Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odstępy pomiędzy ikonami
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie dodatków
Bartholomew
Cały czas morduję się z tymi ikonami. Co prawda już je podmieniłem, ale wyszły dwa problemy z którymi jak na razie nie portrafię sobie poradzić.

Wygląda to tak: user posted image

CODE
<ico iml="16" file="opis.png" id="#30000071"/>
<ico iml="16" file="telefon.png" id="#30000021"/>
<ico iml="16" file="e_mail.png" id="#30000011"/>


Jak widać wygląda to kiepsko (pomijam jakość ikon wink.gif ). Pomiędzy ikonami zupełny brak odstępów. Obrazki mają rozmiary 16x16 i są to PNG'i z alfakanałem. Wygląda to tak jakby Konnekt sam sobie wykrył gdzie obrazek jest pusty i dopasował odstępy pomiędzy nimi samodzielnie :/ Jak narysować te ikony (lub co wpisać do kodu) żeby pomiedzy nimi był choć jeden piksel odstępu?

Dodatkowo ikony nie są wyświetlane na odpowiedniej wysokości (są rysowane niżej niż np ikony rostera. Czy da sie to zmienić?
Spass
Te ikonki powinny mieć rozmiar 10x10. W moim stylu spass_a0x podmieniłem ikonke opisu. Sprawdź plik info3.ico w folderze mojego stylu...
Bartholomew
Czyli rozmiar jest sztywny? :/ (W ogóle to w opisie ikona ma podany rozmiar 8x8, więc jeżeli podajesz że 10x10 nadal pasuje, to czemu do diaska nie da się więcej? wink.gif )
Spass
Chodziło mi o to, że ikony powinny być mniejsze, żeby dobrze to wyglądało. Nie ma sposobu na zwiększenie odstępów między tymi ikonami (jeśli się myle to niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi).

QUOTE
to czemu do diaska nie da się więcej?
Jak widać na obrazku w pierszym poście - da się, ale nie wygląda to dobrze.

EDIT:
Czemu w kodzie masz iml="16"? Nie powinno być czasem iml="ico"?

EDIT:
Nie da się i już.
riddle
Spass, po co komplikujesz sprawy pokrętnym tłumaczeniem. Wynika z tego jasno, że się nie da… i już, no.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.