Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: proteKt - ochrona przed banem za spam
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Bo$s
Mam propozycje wtyczki ochraniającej nas przed banem w GG za spam. Jak wiadomo jest ograniczenie 100 wiadomosci/minute. Kolega sie tym pobawil i stwierdzil, ze jest 100/minute do osob ktorych mamy na liscie i 29/minute (chociaz tego nie jest pewien) do osob, ktorych nie mamy na liscie. Mozna by napisac do ggteamu o szczegolowe informacje, kiedy jeszcze mozemy dostac bana (a może MaciekW bedzie wiedzial). Czy jest mozliwosc zrobienia wtyczki liczacej ilosc wiadomosci na minute i przy probie wyslania np 100 wiadomosci, ta wiadomosc byla by opozniana, tak aby zmiescic sie w limicie?
lhs
Ja bym poczekał na rozwój sytuacji - wygląda mi na to, że informatyczne mastachy z GG znowu się bawią w swojej programistycznej piaskowicy. Babka z piasku się im kruszy, więc pewnie babkę sklepią. Łopatką.
Olórin
Koniecznie trzeba poczekać jeszcze, na pewno zrobią tak aby nie banowało ZU... Niemniej jednak należy uważać z K.Board wink.gif
zimaq
I wyłączyć autorespondera dla ludzi spoza listy. Już parę razy trafiłem na takiego delikwenta, który mimo automatycznej odpowiedzi, cały coś coś pisał, a potem po prostu walił po klawiaturze, więc te 100 wiadomości w minutę by się uzbierało...
arct!c
Zamiast pisać kolejną wtyczkę do obsługi GG które prędzej czy później (stanowczo prędzej) padnie. Lepiej dla ogółu i całego internetu byłoby napisać pluga do wysylania plików przez jabbera - na początek.
MKaniac
QUOTE
Koniecznie trzeba poczekać jeszcze, na pewno zrobią tak aby nie banowało


http://infobot.miracle7.be/

Chyba dla zwykłych użytkowników Autorespondera to niewiele zrobią.
splesh
Ostatnio zbanowali mojego qmpla, za to, że 'rozsyłał spam' a w rzeczywistości miał włączoną 6 osobową konferencję. Zbanowali go na amen. (nawet dostał maila z pogróżkami od gg, że konto zostalo na zawsze zawieszone, a gdy ten kłucił się z nimi, ze uzywal konferencji to dostal info, ze uzywanie innych komunikatorow niz oficjalne gg jest niezgodne z regulaminem [z dopiskiem, ze wkrotce beda sie zajmowac uzytkownikami innych komunikatorow co jest rownoznaczne z problemami dla takiego np konnekta]).

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
dulek000
Wtedy będę się komunikował only jabber - cuuudnie. smile.gif

Tak naprawdę klienty typu Konnekt tak dobrze podszywają się pod GG, że raczej nie uda się mi ich zablokować.
Olórin
Tak naprawdę mogliby zablokować inne klienty w każdej chwili.
zimaq
Tak naprawdę i tak by długo taki stan rzeczy się nie utrzymał wink.gif
Olórin
Skończyło by się na walce z wiatrakami, cały czas by robili update libgadu, ale gg byłoby zawsze krok do przodu. Mieliby przynajmniej co robić tongue.gif
dulek000
Olórin: Właśnie o takich upgrade'ach mówiłem. tongue.gif
Lwiczek
Mogliby zacząć ... wiele osob uzywajacych alternatywy przestaloby uzywac gg ;]
splesh
Taaaa, tylko z drugiej strony szkoda pokemoniastych (tak jak np kontakt z ludzmi z klasy itd, bo tacy na jabbera się nie przesiądą napewno). No i konnekt straci troche, bo sama wizja, że inne klienty mają być blokokowane przyprawiła kilku pikachu uzywających konnekta z mojej listy o dreszcze i zapowiadają, że sie przesiąda na normalne gg... co za ludzie !
arct!c
jak nie jabber to tlen, który i tak jest w K. I jak to ładnie powiedział Dulek : będzie cuuudnie !:)
zaciek
Myśle, że chyba tego nie zrobią. Zastanawiam się jednak jaki jest procent użytkowników komunikujących się przez protokół gg używa alternetywnych komunikatorów. U mnie właściwie jest to większość i gro osob transportuje się przez jabbera smile.gif ale głównie jest to związane z kierunkiem moich studiów (informatyka) gdzie takie sprawy nie są kłopotem dla userów smile.gif. Sam nawet mojej siostrze i mamie nakazałem odgórnie używać konnekta smile.gif
Lwiczek
No właśnie u mnie też sporo osób z listy używa alternatyw [zazwyczaj tlena] smile.gif
hao
Wg. moich - bardzo wiarygodnych - źródeł nie musimy się obawiać masowej operacji blokowania alternatywnych komunikatorów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.