Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Apel do grupy trzymającej włądzę
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
KoSiarzPL
Dlaczego osoby znające się już na programowaniu wtyczek do konnekta podczas tworzenia wtyczek rozwiązują swoje problemy poza forum. Czyli zamiast rozwiązywać problemy na forum, pytają się ludzi tworzących konnekta na prv. Przez co tworzy sie zamknięty krąg ludzi znających się na programowaniu dla K. Dochodzi do tego zamykanie źródeł ciekawszych wtyczek. Co to jakieś tajemnice tam trzymacie?
Olórin
Proste: zwykła konnferencja jest dużo bardziej wygodna i szybsza od forum...
Sija
:DDD chyba nie wyobrazasz sobie, ze ktokolwiek normalny bedzie prowadzil dyskusje na lamach forum...
KoSiarzPL
Włąśnie sobie wyobrażam. Jak do tej pory wszystko czego dowiedziałem się o pisaniu wtyczek uzyskałem pytając sie na forum.
Rozumiem, że jest to troche uciążliwe ale nie bądżmy samolubni. Skoro tak wam ciąży dyskutowanie na forum to byście się w jakiś sposób dzielili uzyskanymi informacjami. Bo w stanie obecnym cała wiedza krąży w okół 8 osób.
Aule
Mnie możesz odliczyć, jeżeli policzyłeś.
Hm, jak napisał Olórin szybciej uzyska sie odpowiedź pytając na priva, niż pisząc na forum.
riddle
W takiej konferencji rozwiązywanie problemów i testowanie jest maksymalnie szybkie. Pozostaje Ci zaznajomić się z wtyczkopisarzami i zagadywać do nich. :-)

Pisanie programów (bo wtyczka to program w sumie) trudno zrobić w oparciu o dane z forum. To nie CSS, gdzie możliwości masz chociażby 1000. Tam jest ich nieskończona ilość.
hao
Eee, niekoniecznie, ja bym wolał żebyście mnie pytali na forum biggrin.gif
KoSiarzPL
QUOTE(riddle @ 24.12.2005 - 00:08)
W takiej konferencji rozwiązywanie problemów i testowanie jest maksymalnie szybkie. Pozostaje Ci zaznajomić się z wtyczkopisarzami i zagadywać do nich. :-)

Pisanie programów (bo wtyczka to program w sumie) trudno zrobić w oparciu o dane z forum. To nie CSS, gdzie możliwości masz chociażby 1000. Tam jest ich nieskończona ilość.
*


No ja nie wątpie. Tylko gdy czlowiek ma możliwość latwego i szybkiego rozwiązania problemów, poprzez "nękanie" innych to wyłącza swój mózg. A zanim napiszesz na forum dokładnie o co Ci chodzi przemyślisz to, poszukasz informacji żeby sprecyzować to sam czasami znajdziesz odpowiedź. Ja już tak miłem nie raz bo post potrafię pisać ponad godzinę.

Co najważniejsze, tę informację uzyskają też inni smile.gif
Nikt się jak dotąd nie wypowiedział na temat ukrywanych kodów źródłowych wtyczek biggrin.gif Udostępnianie kodu to przecież tylko i wyłącznie pozytywine płynie na rozuj konnekta.

Nie chodzi mi również o zmuszanie do dyskusji na forum. Zależy mi na tym by:
- ktoś ma problem, pisze o tym na forum
- ktoś mu odpowiada a on w międzyczasie jeśli ma znajomości porozumiewa się z zaawansowanymi wtyczkopisarzami
- pisze rozwiązanie (jeśli jeszcze nie padło) na forum

Dzięki temu można się dowiedzieć jakie problemy występują i jakie możliwości niesie konnekt.
Osobiście na początku myślałem, że pisanie wtyczek jest bardzo ograniczone a tu sie okazuje iż można osiągnąć znacznie więcej. Tylko trzeba wiedzieć jak cool.gif
Aule
Co do źródeł, moje udostępniam na życzenie proszącego i na jego własną odpowiedzialność, gdyż nie nadają się na uporządkowane kplugins.net
hao
Dużo źródeł jest dostępnych... Trzeba tylko trochę podpytać smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.