Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: format numeru telefonów stacjonarnych
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
joystick
chcąc wpisać nr telefonu stacjonarnego do kontaktów nie można wpisać go w formacie miedzynarodowym: +ppkknnnnnn (np: +4822123456)
a dobrze by było gdyby taka opcja była możliwa dla ujednolicenia całości.

Co ciekawe problem nie występuje przy metodzie ctrl+c ctrl+v tongue.gif
a dla odmiany w telefonie komórkowym moge wpisywać dowolne znaki z klawiatury.
cRoMo
A ja powiem wiecej: dobrze byloby, gdyby Konnekt sam ustawial prefix, w zaleznosci od tego, jaki kraj mamy ustawiony w polu "Kraj". Ma to o tyle znaczenie, ze nie musielibysmy recznie wpisywac za kazdym razem prefixu +48 (bo najczesciej wlasnie takie prefixy maja nasi rozmowcy). Oczywiscie, ktos powie, ze wtedy bedziemy musieli recznie ustawiac nazwe Kraju rozmowcy. Znow jednak mozemy pojsc dalej i ustalic, ze domyslnym krajem pochodzenia kontaktow bedzie Polska (bo znow takich kontaktow mamy najczesciej najwiecej). Ostatnie, co chcialem dodac, to mozliwosc wybrania z listy Kraju pochodzenia (~160 pozycji) - tutaj chyba nikt nie bedzie mial watpliwosci smile.gif]

PS. Podobne ustawienie mozemy dac dla telefonu komorkowego (z reguly telefon komorkowy posiadamy w kraju, w ktorym mieszkamy wink.gif)
hao
A po co wpisywać numery w polsce z prefixem????

Joystick - zapisałem w ToDo...
werw0e
QUOTE(hao)
A po co wpisywać numery w polsce z prefixem????

żeby wysłać z 1stWap
Matzec
Ja mam bez, i mogę wysyłać z 1rstWAP.
hao
Skrypt 1stWAP kierunkowy dokleja...
joystick
...mowa o numerach stacjonarnych. Panowie co prawda po ISDN można przesyłać odpowiedniki sms'ów ale na pewno nie z 1rstWAP laugh.gif
shw
ale chyba im chodzi, ze z firstwapa mozna wyslac tez nie tylko do polski...
cRoMo
QUOTE(shw)
ale chyba im chodzi, ze z firstwapa mozna wyslac tez nie tylko do polski...

Dokladnie o to wlasnie chodzi...
hao
Ale wtedy można to na prawdę wpisać ręcznie... Większość kontaktów ma się z Polski, a tu kierunkowy nie jest potrzebny...
cRoMo
Tzn. ze jak w pisze np. +42, to skrypt od 1rstwap wysle poprawnie, pod ten kierunek i nie zrobi z tego "+48+42nnnnnn" ???
hao
Oczywiście, że wyśle poprawnie...
miluti
1rstWAP radzi sobie doskonale z numerem który ma wpisany prefiks lub nie, o tym wie praktycznie każdy z forum ale jest grono osób które tu nie zagląda i będzie ich coraz więcej. Dlatego opcja domyślnego prefiksu międzynarodowego byłaby niezłym rozwiązaniem, nowy użytkownik widząc prefiks od razu skojarzyłby że nie trzeba go wpisywać laugh.gif
Oczywiście można to rozwiązać umieszczając odpowiednią informację w FAQ lub helpie programu ale komu chce się to czytać?

W takim i w podobnych przypadkach należałoby to rozwiązać w ten sposób by użytkownik nie zaglądając do helpa od razu wiedział co trzeba zrobić, tu wystarczy lista wyboru i wszystko jasne.
hao
Wierz mi, że jak ktoś nie wie że nie trzeba wpisać to albo nie wpisuje, albo wpisuje... Zależy od osobistych preferencji... A dla programu to i tak ryba
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.