazjalne... bleh... ;]
case
hah SHW! to jest nas dwuch laugh.gif laugh.gif laugh.gif (jesli moge sie przylaczyc wink.gif)
...a poczatek "sciezki zdrowia" dokladnie 6 maja :cry:
shw
wywiedzialem sie dokladnie.
mam tak:
6 i 7
potem 16, 21 i 22.
jakie wybrales przedmioty case?
Olórin
QUOTE(case)
dwuchl

dwóch bo dwoje smile.gif))
Ludwik
QUOTE(Olórin)
dwóch bo dwoje smile.gif))

Fstrętny czepiacz! wink.gif
shw
niech sie czepia - ja tam wole, zeby mi ktos powiedzial gdzie robie blad i sie moze naucze, niz ktos popatrzy sobie na mnie, ze wale bledy, ale z jakiegos glupiego przekonania nie powie mi o tym, a ja ciagle je bede robil.
a noz widelec na maturze mu sie trafi i bedzie pamietal teraz biggrin.gif
SandmmaN
Moge trzymac kciuki za wszystkich maturzystow-betatesterow smile.gif
Obyscie ten "egzaminek" zdali na tyle dobrze aby sie dostac do wybranych uczelni wink.gif
GL!
Olórin
QUOTE(Ludwik)
Fstrętny czepiacz! wink.gif

niektóre błedy ort. wyglądają strasznie,
np. jaskułka smile.gif
kiedys wymowa "rz" i "ż" różniła się (jak również pozostałych przypadków jak: "ch" i "h", ó i u, itd.) i niebyło problemu z ort.(chyba smile.gif a teraz sobie uprościliśmy(?) i wymowa jest ta sama sad.gif
główne założenie alfabetu(tego czy innego) zatraciło się: z założenia jest to pismo oparte na fonetyce, no ale teraz to mozna powiedziec było:)
to tak OT.

ja tez moge trzymac kciuki za forumowiczów smile.gif



ps. ta polska ortogtafia jest wkurzająca: "próchnica" pisze sie przez ó, "Pruchnik"(nazwa miejscowośći) przez u smile.gif niemówiąc już o "nie z czasownikami" smile.gif
Flind
Tom skoro juz został poruszony ten nie przyjemny temat ktorego wole zawsze trzymac sie z dala to za mnie tez prosze trzymac kciuki (te u nog tez) bo mam maturke za niedługo i troche dygam. smile.gif
case
heh! ale sie czepili moich "dwuch" tongue.gif zawsze tak pisalem (od dziecka) i zawsze bede tongue.gif juz sie nie naucze.

...a co do przedmiotu to pisze oprocz polaka geografie i angielski standardowo biggrin.gif

a Ty SHW? :twisted:
Flind
hehehe wiec piszesz to samo co ja:)
Ludwik
Kiedyś przygfotowałem projekt ruchu internautów na rzecz reformy ortografii biggrin.gif
Wszyscy zaczelibyśmy pidać w nowej ortografii i w ten sposób weszła by do użycia, a z czasem stała by się oficjalna wink.gif
Przestraszyłem się tylko że jak zacznę tak pisać to matury przez to nie zdam :]
Ludwik
Że zacytuję projekt wstępu na stronie
QUOTE
W obecnych czasach język pisany jest naszym podstawowym narzędziem pracy. Powinien więc być funkcjonalny i łatwy do opanowania. Jednak przez wieki nasza ortografia obrosła w absurdy i nielogiczności. Czas je odrzucić tworząc narzedzie optymalne i wygodne w urzyciu.
Jest to bardzo trudne wyzwanie i nie ma co liczyć, rze [biggrin.gif - przyp. Ludwika] rządzący od razu ją zaakceptują. Jednak gdy nowa ortografia spontanicznie wejdzie do urzycia będzie to zadanie nieporuwnywalnie łatwiejsze.
Wierzymy, rze społeczność internetowa wprowadzi do urzytku nową, logiczniejszą, pisownię tak ja wprowadziła w rzycie [biggrin.gif - przyp. Ludwika] ideę wolnego oprogramowania.]
Ludwik
Lista zmian:

Ó zamienia się na U
Ukośna kreseczka na literą zmiekcza ją (porównaj - "ś", "ć", "ź"), zastosowanie jej ponad listerą "o" w celu uzyskania dźwięku "u" jest zupełnie absurdalne.

CH znienia się na H
Litera "c" jest tu z oczywistych względuw zbędna

Ż znienia się na RZ
Analogicznie do "sz" i "cz".


Niezmienione polskie litery:

Ś, Ć, Ź...
Ukośna kreska ponad literą jest oznaczeniem zmiękczającym. Tak więc trudno "ś", "ć" czy "ź" nazwać osobnymi literami. Są to tylko zmiększone "s", "c" i "z". Tym nie mniej pisownia w praktyce pozostaje bez zmien.

Ą, Ę...
"Ogonek" dopisany do litery przetwarza ją analogicznie do zmiany "e" w "ę".
Dopuszczalne są dwa sposoby zapisy dźwięku "ą" - logiczniej, jako "o" z ogonkiem, lub w wersji tradycyjnej jako "a" z ogonkiem. W wielu przypadkach obie wersje zapisu są nie do odrurznienia.

Ł
"Ł" pozostaje niezmienione i w przeciwieństwie do "ś", "ć", "ź", czy "ą", "ę" ma status osobnej litery, a nie jedynie mutacji.
Olórin
pomysł dobry....choć z wprowadzeniem było by trudno(ludzie by zgłupieli pisząc w/w maturę tzn. niewiedzieliby jak wkoncu to napiszac czy rz czy ż smile.gif itd....

jeszcze trzeba coś zrobić z nie z czasownikami,itd. smile.gif pisać wszystko razem albo osobno smile.gif to już trzeba ustalić smile.gif
shw
QUOTE(case)
...a co do przedmiotu to pisze oprocz polaka geografie i angielski standardowo biggrin.gif

a Ty SHW? :twisted:

heh. polak, angol i... infa biggrin.gif
alem sie rzucil - co? tak se lookam na harmonogram, a tam napisane: Informatyka, 4C, 1 osoba, sala 37. taki brech na cala szkole - jedyny w szkole sie zglosilem - no niezle.
obaczy sie jak bedzie smile.gif
case
hahh

u mnie byloby podobnie biggrin.gif wiec nawet o tym nie myslalem :wink:
MiLKA
heh... u mnie właśnie było podobnie ;-)

Jako jeden z 10 osób w szkole zdawałem nową maturkę. Reszta się przestraszyła obowiązkową matmą. A wiec nie zbaczając od tematu, to właśnie miałem niezłego zonka z informatyką. Otóż..... Jak sie okazało na nowej maturze informatyke zdawało ( prawdopodobnie ) w całym wrocławiu i okolicach 7 osób. Z tego co pamiętam to oprócz mnie był jeszcze ( na szczęście ) kumpel z klasy, dwóch ludzi z liceum, gdzie pisaliśmy, jeden z jakiegoś zadupia za wroclawiem i dwoch nie wiadomo skad ;p. Jazda naprawde była ciekawa.... ;-)
shw
kto jest wredny?
ktory nie bedzie za nas kciukow trzymal co??
no kto? no prosze bardzo - do odwaznych swiat nalezy - zaznaczyles Nie, a teraz nie chcesz sie przyznac? cooo??
no to... kij ci w oko [ha ha - jak cie zobacze na ulicy to bede wiedzial - po oku tongue.gif]
shw
No to juz jutro, ze niecale 13 godzin shw (i inni smile.gif) bedzie pisal maturke.
Sie nie boje (to podobno oznaka, ze nic sie nie umie wink.gif) i chyba dobrze. Jak mam nie zdac, to przynajmniej w dobrym humorze biggrin.gif
Ok - wiec matura zaczyna sie o 9 i trwa do 14 - polak.
W srode zas matura z angola - godziny te same. O dalszych szczegolach poinformuje w stosownym momencie.
A zainteresowanych wynikami i wogole odsylam na moj homepage, czyli shw_site.
Z gory dzieki za wszystkie kciuki i dobre mysli!
undying
Mnie tez to wreszcie dopadlo a uninkalem matury 2 lata heh......i qrde ..... z wiedza slabiutko ........ jutro o 15 polski a w srode o tej samej porze historia..... mam nadzieje ze wieczorowka ma latwa mature bo jak nie to styczen mi zostaje hehe......... lux
shw
Ok - let's the battle begins biggrin.gif
szczescia zycze wszystkim - nie dziekujta tongue.gif
wszyscy trzymacze kciukow - on your battle stations! laugh.gif
c ya za pare godzin
Flind
no jak wam poszło??? ja walsnie wrociłem i srednio na jeza mi chyba poszło. ale jeszcze zobacze a jutro geopgrafia :]
shw
tez taki troche niepewny jestem, ale i dobrych mysli. tommorow angol biggrin.gif
nadal czymac kciuki! smile.gif
burcu
Bawcie się dobrze chłopaki biggrin.gif Ja to mam za sobą i było to już tak dawno, że prawie nie pamiętam :wink:
Matzec
A ja jutro i pojutrzę piszę egzaminy pogimnazjalne... :)
Ale to raczej banał, nie musicie nawet trzymać kciuków ;)
Sija
Matzec: ja trzymam kciuki, bo sam tez pisze :]
Flind
no i juz po czexssci pisemnej. teraz tylko jeszcze ustne. dzis pisałem geografie i jak na poczatku sie przeraziłem ze ciezka sprawa to pozniej sie rozkreciłem i dobrnołem do 14 stron A4 :] wiec licze ze an tyle bzdur co ja tam napisałem cos na pewno bedzie dobrze
shw
polak 3
angol 4
teraz tylko ustne - tradycyjnie nic nie umiem i sie obudze na 1 dzien przed matura smile.gif
Flind
K...!!!K...!!!K...!!!K...!!!K...!!!K...!!!K...!!!K....!!!K....!!! >:[

specjalnie dla miluti wink.gif
case
QUOTE(Flind)
K...!!!K...!!!K...!!!K...!!!K...!!!K...!!!K...!!!K....!!!K....!!! >:[

az tak zle?? sad.gif
mnie poczestowali 2 z polaka i 3 z geografii :twisted: uffff...
Flind
ja wąłsnieoblaełem geografie
a wydawała sie taka prosta. napisałem bardzo duzo i nie mam pojciecia czemu tak zle mi to ocenili. przez cały okres czasuod egzamiunu do wynikow myslałem ze polaka obleje a geografii w ogole sie nei bałem bo myslałem ze dobrze mam napisane
case
tez zaje***cie balem sie polaka, bo to najgorszy przedmiot dla mnie i niestety obowiazkowy. geografia byla moim zdaniem bardzo trudna!! wiec nie powinienes sie zalamywac [choc powodow do radosci tez nie ma :wink: ]
Flind
heheh polski ustny dzis zdałem na 4 jako jedyny w klasie smile.gif ale i tak geo oblałem sad.gif
shw
ja wlasnie dzisiaj zdalem moj last exam - teraz tylko examy na studia - ale to dopiero najwczesniej za miesiac smile.gif
Matzec
I jak, jakie macie wyniki w egzaminie pogimnazjalnym? Ja 94 :)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.