Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Informowanie o "dzialaniu" na kontaktach
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cRoMo
Byc moze temat troche niezrozumialy, ale ciezko to opisac w kilku slowach. Otoz, wyobrazmy sobie, ze prowadzimy rozmowe konferencyjna (hipotetycznie). Po co korzystac z dodatkowej listy kontaktow, znajdujacej sie przy oknie rozmowy, skoro mozemy kliknac na okno Konnekta i zobaczyc uczestnikow rozmowy, dzieki temu, ze sa "podswietleni" (inny kolor nazw kontaktow badz inne tlo)?
Podobnie z normalnymi rozmowami, mozemy zobaczyc jakie mamy okna otwarte, spogladajac na liste kontaktow i rozszyfrowujac odpowiednio oznaczenie (j.w.).
Kolejna sprawa, przesylanie plikow: widzimy na liscie, do kogo przesylamy pliki lub od kogo odbieramy, a z chwila "znormalizowania" pozycji kontaku (przywrocenia normalnego koloru) wiemy, ze transfer sie zakonczyl.

Propozycja pewnie nie bedzie sie podobac zbytnio, ale to bardzo czytelne i uniwersalne sygnalizowanie "dzialania" na kontaktach biggrin.gif Ponadto, tego chyba nie bylo w zadnym komunikatorze wink.gif

PS. Podobna prpozycja juz byla, ale chodzilo o sygnalizowanie kontaktow aktywnych, majacych opis, itd. To jednak zdecydowanie wprowadzaloby wieksze zamieszanie, poniewaz kontakty z opisami i aktywne to liczba o wiele wieksza, niz kontakty, z ktorymi rozmawiamy, cos im przesylamy badz mamy rozmowy konferencyjne.
Ludwik
Ale możemy jednocześnie rozmwiać, przesyłać dwa pliki i 3 rozmowy konferencyjne... z tą samą osobą laugh.gif
cRoMo
Heh, chyba nie sadzisz, ze na to nie wpadlem wink.gif. Dlatego trzeba odroznic te trzy czynnosci od siebie innym zachowaniem na liscie kontaktow. Przy przesylaniu plikow (w czasie transferu) kontakt moze migac, gdy transfer sie zatrzyma, migac przestanie, gdy transfer zostanie zakonczony, przestanie byc podswietlony. Z kolei osoby, z ktorymi rozmawiamy, moga miec inny kolor napisu, a konferencje _dodatkowo_ podswietlenie.

Ktos moze powiedziec, ze to wprowadzi zamieszanie i popsuje czytelnosc listy. Ale zastanowmy sie myslac realnie: jak czesto wysylamy pliki, jak czesto prowadzimy konferencje? A nawet jesli, to czy wysylamy pliki kilkunastu osobom na raz? Czy prowadzimy konferencje z 15 osobami z listy? Poza tym, czy znajdziemy jeszcze jakies inne formy "dzialania" na kontaktach, tak, aby potrzebowac sygnalizacji na liscie kontaktow?
Ludwik
Jeśli ktoś nie wysyła plików hurtowo to nie potrzebuje rzadnych oznaczeń na liście kontaktów. A jeśli wysyła to... migająca lista kontaktów. Koszmarek wink.gif
cRoMo
QUOTE(Ludwik)
Jeśli ktoś nie wysyła plików hurtowo to nie potrzebuje rzadnych oznaczeń na liście kontaktów. A jeśli wysyła to... migająca lista kontaktów. Koszmarek  wink.gif

Miganie na liscie to tylko przyklad sygnalizacji "dzialania" na kontakcie, wcale nie trzeba tego implementowac smile.gif Chcialem tylko "wizualnie" pokazac, jak to moze wygladac.
KOSMOS
Te kolory to mogą zmienić wygląd KONNETK'a na gorszy.
Jeżeli coś takiego by miało być to może tymczasowe grupy np: Konferencja1, Konferencja2.
Flind
z pokazywaniem informacji o tym komu sie wysyła plik to juz jest jak dlamnie przesada bo jak by nie było to przesyłanie plikow uzywa sie sporadycznie i nie ma az takiej koniecznosci oznaczania tego na liscie kontaktow.
Jednakze fajna by była ikonka po prawej stronie nicku na liscie informujaca nas ze z ta osoba jest rozmowa lub konferecja. Bo z kolorami to jest nie to zwłaszcza ze sie osobno prowadzi rozmowe oraz ma sie jeszcze z nia konferecje. W takiej syułacji by były dwie ikonki, bo nie wiem jak wstawic dwa kolory
Ludwik
Ale osoby z którymi rozmawiamy zostały wypisane na pasku aplikacji :twisted:
miluti
Pomysł cRoMo nie jest taki zły, przynajmniej dla mnie. Trzeba to tylko zrobić w taki sposób by za bardzo nie przeszkadzało i jednocześnie było łatwe w odczytaniu. Uczestników konferencji najprościej byłoby umieścić w tymczasowych grupach tak jak to zaproponował KOSMOS lub powiedzmy wyróżnić ich na ogólnej liście stosując pogrubienie i ewentualnie rozróżnienie na kolory (każdej grupie odpowiada inny kolor) choć wtedy na liście mogłaby się zrobić niezła choinka laugh.gif
Z drugiej strony lista przy oknie konferencji to chyba jednak lepsze rozwiązanie...

O przesyłaniu plików mógłby informować pasek postępu. O ile na liście kontaktów umieszczenie powiedzmy jednopixelowego paska pod nickiem mogłoby stanowić problem to umieszczenie standardowego paska w oknie rozmowy to bułka z masłem smile.gif
Lukas77
Jednopikselowy pasek postępu pod kontaktem by mi się podobał, o przesyłaniu pliku mógłby informować k.status... Zakończono przesyłanie pliku do... czy coś w tym rodzaju... Możnaby też wprowadzić do konnekta kursywę, np kiedy z kimś prowadzimy konferencje, kontakty byłyby oznaczone kursywą.
shw
nadal nie rozwiarze to problemu prowadzenia kilku konferencji, w ktorych udzial bierze przynajmniej 1 ta sama osoba.
kolory pod jakos mi nie pasuja - ochydnie to bedzie wygladac.
moze cos takiego jak jest ikonka statusu po prawej (toto zolte). jak osobiscie mam wszystko po lewej, ale tak mysle, ze ikonek obok kontaktu zmiescic sie moze kilka, mozna je konfigurowac, sa male i nie zmieniaja konnekta w patchwork (czy jak sie to tam zwie).
co do przesylania pliku - 1 px mi sie podoba, ew. przesuwajacy sie pasek pod kontaktem (tlo), ktorego kolor moznaby bylo ustawic.
a - jeszcze do konferencji. pod prawym mogloby byc dodatkowo rozwijane menu:
Konferencja > [ikonka z nieuzywanym kolorem] Utworz nowa
[ikonka jakiegos kolorku] Konferencja 1
[ikonka inszego kolorku] Konferencja 2
A w okienku konferencji albo rozwijana z boku zakladka z lista kontaktow (opcja drag n drop) albo/i w jakims miejscu ikonka, po najechaniu ktorej pokazywalby sie tip (balonik) z osobami uczestniczacymi w konferencji i ew. jakimis tam danymi (jak np. czas przystapienia itp)
znajde chwile czasu to zrobie screena, zeby wszystko bylo jasne...
shw
Pisalem, ze zrobie i zrobilem.
Brzydko wyglada, bo brzydko, bom sie spieszyl - nie mam czasa na gupoty, ale wazne, ze jest biggrin.gif

Tak wiec wszystko opisane na screenie.
Nie ma tam tylko okienka ze spisem osob (tym drag n drop), ale wygladaloby ono jak zwykle okienko z suwakiem itd. nic szczegolnego.
ikonki sa zupelnie przykadowe i robione na predce, zeby tylko pokazac jak ja to widze [przynajmniej narazie].
I co myslicie o tym?
Konferencje w Konnekcie - projekt #1 (ok. 130 kb - gif 64 kolorki smile.gif)
Puma
QUOTE(shw)
I co myslicie o tym?


wyglada calkiem dobrze, kiedy beda konferencja w K ?
cRoMo
Shw - swietny pomysl, mam nadzieje, ze ten, kto ma skorzystac - skorzysta, a efekty jego pracy zobaczymy - tak jak obiecal - w czwartek smile.gif smile.gif smile.gif

PS. Nic wiecej nie powiem, niech to bedzie jeszcze w jakims stopniu niespodziewanka tongue.gif
case
QUOTE(shw)
I co myslicie o tym?

ja sie na to pisze biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
vojtek
QUOTE(shw)
I co myslicie o tym?


Mi takze (jak moim poprzednikom) podoba sie ten projekt :D Rozwiazanie bardzo ciekawe :)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.