Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt zmula kompa
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
NerII
Dzisiaj kiedy włączyłem konnekta zaczął masakrycznie zmulać kompa. Nie wiem dlaczego, może to ma jakieś powiązanie z nieudanym połączeniem do sieci Jabber
jiobel.
Bo Ci co się znają na pewno z nieba dadzą Ci odpowiedź, czemu tak się dzieje. Tyle razy było mówione: logi + dokładny opis problemu. Takie trudne?
Raiven
Ja bym Ci polecił programik Speed-X autorstwa twórcy komunikatora AQQ. Jak sam stwierdził, program wykorzystuje pewne niedopracowania w systemie Windows odnoszące się do zarządzania pamięcią RAM czy coś w ten deseń tongue.gif. Microsoft chyba nic o tym nie wie, gdyż zjawisko występuje od czasów Windows 95 i przejawia się również w betach Visty. Speed-X można by uznać za łatkę do systemu. Jak to działa? Poprostu optymalizuje pamięć RAM, jednak w nieco inny sposób, niż pozostałe nic nie dające "optymalizatory". Mianowicie redukuje zużycie pamięci przez poszczególne aplikacje do minimum, którego one wymagają. A jeszcze prościej - zwalnia pamięć, która tylko teoretycznie jest przez dany proces wykorzystywana. Osobiście jestem zadowolony, jednak powoli kończy mi się 14-sto dniowy kres testowy, a zakup licencji to 49zł - i to jest ból tego -.-. Gdyby kosztowało to 20zł to bym brał, a tak to muszę czekać na promocję tongue.gif.

Mhm, drobny OT się zrobił ;p. No i prosiłbym o nie branie czasem tego postu za reklamę, bo jestem tylko przypadkowym userem xP. No i z chęcią poznam inną darmową aplikację, która daje ten sam efekt ;].

I jeszcze drobny przykład odnośnie tego tematu i Speed-X. Przed instalacją Konnekt zjadał mi rzekomo nawet do 16-20mb pamięci. Po instalacji ta liczba zmalała nawet do kilkuset kilobajtów ;].
jiobel.
No to pytanie - czy to jest możliwe?
Raiven
Jeśli rzeczywiście Oconnel znalazł sposób, aby to niedopracowanie (o ile właśnie ono istnieje) wykorzystać, to tak. Przynajmniej on sam tak stwierdził na forum. Zanim zainstalowałem ten program, poczytałem opinie innych osób i dla zdecydowanej większości różnica była widoczna - zmniejszenie zużywanej pamięci, nieco szybsze działanie systemu oraz co wielu chwaliło szybkie przełączanie się między grą, a pulpitem. Sam też jestem raczej zadowolony :}.
NerII
Jak na razie konnekt chodzi dobrze czasami tylko ma takie wybryki (jak konnekt znowu zacznie tak robić na pewno wkleję tutaj loga).


Podobny problem mam z jedną grą, po jakimś czasie gry w tą grę zaczyna "rundll32.exe" zżerać 98% CPU, może i w tej sprawie ten program się sprawdzi smile.gif

Pozdro i dzięki za rade
Raiven
Ten program optymalizuje pamięć RAM, ale nic nie poradzi na obciążenie procesora :}. No ale spróbuj i tak ;].
NerII
moj log w czasie wiechy konnekta
dulek000
Huhu... Pokombinuj z opcjami KSL-a, bodajże "Przywracaj sesję po restarcie programu" powodowała takie problemy. Ew. wyłącz tą wtyczkę.
NerII
Dobra wywaliłem tą wtyczkę, ale zdarzyło mi się to ponownie

Looknij na tego loga

http://www.nerii.kgb.cz/KTP/konnekt_live_06-01-14[02].txt
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.