Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: IMIG_ id dla menu wtyczek to ...?
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
KoSiarzPL
Jakie jest id IMIG_ dla menu wtyczek gdy w opcjach mamy ustawione "wtyczki > wybierz miejsce dla menu wtyczek > toolbar"?
Olórin
ICMessage(IMI_GETPLUGINSGROUP) czy coś takiego zwróci Ci właściwą grupę...
KoSiarzPL
No to ja wiem ale ja potrzebuje konkretnej wartosci dla grupy gdy jest wybrany toolbar. Chce po prostu wiedzieć jak użytkownik ma ustawione. Czy tworzy menu czy przyciski na toolbarze. Po prostu chce znać rodzica dla elementów tworzonych w menu wtyczki.
Zle napisalem w pierszym poscie chce znac rodzica dla akcji gdy wybrane jest "wtyczki > wybierz miejsce dla menu wtyczek > menu"
KoSiarzPL
Z eksperymentów dowiedziałem się że dla opcji "menu" oraz "toolbar" jest ten sam rodzic = IMIG_PLUGINS. Dla opcji "glowny toolbar" jest inny. Mnie interesuje jak odróżnić opcję "menu" od opcji "toolbar".
W takim razie chyba będzie najlepiej odczytać z kongfiguracji wartosc radiobuttona lub sprawdzać rodzica, rodzica.
KoSiarzPL
Na razie rozwiazalem to szukajac rodzica rodzica. Gdyby kogos interesowalo rozwiazanie:
opcja "menu" - pierwszy rodzic = 15 (IMIG_PLUGINS); drugi = 8 (IMIG_MAINTB)
opcja "toolbar" -pierwszy rodzic = 15 (IMIG_PLUGINS); drugi = 2 (IMIG_BAR)
opcja "menu glowne" - pierwszy rodzic = 8 (IMIG_MAINTB); drugi = 2 (IMIG_BAR)

Przy okacji można się doweidzieć , że najwyżej w hierarchi (glowny rodzic) to IMIG_BAR smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.