Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "szybkie rozpoczęcie rozmowy"
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Arlathan
nie wiem czy był poruszany taki wątek, wiec proponuję aby:

jeśli pojawia sie jakaś osoba w sieci, to aby tuż nad tray'em pojawiało się malutkie okienko nawet wysokosci ikonyki w tray'u z informacja kto to jest.. i gdy sie kliknie na to otwiera sie okno rozmowy...

identyczne rozwiazanie jest w tlenie, i jest bardzo przydatne!
więc jeśli byłaby możliwość zastosowania jego w Konnekcie..
smile.gif
shw
srednio mi sie to podoba. jak kStatus pokazuje kogos kto zmienia status, to ja przewaznie klikam, zeby sie szybciej schowalo. Nie mowiac juz jak zrobi tak kilka osob...
Matzec
Zobacz wtyczkę K.Status (z Katalogu) - dzięki niej nad trayem pojawia się chmurka przy zmianach statusu i nowych wiadomościach, jednak jest nieklikalna.
Arlathan
shw - oczywiscie niektore rzeczy to kwestia gustu i przyzwyczajen! wink.gif ale jesli wtyczka jest do wylaczenia to nie powinno byc problemu z dopasowaniem sobie do upodobań.

dzieki Matzec, przegapilem ten wątek jednak.
Flind
ja popieram shw bo zazwyczaj przy logowaniu sie wyskakuje mi lista dostepnych kontaktow na poł ekranu i wasnie dzieki temu ze po kliknieciu szybciej sie chowamoge szybko przystapic do jakiegos działania. A tak przy okazji prozba do jakubka ze mozna by jeszcze tak ustaic by była wyłaczona animacja chowania i po kliknieciu na kstatus odrazu sie chował w jednej chwili a nie jak jest teraz ze wszystko jest animowane
nix
da sie zrobic z tym znikaniem odrazu po kliknieciu :]
bedzie w K.Notify

pozdr
Kondi
hej boys; a moze da sie zrobic zeby przy kliknieciu na okienko "wiadomosc od 123645" otwieralo sie okno romowy ? nie zawsze chce mi sie "celowac" w mala ikonke koperty;

czy da sie wylaczyc zeby notify nie pokazywalo zmiany statusu, a jedynie "wiadomosc od xxxx" ?;

czy da sie ustawic aby wiadomosc byla wyswietlana w wyskakujacym okienku notify
Olórin
da się ustawić wyświetlanie treści wiadomości w tipie w KBot'owym skrypcie status notify, a wyłączenie wyświetlania zmian statusów można by zrobić smile.gif

Co do klikania w tip'a to otwieranie okna rozmowy tylko przy tipie "Wiadomość od xxyyzz"!!! a przy innych zamykanie tip'a :]
Kondi
u mnie niestety okno rozmowy nie nie otwiera po kliknieciu na "wiadomosc od xxx"

ze statusami juz sobie poradzilem (usunalem caly dziala 'status' z pliku status notify.lua)

mozesz mi napisac gdzie i co mam dopisac zeby sie tresc wiadomosci w tipie pokazywala (nie znam jeszcze kodu do pisania tych sktyptow)

jesli ktos kto juz sie na tym zna nie napisze n.w. funkcji to postaram sie sam to zrobic (tylko ktorki kurs obslugi kodu by mi sie przydal)

(co by sie przydalo)
- jesli okno wiadomosci jest otwarte ale nie aktywne to zeby tresc wiadomosci byla pokazywana w wyskakujacym tipie w przeciwnym wypadku czyli jesli okno aktywne zeby wogole tip nie wyskakiwal
- zeby okno tipa bylo pokazane do mometu otwarcia okna z wiadomoscia (nie wszyscy widza mrugajace ikony w trayu, a dzwiek nie zawsze ma sie wlaczony)
Olórin
QUOTE(Kondi)
u mnie niestety okno rozmowy nie nie otwiera po kliknieciu na \"wiadomosc od xxx\"

no niema sad.gif źle to napisałem smile.gif
QUOTE
mozesz mi napisac gdzie i co mam dopisac zeby sie tresc wiadomosci w tipie pokazywala (nie znam jeszcze kodu do pisania tych sktyptow)

ściągnij najnowsze status notify+ z KATALOGU i na górze pliku są zmiennne-opcje smile.gif ta od tresci wiadomosci nazywa sie chyba ShowBody
LooZ^
QUOTE(Olórin)
no niema sad.gif


A szkoda ;(
Kondi
ok doszedlem juz z tym nofity i fuka, tylko jeszcze przydal by mi sie znak nowej lini do tego skryptu (bo /n nie dziala); i czy da sie przestawic czas wyswietlania tipa
shw
po pierwsze - znak nowej linii to \n a nie /n
czasami trzeba nawet \r\n
co do czasu wyswietlania tip'a - albo o czyms nie wiem, albo sie nie da.
Kondi
ups sorry male niedopatrzenie spowodowane pora pisanie tego postu (1.30)

a da sie ustawic tipa zeby byl pokazany do momentu otworzenia wiadomosci (pewnie duzo przerobek skryptu trzeba ?)
Sija
QUOTE(Kondi)
[...] a da sie ustawic tipa zeby byl pokazany do momentu otworzenia wiadomosci (pewnie duzo przerobek skryptu trzeba ?)


IMHO nie da rady... moze bedzie sie dalo w nowej wersji K.Bot'a...
Olórin
Mi brakuje opcji wyłączenia animacji tip'a smile.gif bo czasem jak kompa zmuli to widze 1/2 tip'a i później sie chowa sad.gif
case
QUOTE(Olórin)
Mi brakuje opcji wyłączenia animacji tip'a smile.gif bo czasem jak kompa zmuli to widze 1/2 tip'a i później sie chowa sad.gif

tak, mam podobnie, a ze sprzet mam nie tegi, to czasem go zmuli wink.gif
Kondi
\r\n niestety nie dziala (chce zeby tresc wiadomosci pokazywana byla pozd tekstem "wiadomosc od xxx"

a moze da sie ustawic zeby tip byl pokazany do mometu otworzenia okna rozmowy ?
Olórin
QUOTE(Kondi)
\r\n niestety nie dziala (chce zeby tresc wiadomosci pokazywana byla pozd tekstem \"wiadomosc od xxx\"
nieda sie, szkoda probowac sad.gif
QUOTE
a moze da sie ustawic zeby tip byl pokazany do mometu otworzenia okna rozmowy ?

nie sad.gif
Kondi
szkoda; ale i tak pozostane przy konnekcie bo to zajebisty komunikator (chwala dla tworcow)
shw
nie znam sie na lua (chwilowa stycznosc), ale moze rozbic wiadomosc do tablicy, tak zeby kazda linijka kolejna byla kolejnym polem w tablicy, a potem po prostu przelatywac przez tablice i wywalac do tip'a?
Olórin
shw:dobrze myślisz ale szkoda że nieda się pokazać tip'a BEZ ikonki sad.gif

ps.też próbowałem w ten sposób i wyglądało to nienajlepiej
shw
dla mnid to wogole taki pomysl jest... sorry, ale glupawy. zwlaszcza jak mam znajomego, ktory jak zaczyna pisac to jest tylko pipip pipip pipip pipip w ciagu kilku sekund i juz wtedy wiem, ze to on pisze smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.