Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KPlugins
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
hao
Trzeba koniecznie zrobić porządek z kPlugins, bo tak jak jest teraz być nie może, zwłaszcza że uaktywniło się parę osób smile.gif Co proponujecie, żeby z tym zrobić, bez zmieniania i bez pisania nowego serwisu od podstaw tym bardziej.
IMHO trzeba ustalić osoby odpowiedzialne za serwis. Najlepiej kogoś od strony i kogoś od centralki osobno. Tylko, że działające tak, że podesłane do nich materiały będą się tam pojawiały... Można się umówić na odpowiedni temat wysyłanego emaila, tak żeby dało się go łatwo filtrować w Thunderbirdzie/lub czymkolwiek innym i już. Tak żeby nie trzeba było o wszystkim przypominać.

Najnowszy skrypt do generowania centralek ma Sija. Przydałoby się zmontować centralkę beta dla KPlugins na wtyczki testowe... Publikowanie zmian z użyciem skryptów jest bajecznie proste. Wystarczy wgrać nowe pliki do katalogów, odpalić odpowiedni skrypt (dla centralki zwykłej lub beta) i określić, które zmiany mają pójść na centralkę a które nie... Potem to już kwestia zsynchronizowania odpowiedniego katalogu z ftp'em...

Nowe kPlugins wpiąłbym po prostu do KWeba, korzystając z jego możliwości edycyjnych. Pisanie czegokolwiek nowego mija się z celem, lepiej poświęcić ten czas (bo w końcu kweb też jest na svn!) np. na napisanie do KWeba obiektów umożliwiających edycję i aktualizację centralek via www. KWeb 3.0 (na którego trzeba będzie przenieść www.k.i) daje pod tym względem całkiem przyjemne możliwości...

Czekam więc na deklaracje i ustalenia :]
arct!c
Nie jestem żadnym programista, ani nie należeć do GTW (grupy trzymając władze), ale chętnie pomogę - w jakiejkolwiek formie. Hao pisze ze dodawanie do centralek plików jest dziecinnie proste, wrzucić na FTP plik i uruchomić skrypt - tyle jeszcze umiem. Czasu wolnego mam dużo.

edit: proponowałbym 2 osoby na jedno stanowisko - nie każdy zawsze może pełnić swoje obowiązki - chociażby nadchodzące ferie, wakacje.
KoSiarzPL
QUOTE(hao @ 11.01.2006 - 10:52)
Tylko, że działające tak, że podesłane do nich materiały będą się tam pojawiały... Można się umówić na odpowiedni temat wysyłanego emaila, tak żeby dało się go łatwo filtrować w Thunderbirdzie/lub czymkolwiek innym i już. Tak żeby nie trzeba było o wszystkim przypominać.

QUOTE
Najnowszy skrypt do generowania centralek ma Sija. Przydałoby się zmontować centralkę beta dla KPlugins na wtyczki testowe...

Dokładnie o tym myślałem przez kilka ostatnich dni.
Po pierwsze myślałem o dwuch osobach do centralki kplugins jedna do oficjalnych wtyczek druga do beta.
Osoba zainteresowana wstawieniem nowej wtyczki pisze maila do osoby Beta z odpowiednim tematem i odpowiednia trescia, np:
CODE

Temat: [centralkaBeta][nowa]Moja_Wtyczka
Załącznik: odpowiednio ptrzygotowany załącznik
Treść: wersja x.x.x.x; opis ....


Jeśli chce uaktualnienie swojej wtyczki wprowadzić to nieco inny mail.
Jeśli by chciała wstawić wtyczkę do kategori "oficjalne". Pisze do osoby Oficjalnej, ze chce wtyczkę X przenieść z centralki beta do oficjalnej. Ta sprawdza na forum w dziale wtyczki przez 2 tygodnie czy nie wykryto błędów i jeśli ok wysyła maila do osoby Beta o przesłaine jej materiałów wtyczki i być może umieszcza info o nowej wtyczce na stronie.

Proponował bym uaktualnienia centralek coś na styl Microsoftu czyli raz na, powiedzmy, tydzen. Przykladowo skrzynka jest sprawdzana w piatek i wszystkie maila nadeslane do piatku beda w weekend rozpatrzone.
dulek000
Kosiarz: Bety często są aktualizowane co 2-3 dni, a nawet kilka godzin, bo trzeba poprawić drobny, lecz ważny błąd. Nie ma sensu wprowadzać pojedynczego dnia tygodnia na dodawanie plików. Poza tym centalki są po to, aby informowały na bieżąco.

Ogólnie mogę pomóc w rozwoju kPlugins w każdy możliwy dla mnie sposób.
KoSiarzPL
No bez przesady. Jeśli chesz wysyłąć do kogoś codziennie nowego builda (a nawet co kilka godzin) na centralke to masz "chore" podejście.
Jeśli wiesz, że nową wtyczkę trzeba wysłać do piątku no to będziesz się starał by do piątku zrobić co trzeba. Nie będzie sytuacji ok późno już wyśle co mam a jutro poprawię i doślę nową wersję. To nie jest serwer CVS.
Poza tym pamiętaj, że jest to BETA. Wtyczki w tej centralce mają prawo NIE działać i mieć błędy. Użytkownik nie zdązy nawet potestować wtyczki a ty już nową wersję wydajesz wprowadzając poprawki ale i błędy. Przez co te nowe błędy mogą być nie zauważone bo w poprzedniej wersji działało.
zimaq
A krytyczne aktalizacje?
Że przytocze sobie tutaj za przykład tabletKę:
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...indpost&p=56457
10h później:
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...indpost&p=56478

Więc aktualizacje co tydzień, byłyby trochę nie na miejscu, ale fakt - centralka CVS'em czy tam SVN'em nie jest wink.gif
hao
Kosiarz, zgodnie z naszą praktyką prawie każda beta wydawana jest w kilku następujących po sobie aktualizacjach, bo błędy wychodzą praktycznie natychmiast...

Jak dobrze pamiętam "ustabilizowanie" wtyczki gg na becie zajęło nam zaledwie dwa dni i chyba 4 czy 5 pośrednich wersji smile.gif

Prowadzeniem centralki (zwykłej i beta) może zająć się spokojnie jedna osoba. Z tą dziecinną prostotą trochę przesadziłem, ale jest to na prawdę proste dla osoby obeznanej z php, programami w konsoli, czy ogólnymi wnętrznościami wtyczek i ich struktur katalogów.
winthux
Moim zdaniem centralki beta nie ma co tworzyć. Wszystkie wersje beta najlepiej wrzucić na forum. Ludzie, którzy odwiedzają forum (w większości) wiedzą co to jest beta i umieją się z nimi obchodzić. Nie będzie wtedy głupich postów, że K się nie uruchamia lub wylatuje, bo ktoś używa niestabilnej wtyczki. Wiem, że jak bety będą na forum to i tak niektórzy tacy się trafią, no ale trudno... Pozatym zakładając wątek i wrzucając załącznik robimy to sami nie czekając na interwencję kogoś tam, żeby dodał do centrlaki, no i tworzymy miejsce specjalne dla komentarzy i uwag oraz błędów. Wszystko w jednym.

Jak już program będzie stabilny, to można poprosić kogoś (kto zajmuje się centralką) o wrzucenie tego na centralkę. Najlepiej żeby to były dwie osoby, które by się uzupełniały czasowo... Wtyczek nie pojawia się aż tyle, żeby zbierać wszystkie na jeden dzień i publikować na raz.

Hao: Co do połączenia kplugins z kweb to jak będzie wygladała sprawa połączenia centralek? Dojdzie dodatkowa - kplugins?
KoSiarzPL
Ja dalej pozostanę przy swoim zdaniu.
Zapytam się tylko was o jedno. Uważacie, że na centralkę powinny trafiać wtyczki w ogóle nie przetestowane przez autora lub kogoś innego?
Ja myślę, że nie powinny tam trafiać wtyczki, które się non stop wywalaja i/lub mogą uszkodzić pliki użytkownika.
Jeśli wy uważacie, że na betę powinna trafiać każda wersja wtyczki jaka się komuś stworzy to rozumiem czemu chcecie by wtyczki były tam aktualizowane 24h na dobę.
zimaq
Jak autor może nieprzetestowac swojej wtyczki? Napisze, skompiluje i wrzuci na centralkę? Chyba nie bardzo. Z resztą każdy powinien wiedzieć czy wtyczka nadaje się do użytku/testów dla szerszego grona czy nie wink.gif
riddle
QUOTE(KoSiarzPL @ 11.01.2006 - 17:36)
Ja dalej pozostanę przy swoim zdaniu.


To przypomnij sobie developing linKera na forum i sprawdź daty przy postach i ilość załączników jakie wymieniłeś / dodałeś. wink.gif
dulek000
Kosiarz: Nie każdą wtyczkę da się przetestować, ot tak. Wiele najpoważniejszych błędów wychodzi dopiero podczas użytkowania, na różnych konfiguracjach, a programista prawie nigdy nie ma stada alphatesterów pod ręką.
KoSiarzPL
QUOTE(zimaq @ 11.01.2006 - 17:44)
Jak autor może nieprzetestowac swojej wtyczki? Napisze, skompiluje i wrzuci na centralkę? Chyba nie bardzo. Z resztą każdy powinien wiedzieć czy wtyczka nadaje się do użytku/testów dla szerszego grona czy nie wink.gif
*


Dokładnie tak. Jedną z wersji linKera podobnie wydałem :/ a zawierała jeden błąd a ja musiałem wyjechać. Poza tym powiedz w jaki sposób autor ma przetestować wtyczkę i zmiany w niej wprowadzone jeśli była mowa o wydawaniu kilku wersji w ciagu jedengo dnia (nawet jak by była wydawana raz dzienie nie zostałą by przetestowana)? Naprawdę myślę, że wydawanie co tydzień to rozsądny termin. Autor zdąży przetestować i nie będzie uaktualnień w stylu "poprawiona literówka", "zmiana ikonki", "zmiana pozycji kontrolki" itp.

QUOTE(riddle @ 11.01.2006 - 18:19)
To przypomnij sobie developing linKera na forum i sprawdź daty przy postach i ilość załączników jakie wymieniłeś / dodałeś. wink.gif
*


No właśnie swoje przemyślenia oparłem na wydaniu linKera. Do była pierwsza wtyczka i same błędy popełniłem przy jej wypuszczeniu. Całe szczęście, że sam mocno testuję wtyczkę pod wieloma kątami i piszę bezpieczny kod. Wtyczke jednak wydawałem z wieloma emocjami (pierwsza wersja była bezużyteczna wink.gif ). Dlatego chciałbym uchronić od tego nowych młodych devów. Nową wtyczkę wydam w zupełnie inny sposób.

QUOTE(dulek000)
Kosiarz: Nie każdą wtyczkę da się przetestować, ot tak. Wiele najpoważniejszych błędów wychodzi dopiero podczas użytkowania, na różnych konfiguracjach, a programista prawie nigdy nie ma stada alphatesterów pod ręką.

Zgadza się i do gruntownych testów służą wersje beta. Testowanie przez użytkowników nie polega na:
1. napisanie wtyczki
2. kompilacja, odpalenie u siebie, ok dziala
3. wypusczenie użytkownikom

Raczej procedura jest taka:
1. napisanie wtyczki
2. kompilacja, odpalenie, ok dziala
3. zmiana konfiguracji, danych wejsciowych
4. kompilacja, odpalenie, ok dziala
5. w miedzy czasie testy jednostkowe
6. nie widze wiekszych bledow, wypuszczam

Jak widac proces nie na jeden dzien.
hao
Winthux, trzymanie bet na centralce właśnie daje nam to, że nie panoszą się jakieś stare, zapomniane wersje. Ale to już w zasadzie kwestia gustu. Poza tym są wtyczki, które choć są zupełnie stabilne nie powinny być dostępne dla absolutnie wszystkich i najlepszym dla nich miejscem jest właśnie centralka beta, gdzie mogą spokojnie dojrzewać.

Co do połączenia jeszcze nie wiem smile.gif Myślę że będzie jedna duża centralka, paczki będą zarządzalne via kweb i w jakiś sposób trzeba będzie to spiąć z obecnym programem paczkującym, żeby zachować o drobinę wygody... Ale jest to na tyle odległe (przenosiny na kweb 3.0, dopisanie obsługi paczek) że na razie trzeba się skupić i wykorzystać to co mamy i działa całkiem nieźle :]
GuZiK
A nie moznaby po prostu utworzyć konta, gdzie każdy developer będzie mógł wtyczkę wrzucać, edytować coś o niej, okreslać czy to wersje stabilna czy beta itp? A nie jakieś wysyłanie maili...
KoSiarzPL
Wtedy trzeba by było tworzyć cały serwis. Hao mówił, że w przyszłości będzie to tak działąć. W chwili obecnej najwygodniejszy jesm mail.
zimaq
To też jest rozwiązanie, bo każdy z dev'ów to raczej zaufana osoba i nie będzie wrzucała jakichś gniotów/śmieci na centralkę wink.gif
dulek000
QUOTE(KoSiarzPL @ 11.01.2006 - 17:30)
Raczej procedura jest taka:
1. napisanie wtyczki
2. kompilacja, odpalenie, ok dziala
3. zmiana konfiguracji, danych wejsciowych
4. kompilacja, odpalenie, ok dziala
5. w miedzy czasie testy jednostkowe
6. nie widze wiekszych bledow, wypuszczam

Jak widac proces nie na jeden dzien.
*



Release'y - zgoda, warto nawet kilka punktów dodać, choćby na siłę. wink.gif Bety - to użytkownicy wykonają testy w praktyce. Wydaje mi się, że tak ma działać mechanizm alpha - beta - release.
Sija
QUOTE(KoSiarzPL @ 11.01.2006 - 16:36)
Ja dalej pozostanę przy swoim zdaniu.
Zapytam się tylko was o jedno. Uważacie, że na centralkę powinny trafiać wtyczki w ogóle nie przetestowane przez autora lub kogoś innego?
[...]

buahaha, ciekawe skad przyszlo Ci do glowy, zeby wrzucac na centralke nie przetestowane wtyczki...

QUOTE(KoSiarzPL @ 11.01.2006 - 16:36)
[...]
Ja myślę, że nie powinny tam trafiać wtyczki, które się non stop wywalaja i/lub mogą uszkodzić pliki użytkownika.
[...]

to dobrze myslisz, tyle, ze chyba jest wtedy oczywiste, ze takiej wtyczki nie wrzuca sie na centralke ? geez...

QUOTE(KoSiarzPL @ 11.01.2006 - 16:36)
[...]
Jeśli wy uważacie, że na betę powinna trafiać każda wersja wtyczki jaka się komuś stworzy to rozumiem czemu chcecie by wtyczki były tam aktualizowane 24h na dobę.

kazda wersja, a tym bardziej stworzona przez kogokolwiek ma nieduze szanse zostac wrzucona na centralke, nie sadzisz? chyba, ze sam bys tego chcial, ale watpie zeby ktokolwiek inny odpowiadajacy za jakakolwiek centralke K wrzucil by na nia cos o powyzszej charakteryzacji.

QUOTE(KoSiarzPL @ 11.01.2006 - 11:22)
[...]
Proponował bym uaktualnienia centralek coś na styl Microsoftu czyli raz na, powiedzmy, tydzen. Przykladowo skrzynka jest sprawdzana w piatek i wszystkie maila nadeslane do piatku beda w weekend rozpatrzone.

centralka beta jest dla ludzi ktorzy potrafia obchodzic sie z takowymi wersjami i sa swiadomi tego, ze aktualizacje moga pojawic sie niedlugo po wypuszczeniu danej wersji (przynajmniej teoretycznie - jesli nie, zawsze mozna im przypomniec o statusie beta).

w tym momencie ograniczanie wrzucania nowych wersji do jednego dnia w tygodniu mija sie kompletnie z celem. strata czasu i klawiatury przy odpisywaniu na posty dlaczego costam nie dziala ("ooo, baardzo mi przykro, blad jest juz poprawiony, ale do piatku zostaly jeszcze 3 dni, prosze o cierpliwosc" ?!)
Olórin
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=6607&hl= Jeżeli coś pominąłem - mówicie.
arct!c
No i swietnie.
Olórin
QUOTE
Strata czyjego czasu i klawiatury? Chyba użytkownika końcowego który musi co kilka godzin uaktualniać wtyke w której poprawiono mały błąd. Lepiej niech poczeka tydzień, zostanie naprawionych więcej błędów i dostanie kokretny produkt.

To są właśnie bety, jeżeli komuś to nie pasuje - niech korzysta z wersji stabilnych. Bardzo często przetestowanie i wychwycenie błedów jest samodzielnie (a nawet w małej grupie nie możliwe). Pisząc tabletke bardzo się o tym przekonałem). Nigdy nie wiadomo gdzie user kliknie...

Jestem stanowczo przeciwny wersji wypuszczania w dany dzień tygodnia. Często zdarzają się duże błędy, powstające w wyniku innej poprawki, hotfixy trzeba wypuszczać - zwłaszcza, kiedy nie wiadomo kiedy następna większa wersja wyjdzie...
KoSiarzPL
QUOTE(Olórin @ 11.01.2006 - 22:49)
Bardzo często przetestowanie i wychwycenie błedów jest samodzielnie (a nawet w małej grupie nie możliwe). Pisząc tabletke bardzo się o tym przekonałem). Nigdy nie wiadomo gdzie user kliknie...

Absolutnie się z tobą zgadzam. Chodzi mi tylko o to by nie zmuszać użytkownika do codziennego pobierania nowej wersji i kazać mu wszystko testować od nowa bo poprawiliśmy jeden błąd. Użytkownikowi nie będzie się chciało testować wszystkich możliwości od początku bo uzna, że już to robił i działało. Wiemy jednak, że to co działąło nie koniecznie musi daleć działać o czym piszesz poniżej.

QUOTE
Jestem stanowczo przeciwny wersji wypuszczania w dany dzień tygodnia. Często zdarzają się duże błędy, powstające w wyniku innej poprawki, hotfixy trzeba wypuszczać - zwłaszcza, kiedy nie wiadomo kiedy następna większa wersja wyjdzie...
*


Jeśli użytkownik poczeka tydzień nic mu sie nie stanie. Dostanie w zamian, nie jak można ostatnio przeczytać w kilku miejscach na forum i mnie krew zalewa "załatane na szybko", tylko załątane i przetestowane. Może nawet kilka dodatkowych poprawek od razu. Nie ma co sie śpieszyć w wydawaniu nowych wersji.

Zobaczcie co zrobiliście z k.notify?
hao
Panowie spokojnie... Usunąłem mało produktywną "pogadankę"...

Kosiarz: Nikt nie zamierza publikować na centralce wadliwych i nie przetestowanych wtyczek, choć oczywiście czasem się to zdarza. Nikt też nie zamierza co 5 minut wgrywać tam bezsensownie nową wersję. Od tego z resztą jest opiekun centralki, żeby do tego nie dopuszczać...
Centralki beta w swoim zamierzeniu (w którym pozostaną) są centralkami z wersjami potencjalnie nie stabilnymi, w trakcie (dosłownie) produkcji... Każdy większy zestaw zaaplikowanych poprawek trafia na centralkę - tak było jest i będzie. Jak już pisałem, kilka razy pozwoliło to *bardzo szybko* wypuścić stabilne wersje. Można natychmiastowo otrzymać informacje od użytkowników i równie natychmiastowo reagować na zgłoszenia.
Postaraj się czasami przyjmować też nasze argumenty i nie wciągać się w jałowe dyskusje wink.gif
Cieszę się, że poruszyłeś ten temat, dobrze wiedzieć, że jesteś zwolennikiem kumulowanych aktualizacji, my zaś od dawna jesteśmy przy modelu "reakcyjnym" i taki nadal będzie obowiązywał. Myślę, że dalsza dyskusja akurat nad tym tematem jest zbędna smile.gif

Sija: wuuuzah... spokoojnie wink.gif
KoSiarzPL
Ciesze się, że się dogadaliśmy smile.gif

W końcu nie ja zarządzam centralkami i nie ja będe musiał sprawdzać czy nowa wersja wprowadza jedna małą zmianę czy coś poważniejszego. Jeśli to zostanie dopilnowane to jestem za. Chciałem między innymi odciążyć odpowiedzialną za to osobę.
arkadyjczyk
Jeżeli Olórin będzie szukał kogoś do pomocy to się zgłaszam na ochotnika nawet do Bety smile.gif W pracy mam wystarczająco czasu, żeby nawet codziennie dodać nowe wersje.
Olórin
Generalnie ja widze to tak: Na strone trafiaja tylko oficjalne rele, bety jedynie na centralkę. Póki co dam sobie rade jeżeli chodzi o stronę smile.gif
arkadyjczyk
Dlatego zgłosiłem się do ewentualnej Bety. Mógłbym w dni robocze dodawać min 2 razy, powiedzmy rano około 8 i później około 15.
KoSiarzPL
QUOTE(Olórin @ 13.01.2006 - 00:33) *

Generalnie ja widze to tak: Na strone trafiaja tylko oficjalne rele, bety jedynie na centralkę.

Zgadzam się z Tobą.
Nadal nie jest jednak powiedziane jak dodać swoją wtyczkę do centralki? Czy na razie w ogóle jest to możliwe?
zimaq
Przecież Olórin podawał linka do tego topiku wink.gif
bakerss
No jakis porzadek mogłby być na tym kPlugins i mogłby ktoś wreszcie wywalić to GGimage, które jest dostepne w pełnej paczce i w normalnej centralce, wogole zrobić jakos, żeby wykrywało jakie wtyczki [i wersje] juz ma sie, tak jak to robia oficjalne centralki i żeby ich nie pokazywac.
KoSiarzPL
QUOTE(zimaq @ 13.01.2006 - 18:25) *

Przecież Olórin podawał linka do tego topiku wink.gif

Przeczytaj dokłądnie o co ja proszę i to na jaki temat jest post Olórina do którego link podałęś.
Olórin
Nie została wyznaczona osoba odpowiedzialna za centralkę, ja akurat na centralkę nie mam ochoty wink.gif
KoSiarzPL
Hehe tak jak myślałem.
Potrzymuję swoją propozycje, że:
a) potrzebne są diwe osoby.
- Pierwsza do wstaiwania wtyczek na centralkę pełną i aktualizowaina strony
- Druga osoba do centralki beta, na niej bedzie najwiecej roboty bo centralka podstawowa raz na jakis czas bedzie aktualizowana ( w chwili obecnej przejmie centralkę główną dopóki beta nie powstanie )
b ) moge zająć się centralką beta
arkadyjczyk
Tak jak już pisałem mogę zająć się centralką jeżeli jest taka potrzeba. Budowy wtyczek nie znam, ale do obsługi centralki nie jest to potrzebne. A praca w konsoli nie jest mi całkiem obca, bo w pracy na co dzień korzystam z linuxa. PHP też znam, a to chyba powinno wystarczyć.
A co do ilości osób do obsługi centralki to chyba nie ma problemów, żeby dwie osoby zajmowały się naraz obiema centralkami. Przecież do centralki głównej będą przenoszone wtyczki, które osiągnęły na tyle dużą stabilność, że wyszły z bety. Więc pewnie wystarczy zmienić kilka wpisów i po problemie. Po drugie przejście z bety w stabilną wtyczkę zdarza się niezbyt często to chyba nie ma potrzeby, aby zajmowała się tym osobna osoba. Wg mnie bardziej przydałyby się dwie osoby do bety, raz że sama aktualizacja mogłaby by być częstsza, bo ja np do 15 nie mam problemu z dodaniem, ale po 15 to już byłoby gorzej, natomiast 2 osoba mogłaby robić to wieczorem. No i to samo w sytuacji, gdy "aktualizator" musi wyjechać, rozchorował się, brakło mu neta itp. Wtedy centralka zamiera na bliżej nieokreślony czas.
Sija
.dll'ki wysylajcie na sija[@]kplugins.net, bede je zarzucal na bete.
Aule
Lepiej byłoby IMHO, żeby za centralkę nie był odpowiedzialny Sija. Za mało czasu, stronniczy, zresztą każdy [kto powinien] wie o co chodzi... Ja jestem za Arkadyjczykiem.
lhs
QUOTE(Aule @ 14.01.2006 - 01:49) *
Ja jestem za Arkadyjczykiem.

Zdecydowanie popieram. Uzasadnienie zachowam dla siebie.
KoSiarzPL
Jeśli mój głos sie liczy to popieram przedmówców.
hao
Obie centralki powinny być tak na prawdę obsługiwane z jednego komputera, nie muszą, ale jest wtedy łatwiej nad nimi panować.
Nie widzę problemu, a wręcz życzył bym sobie, żeby obydwiema zajęła się jedna osoba... Kwestia wstawienia nowej wtyczki na centralkę, to napisanie odpowiedniego kawałka kodu w php. Wstawienia na drugą - skopiowania go do drugiego pliku centralek... Każda aktualizacja to po prostu podmiana plików, puszczenie skryptu paczkującego - zsynchronizowania katalogu wynikowego z katalogiem na ftp.

W razie wyjazdu, problemów itd - można zawsze przekazać "kompetencje" innej osobie... A proces synchronizacji jednej centralki musi odbywać się bezwzględnie z jednego komputera (pliki danych historycznych).

Skrypty paczkujące do centralek są obecnie od jakiegoś czasu w posiadaniu Siji. Nie widzę przeszkód z kandydaturą Arkadyjczyka - się pomyśli. Ale niewątpliwie będzie to jedna osoba.
@ndy
Witam, kiedy możemy się spodziewać aby wszystkie wtyczki były dostępne przeez system kUpdate?
hao
kUpdate jest właśnie powoli przenoszone na wersję obsługiwaną przez WWW. Gdy uda się już przenieść wszystko, każdy chętny dev dostanie dostęp do swoich wtyczek, oraz centralki kplugins i kplugins-beta.
KoSiarzPL
Nareszcie! Super wiadomość, tylko prosze niech to powoli nie będzie za bardzo "po woooooli".
Aule
Oj tam Kosiarz, ja juz 2. rok czekam, to dla mnie nawet miesiąc-dwa to jeszcze nie będzie 'wooolno'. Niech zrobią wszystko porzadnie i sie nie śpieszą. Nie można wywierać na nich presji, przecież robią to w czasie wolnym.
KoSiarzPL
Masz racje. Po prostu ucieszyla mnie ta wiadomosc i chcialbym juz miec takie mozliwosci. Informowanie nas ze cos bedzie "niedlugo" i kazac nam na to czekac miesiace to prawdziwe tortury wink.gif
W kazdym badz razie trzymam kciuki.
Aule
Z tym też sie zgodze, że jeżeli może to jeszcze troche potrwać, to powinni sie wstrzymać z ujawnianiem wiadomości światu.
hao
Dlatego to ujawniam, bo system już działa, wyłapywane są na razie błędy, tworzona struktura centralek i skrypt do automatycznego wgrywania zmienionych wtyczek (z komputera dev'a / opiekuna).
dulek000
Mmm… Wygoda i niezależność. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.