Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Moje propozycje
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Damian Milczarek
Oto kilka rzeczy, które bym zmienił w Konnekcie dla własnej i innych użyszkodników wygody. wink.gif

1. Po instalacji pojawia się okienko z wgranymi wtyczkami. Typowy user w ogóle nie zczai o co chodzi i na co mu to potrzebne. Zaawansowany user wie gdzie znaleźć wtyczki w K., więc dla kogo jest to okienko?

2. Okienko z wyborem rodzaju interfejsu

- Może dać je delikatnie większe? Przy rozdzielczości 1280x jest ono tak malutkie, że nie w sposób zobaczyć co widnieje na zamieszczonych screenach.

- Nazwy interfejsów tj. Normalny etc. są OK, ale ich opisy pozostawiają wiele do życzenia. Niewiele można się z nich dowiedzieć czym jeden poziom różni się od drugiego.

- W programie wielokrotnie jest źle odmieniana nazwa programu przykład "Interfejs Konnekt'a" -> Konnekta. Pierwsza forma jest błędna.

3. Podczas uruchamiania Konnekta pojawia się okienko powitalne z bateryjką. Po co? Absolutnie każdy kogo znam, a mający zainstalowanego Konnekta wyłącza tę funkcję. Co innego byłoby, gdyby okienko samo znikało po uruchomieniu programu, ale nie trzeba w nie klikać. Jak dla mnie do wyrzucenia. wink.gif

4. Opcja Ustawienia -> Połączenia -> Łącz automatycznie powinna być ustawiona standardowo jako aktywna.

5. W ustawieniach w kilku miejscach opis danej funkcji jest zakończony kropką. tj. GG-> Nie łącz ponownie jeżeli serwer zakończy połączenie. A z tego co widziałem jest to raczej niepraktykowane. Ale to tylko detal.

6. Kapitalna jest ikonka GG w Ustawienia-> GG. Cały czas byłem pewien, że to jest koło ratunkowe. wink.gif

7. Grupowanie wiadomości w oknie rozmowy wyłączyć. Brrr.

8. Główny toolbar programu, tam gdzie mamy ikonki Konnekt, Kontakty oraz Wtyczki. Po kliknięciu na Wtyczki w wyświetlanym menu powinna być też funkcja do zainstalowanych wtyczek w Konnekcie. Wiem że ta opcja jest w Ustawienia -> Wtyczki ale że nazwa ta sama i ikonka te same, to ciągle się mylę.

9. Standardowa skórka jest paskudna. Sugeruję zamienić ją np. ArkCrystal.

10. Dlaczego po zamknięciu okienka wiadomości są czyszczone?

11. Kwestia dyskusyjna, dlaczego w opcjach programu została wyodrębniona oddzielna zakładka Interfejs. IMHO są to ustawienia programu, dlaczego więc nie znajdują się w zakładce Ustawienia?

12. Z tego co wiem, Wtyczkami nazywane są zewnętrzne programy pobierane do prawidłowego działania programu. Na przykładzie do Firefoxa wtyczką jest Acrobat Reader. Natomiast "programy" dodające nowe funkcje do właściwego programu to Rozszerzenia (czyli kPilot2 to rozszerzenie, nie wtyczka).

13. W standardzie powinien być ustawiony jakiś estetyczny kNotify. Bardzo przydatna to funkcja. smile.gif
arct!c
QUOTE(Damian Milczarek @ 20.01.2006 - 22:40) *

3. Podczas uruchamiania Konnekta pojawia się okienko powitalne z bateryjką. Po co? Absolutnie każdy kogo znam, a mający zainstalowanego Konnekta wyłącza tę funkcję. Co innego byłoby, gdyby okienko samo znikało po uruchomieniu programu, ale nie trzeba w nie klikać. Jak dla mnie do wyrzucenia. wink.gif

Z tego co wiem to chowa sie samo. A po co tego używać? Jak dla mnie bajer wyróżniający konnekta, jak ktoś do mnie przyjdzie od razu pyta sie co to jest smile.gif

QUOTE

4. Opcja Ustawienia -> Połączenia -> Łącz automatycznie powinna być ustawiona standardowo jako aktywna.

a jak masz modem? ;/
QUOTE

7. Grupowanie wiadomości w oknie rozmowy wyłączyć. Brrr.

To jest jedna z bardziej przydatnych opcji
QUOTE

10. Dlaczego po zamknięciu okienka wiadomości są czyszczone?

Zgadza sie w standardzie powinno być ustawione zapamiętywanie smile.gif Każdy znajomy truje mi jak to zrobić smile.gif
QUOTE

11. Kwestia dyskusyjna, dlaczego w opcjach programu została wyodrębniona oddzielna zakładka Interfejs. IMHO są to ustawienia programu, dlaczego więc nie znajdują się w zakładce Ustawienia?

Jak sam wiesz, konnekt ma duuużo opcji i rozbudowaną konfiguracje, wplatając w to jeszcze interfejs zrobił by się całkowity nieład, według mnie jak najbardziej prawidłowo zostało to rozwiązane. A dlaczego tak jest? Pan i władca tak chciał smile.gif

Damian Milczarek
QUOTE(arct!c @ 20.01.2006 - 22:55) *

Z tego co wiem to chowa sie samo. A po co tego używać? Jak dla mnie bajer wyróżniający konnekta, jak ktoś do mnie przyjdzie od razu pyta sie co to jest smile.gif


Hmm mnie się samo nie chowa... muszę kliknąć. Chyba że te autochowanie jest ustawione na 10s. wink.gif


QUOTE(arct!c @ 20.01.2006 - 22:55) *
a jak masz modem? ;/


Na chwilę obecną modemowcy to mniejszość wśród użytkowników Internetu, a wśród tych którzy korzystają z komunikatorów a zwłaszcza Konnekta, to już pewnie mniej niż 5%. Nie widzę sensu w trzymaniu tej opcji wyłączonej.


QUOTE(arct!c @ 20.01.2006 - 22:55) *
Jak sam wiesz, konnekt ma duuużo opcji i rozbudowaną konfiguracje, wplatając w to jeszcze interfejs zrobił by się całkowity nieład, według mnie jak najbardziej prawidłowo zostało to rozwiązane. A dlaczego tak jest? Pan i władca tak chciał smile.gif


Tak, ale tylko zwróciłem uwagę na pewną nielogiczność. Może zmienić nazewnictwo zakładek, albo je przemeblować delikatnie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.