Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ikony na liście kontaktów
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
Kebab
Mam taki o to problem z konnektem. Wszystki kontakty z GG na liscie wyswietlaja mi sie z ikonkami "niedostepny", nie zaleznie od tego czy sa dostepni czy nie. Przeszperalarem wszystkie opcje, pluginy, zestawy ikon itp i nic.
jareq
Nie kombinowałeś coś na stylach
Kebab
Ano właśnie nic nie kombinowałem i w tym problem. Mam instalkę golutką i świeża. Nawet ją reinstalowałem (po wcześniejszym recznym wywaleniu wszystkich plików konfiguracyjnych).

Wszystkie kontakty świecą czerwienią jak niedostępne, i moge odróżniać ich tylko po tym ze dostępni maja pogrubioną czcionkę. Co dziwne, dotyczy to tylko kontaktów GG, bo jabbery działają OK.
ciolo
Otwórz plik theme.xml twojego aktualnego stylu i zobacz czy tam nie masz nic pomieszane.
Kebab
No malo prawdopodobne. Spika mam swieza instalke ledwo co sciagnieta, i nic w XML'ach nie grzebalem. Generalnie pliki themes.xml wygladaja w porzadku, chociaz nie wiem jak powinny wygladac wzorcowe, bo tak gleboko nie siedze w konnekcie.

Efekt wystepuje u mnie niezaleznie od wybranego schematu ikon. Wydaje mi sie tez, ze u kolezanki u ktorej instalowalem konnketa jakis tydzien temu, tez bylo podobnie, ale glowy nie dam. Moze instalka jest walnieta?
Kebab
No wiec znalazlem w Konnekcie grzyba.

Moje kontakty nie wyswietlaly sie poprawnie, poniewaz byly importowane z konta jabberowego na WP. Zmienilem tylko typ kontaktu, z jabbera na gg i usunalem reszte adresu transportu zostawiając sam numer (@gg.jabber.wp.pl). Okazuje sie ze taki kontakt nie wyswietli sie poprawnie, pomimo tego ze w jego ustawieniach wszystko wydaje sie byc ok.

Jezeli teraz usune dany kontakt, skopiuje numer i dodam go ponownie, na starcie wybierajac od razu GG, to wszystko jest cacy. Tak samo wszsytko jest ok, w przypadku dodawania nowych osob.

Co wiecej zauwazylem pewna fatalna przypadlosc Konnekta. Mianowicie jezeli wezmiemy dowolny kontakt, i zmienimy jego typ, np. z gg, na tlen, bez zmieniania czegokolwiek, ikonki nie beda sie juz wyswietlac poprawnie, nawet po ponowym przywroceniu sieci na gg. Taki kontakt bedzie juz traktowany jak hybrydowy, pomimo ze tak na prawde dotyczy tylko jednej sieci.

Wydaje sie ze kiedy Konnekt sklasyfikuje dany wpis jako np. jabberowy nie mozna juz tego cofnac.

Jest to ewidentny blad w kodzie programu, ktory trzebaby poprawic.
lama
Wybaczcie odświeżanie tematu - już wyjaśniam:

Mam ten sam problem. Właśnie przeniosłem się ze Spika na Konnekt i wszystkie moje kontakty do GG są zapisane w formie jabberowych transportów do GG. Problem w tym, że mam ich kilkadziesiąt i zmienianie po kolei będzie dość ciężke?
Czy da się to zrobić jakoś automatycznie?
Nie chodzi mi tu o jeden przycisk załatwiający wszystko;) Raczej poradzę sobie nawet z bardziej skomplikowanymi metodami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.