Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 1stWAP a polskie znaczki
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
MiLKA
Witam,

Wyslalem dzisiaj sms'a przez 1stwapa, ale przez przypadke ( to jest troszke dziwne u mnie ) uzylem polskich literek wink.gif No i odbiorca nie otrzymal poprawnej wiadomosci, tzn. zamiast polskich literek byl cyferki badz inne krzaczki.....

Rozwiazeniem jest dodanie
CODE
SMS.msg = hidePL(SMS.msg);

najlepiej na poczatku skryptu tuz po linijce:
CODE
if (SMS.to:len() < 11) then SMS.to = "48" .. SMS.to; end;


Teraz dziala dobrze :-)

Łukasz
Olórin
ja sie tam na 1rstwapie nieznam ale to może być kwestia słuchawki(czy obsługuje unicode smile.gif ale faktem jest że trzeba wprowadzić zmianę do skryptu bo wiekszosc telefonów chyba tego niema(tak mi sie wydaje, n3210 niema, zobacze jeszcze na 3310 smile.gif
MiLKA
Witam,

Pobawilem sie troszke skryptem do wysylania smsow przez 1rstwapa i dodalem jeden malutki bajer. otoz, po wyslaniu smsa skrypt dodatkowo sprawdza ile smsow mozemy jeszcze wyslac. zrobilem to jako opcje w ustawieniach ( domyslnie wlaczona ). Link do pobierania:

http://milewski.ws/1rstwap.zip

ps> sorki Hao, ale poukladalem troche kod i dodalem troszke komentarzy ;-)
ps2> paczka zawiera "poprawke" na polskie znaczki
undying
dziala fajnie, dzieki!! wreszcie wiem ile mi zostalo smsow na 1st wapie biggrin.gif
SandmmaN
QUOTE(MiLKA)
Pobawilem sie troszke skryptem do wysylania smsow przez 1rstwapa i dodalem jeden malutki bajer. otoz, po wyslaniu smsa skrypt dodatkowo sprawdza ile smsow mozemy jeszcze wyslac. zrobilem to jako opcje w ustawieniach ( domyslnie wlaczona ).

Wyslalem jednego smsa na swoja komorke przez 1stWap, po czym w oknie smsa zamiast "Zostalo 15 smsów." pojawilo mi sie "...14...". Wszystko super ale tak dzialo sie juz wczesniej.
Zrestartowalem K i znowu otworzylem okno do wysylania smsow (znow mialem tekst "...15..." na dole - pomyslalem sobie ze moze po kolejnym wyslaniu smsa stan konta zostanie sprawdzony i liczba zamiast zmienic sie na wczesniejsze "...14..." ulegnie korekcie i bedzie "...13..." co jednak nie nastapilo sad.gif.
Czy czegos tu nie rozumiem?
Dodam ze po nadpisaniu poprzednich plikow dostarczonymi przez MiLKA wykonalem restart K'a.
Sama inicjatywe oczywiscie popieram i mam nadzieje ze faktycznie bedzie to dzialac wink.gif (chyba ze juz dziala a ja wykazuje sie jakas ciemnotą :? )
MiLKA
Witam, pokazywanie informacji o dostepnych smsach niestety jest w liscie rozwijanej postepu wysylania. Niestety nie mam zielonego pojecia jak dostac sie do liczby na pasku statusu sad.gif( ( Hao help ;p ) Jesli masz zaznaczone w konfigu to po wyslaniu smsa rozsun liste i poszukaj przedostatniej wiadomosci ;p
undying
na dole w okienku do wysylania smsow masz takie cos jak "status wysylanych smsow" - rozwin to sobie po wyslaniu wiadomosci przez 1stwap to bedziesz mial napisane ile ci jeszcze zostalo z limitu
SandmmaN
QUOTE(MiLKA)
Witam, pokazywanie informacji o dostepnych smsach niestety jest w liscie rozwijanej postepu wysylania. (...)

Faktycznie jest! Za slabo szukalem :?. Zwracam honor wink.gif.
hao
Musiałbym to zmienić w sms.dll... Zobaczymy smile.gif
vojtek
Fajna poprawka, przyda sie smile.gif Mam nadzieje ze zostanie wbudowana w nowe wersje konnekta, no i ze Hao zrobi to pokazywanie w liscie kontaktow smile.gif
MiLKA
Witam, wprowadzilem jeden malutki ficzers do bramki 1rstWAP, a mianowicie - domyślny kierunkowy. Jest teraz możliwość ustawienia domyślnego kierunkowego w konfiguracji bramki, aczkolwiek nie jest to zalecane, to ktos na tym forum prosil o takie cos ;p. Aha, poprzednia wersja ( znaczy sie oryginalna ) nie miala mozliwosci wysylania smsow do ameryki ;p ( oni maja prefix +2 ) blad mam nadzieje ze poprawilem tutaj, choc nie jestem do konca pewien.

link: http://milewski.ws/1rstwap.zip

PS> dodalem dodatkowo informacje o pobieraniu ilosci dostepnych smsow, zdarzalo sie, ze lacze mialem zalagowane i szybciej dostawalem smsa niz pokazywala mi sie informacja o wyslaniu ;p

Pozdrawiam,
Flind
m,a nadzieje ze to\e poprawione wersje skryptu do ery jak i do tej bramki znajda sie juz w nowej paczce na ktora wszyscy czekaja smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.