Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Automatyczne wybieranie bramki sieci
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > SMS
bazi
Dlaczego K sam nie wybiera bramki odpowiadającej prefixowi sieci?
Tzn. Jezeli kontakt ma numer z Orange (zaczyna sie od 5) to powinna być automatycznie wybierana bramka tej sieci, jeżeli Plusa (zaczyna się od 601, 603, 605, 607, 609, 691, 693, 695, 697, 661, 663, 665, 667) to domyślnie zostaje wybrany skrypt +, podobnie z Erą/Heyah??

Już mam dość ręcznego wybierania bramki przy każdorazowym wysyłaniu SMSa z Konnekta.

Jeżeli komuś wszystko działa poprawnie, to może umieści tu swoje skrytpy SMSowe, plz smile.gif

Zależy mi na bramkach: Plus GSM, MiastoPlusa, Orange, Orange MultiBox, Omnix Sponsorowana.
squeet
Mam taki sam problem - i to od początku korzystania z Konnekta...
Myślałem, że tak ma być...

ohmy.gif
dulek000
Pokombinuj z plikami XML bramek, a konkretnie z węzłem "acceptNumber". Ta wartość podawana jest w wyrażeniu regularnym.
Olórin
Zacznij od usunięcia (z katalogu konnekt\sms) zbędnych bramek
bazi
dulek000: OK, mam nadzieje, ze nie zrobie gorzej niz jest biggrin.gif

Olórin: To już zrobiłem. Zostały tylko Orange MultiBox, Miastoplusa.pl, Omnix Sponsorowana, Orange i PlusGSM. Skrypty tych bramek są umieszczone na forum. Pobrałem ich najnowsze wersje (przynajmniej mi się tak wydaje tongue.gif).

Hmmm chyba faktycznie coś nie gra, bo np. multibox i new_mplus mają takie same <acceptNumber>

multibox.xml
<acceptNumber>(\+48)?0?[568]\d{8}</acceptNumber>

new_mplus.xml
<acceptNumber>(\+48)?0?[568]\d{8}</acceptNumber>

omnixs.xml
<acceptNumber>(\+48)?0?(88[01689]|6[069][02468])\d{6}</acceptNumber>

orange.xml
<acceptNumber>(\+48)?0?5[019]\d\d{6}</acceptNumber>

plus.xml
<acceptNumber>(\+48)?0?(887|6[069][13579])\d{6}</acceptNumber>
Olórin
QUOTE
Hmmm chyba faktycznie coś nie gra, bo np. multibox i new_mplus mają takie same

Bo multibox i mplus pozwalają na wysyłanie do wszystkich sieci...
bazi
QUOTE(Olórin @ 5.01.2006 - 11:36)
Bo multibox i mplus pozwalają na wysyłanie do wszystkich sieci...
*



No i wszysto [chyba] gra wink.gif
Jak wyłączę te dwie bramki, to wszystko jest OK - bramki się dobrze dopasowują (wybierają).

Wniosek jest taki, że jeżeli ktoś chce, aby bramki wybierały się automatycznie to nie powinien korzystać z bramek uniwersalnych - multibox i mplus. Chyba, że zmieni <acceptNumber>, ale w taki sposób, żeby nie wchodził w konflikt (nie pokrywał się) z żadnym ze skryptów innych bramek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.