Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K zagrozony?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
case
Na www.komunikatory.pl napisano:
QUOTE(taihen)
SMS-Express rozważa wprowadzenie nowych zabezpieczeń do protokołu GG. Zabezpieczenia mają uniemożliwić działanie programom typu Tlen, Jabber itp Jednakże SMS-Express nie chce uniemożliwiać działania EKG . W tej chwili na EKG-Users toczy się dyskusja nt. sposobu przekazania zabezpieczeń do EKG tak, żeby inne programy nie były w stanie ich wykorzystać.

:? :? :?
ferrarius
Nie dobrze oj niedobrze. Mam nadzieje, ze jednak da sie cos z tym zrobic. Docelowo Hao mial sie dogadac z sms-express w sprawie konnekta. Mial sie w nim pojwic maly banerek. Moze wiec ta niespodzianka Hao bedzie dodanie banerka i dogadanie sie z sms-express.
hao
O banerkach będzie można myśleć w wersji finalnej dopiero...
Puma
Czy to oznacza monopol ze strony GG ?! Ja chcę dalej używać K !
Flind
nie wiem bo nie znam sie ale ja myslałem ze lib gadu opiera sie na ekg wiec jesli zostana jakis zmiany wrowadzone w ekg to mozna je pozniej wprowadzic do konnekta. Bardzo sie myle??
cRoMo
Sprawa jest o tyle ciekawa, ze EKG to projekt Opensource. Jesli sms-express chcialby umozliwic dzialanie EKG z zabezpieczeniami, to programisci EKG msieliby zrezygnowac z licencji OpenSource, co wydaje mi sie baaardzo malo prawdopodobne, bo z pewnoscia EKG drastycznie straciloby na popularnosci.
W przeciwnym razie, pozostajac przy tej licencji, zabezpieczenia EKG znalazlyby sie w kodzie zrodlowym. Zatem mysle, ze nie ma sie czego obawiac, natomiast mozna spekulowac co do tego, czy takie posuniecie ze strony SMS-Express, to nie gwozdz do ich trumny...
miluti
Wydaje mi się że lepiej od razu dogadać się z SMS-Express, jak dla mnie pojawienie się bannerka teraz czy parę miesięcy później to żadna różnica a może przy okazji udałoby się zrobić coś w temacie szybkości logowania Konnekta?

Nie chciałbym przechodzić z powrotem na gadu w momencie gdy dalszy rozwój Konnekta tak dobrze się zapowiada...
shw
to wszystko to narazie tylko plotka, wiec nie ma sie co obawiac.
nawet jezeli GG zdecyduje sie na taki krok to nie wydarzy sie to z dnia na dzien, bo nie kazdy kto uzywa gg ma stalke, nie kazdy o tym wie i serwy gg nie sa na tyle potezne, zeby z dnia na dzien tyle osob moglo sciagnac najnowsza wersje gg z zabezpieczeniami.
gg bedzie musiala poinformowac o zmianie niezle wczesniej, wprowadzic zabezpieczony produkt, a potem dopiero zmienic oprogramowanie do obslugi na serwach.
puki sie nic podejrzanego nie dzieje nie ma co panikowac!
miluti
Żadnej paniki, po prostu: co się odwlecze to nie uciecze laugh.gif
shw
dobrym przykladem firmy zabezpieczajacej produkty jest np. Microsoft... czyli jak tam mysle, ze nie ma sie co zbytnio bac biggrin.gif
Flind
zresza wszystko da sie jakos ominac. np jak idea utrudniała wysyąłnie smsow to i tak zostało to rozwiazane. albo ilekroc gg tez kombinowało tak by uniemozliwic łaczenie sie z ich serwerami ale zawsze sie znalazło jakies lekarstwo i pewnie teraz jesli cos wykabinuja to po chwili zostanie to złamane
burcu
Link ze źródłem: http://infojama.pl/article.php?sid=1770

Teskt:

Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja portalu gadu-gadu.org, już na dniach powinna trafić do testów szósta wersja popularnego komunikatora Gadu-Gadu. Skok w numeracji sugeruje spore zmiany, do których zaliczyć można nowy protokół rozmów wykorzystujący szyfrowanie SSL oraz autoupdate, czyli samoczynne instalowanie nowej wersji komunikatora w momencie, gdy taka ukaże się na serwerze. Ceną za zwiększenie bezpieczeństwa w programie ma być brak możliwości komunikacji z klientami innych producentów (Miranda, Tlen, GAIN i inne). Gadu-Gadu 6.0 jest efektem współpracy Łukasza Foltyna z autorem nakładki PowerGG (Ajronem) - jego autorstwa jest np. nowe archiwum rozmów. Niestety jednocześnie autor Bannerkillera zaprzestał prace nad swoim projektem usuwającym reklamy z okien Gadu-Gadu i pozbycie się ich będzie możliwe dopiero, gdy ktoś inny zajmie się modyfikacjami. Oprócz wersji szóstej trwają też pracę nad nad oficjalną wersją Gadu-Gadu przeznaczoną dla komórek.

Komentarz: hmmm.... :?
Olórin
myśle że będziemy musieli postawić na jabbera smile.gif wielu z naszych znajomych dałoby się pewnie przekonać do wpk smile.gif))) faktem jest że to mogą być tylko plotki no ale musimy brać je pod uwagę smile.gif)

ja tam z konnekta niezrezygnuje (nawet jak bym miał kumpli zterroryzowac "instalujecie wpk(albo innego jabbera) albo zemną niegadacie tongue.gif" smile.gif))
shw
chyba nie bedzie az tak strasznie... do tej pory jakos dzialalo, wiec i teraz pewnie bedzie dzialac. po prostu trzeba bedzie uaktualnic libgadu i po sprawie. nie wierze, ze K pozostanie bez obslugi GG...
am i right?
case
QUOTE(shw)
...am i right?

QUOTE(hao)
Na pewno dołożymy wszelkich starań, żeby GG działało prawidłowo... Póki co jednak sytuacja jest niejasna i jesteśmy zmuszeni przygotować Konnekta na alternatywne źródła energii smile.gif
shw
ta odpowiedzi mnie nie satysfakcjonuje tongue.gif
'tak', 'oczywiscie', 'yes my lord' << takie odp. rozumiem i akceptuje wink.gif
case
QUOTE(shw)
ta odpowiedzi mnie nie satysfakcjonuje tongue.gif
'tak', 'oczywiscie', 'yes my lord' << takie odp. rozumiem i akceptuje wink.gif

LOOOOOOOOOOOOOOL tongue.gif 8) tongue.gif haha
Ludwik
Wyszła już wersja gg z szyfrowaniem, więc chyba można zacząć dostosowywać?
Olórin
ja bym troche poczekał, protokół może się jeszcze zmienić, ale tak swoją drogą niewiadomo czy ten nowy protokół to niejest to samo tylko przez ssl smile.gif mam nadzieje że tak smile.gif
Ludwik
Ja nigdzie nie słyszałem o "nowym protokole". Zmiana to obowiązkowe szyfrowanie.
Lukas77
Ja nie znam komunikatora, który potrafił tak zabezpieczyć swój protkół żeby nie można było go wykorzystać w innym IM, weźmy ICQ czy Windows Messangera, chodzi wszystko pod Mirandą i jako transporty w Jabberze... Dlaczego ekipie SMS-Express mogłoby się to udać? A jeśli się uda to na ile, na 2 tygodnie? Ja tam się nie boje, wg mnie to zwykła ściema żeby ludzie ściągali GG 6.0 jak tylko się ukaże. Tym bardziej że chcą aby EKG nadal pracowało.
Pozdrawiam
Olórin
jedyną zmianą dla mnie jaką zauważyłem to jest to:
c:\>netstat
[...]
TCP olorin:3410 217.17.41.90:https USTANOWIONO smile.gif)


protokołu chyba niezmieniali, pewnie za 2-3 tygodnie w konnekcie będziemy mieli obowiązkowe szyfrowanie, imho ta zmiana najbardziej zaszkodzi pgg(bo tam wtyczki wysyłają pakiety i inne tam smile.gif, myśle ze ggteam starych serwerów przez długi czas niezamknie...zanim będzie wersja stablina(bez beta na końcu smile.gif miną ze 2 tygodnie, zanim ludzie "przesiądą" się na nową wersje też chwile minie smile.gif

ps. a co do tego protokołu to mogli wyrzucić np. szyfrowanie haseł przy łaczeniu (i takie tam smile.gif bo poco 2 razy szyfrować smile.gif chociaż niewieże że im się chciało tyle kodu przerabiać
Ludwik
Ale jaka ściema? To inne komunikatory robią histerię, sms-express nic takiego nie mówił. Wszystkie klienty sieci gadu-gadu (ich aktualne wersje) przestaną działać. To fakt. Jednak wyjdą nowe wersje. Sprawa dotyczy tak samo oficjalnego klienta jak i alternatywnych.
Spokojnie.
Olórin
QUOTE(Ludwik)
Wszystkie klienty sieci gadu-gadu (ich aktualne wersje) przestaną działać.
...na 2 tygodnie. Niema co popadać w panike i instalować gg tongue.gif
Lukas77
Myślałem że to ludzie z SMS-Exp. mówili że chcą uniemożliwić innym komunikatorom łączenie się z serwerami GG, ale skoro tak, to chyba konnekt niezagrożony.
BTW - może Hao już kompiluje K... wink.gif
--------------
Z innej beczki: Skoro GG będzie chodziło po SSL to chyba można będzie darować sobie Crypta... No chyba że do kLAN'a.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.