Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Użycie CPU 100%
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
ciolo
Wiem że taki temat już kiedyś był ale on dotyczył Win 98, a ja mam XP Prof. Więc Konnekt zaczął strasznie mulić mi komputer. Wyłączanie kolejno wtyczek nic nie daje. Poprostu jak włączam Konnekta to momentalnie wzrasta użycie CPU do 100. Mam tylko jakieś pytanie czy jest na to jakaś rada ?? Jeżeli nie to będę musiał czekać na tą wersje 0.7. dry.gif
arct!c
Przeinstaluj K na minimalna paczkę i wtedy zobacz.
Olórin
A jaki wątek powoduje zużycie CPU (do sprawdzenia przez process explorer od sysinternals.com)? Powyłączaj wtyczki zbędne.
mgr.Dlugi
Mam dokladnie to samo. Wlaczam K jest wszystko okey ale po paru minutach uzycie procesora przez K oscyluje w granicach ~96%. Tak sie nie da pracowac :/
ciolo
Process explorer wskazuje na MSVCR71.dll blink.gif
arct!c
2 min temu miałem dosłownie taki sam problem - zamknąłem konnekt, uruchomiłem ponownie ~20-30%. Z tego co wiem problem występuje jeśli mamy dłuugo włączonego konnekta - po nockach często mam 90%

Sprawdzałem u siebie - również wina biblioteki MSVCR71.dll
froger_mcs
Długo ? U mnie wystarczy 5 minut...

Dodam jeszcze, że problem znika po wyłączeniu wtyczki gg.
goog
yyy no ludziska, co się dzieje? U wielu osób to się dzisiaj zaczęło. blink.gif
nowy windowsiany wirus? wacko.gif
Sad
Mam to samo. Wylaczylem Checky i kAway2 i narazie spokoj. :>
Ciekawe skad taki nagły bug.
froger_mcs
Ech, bez gg, checky i kAway2 nadal to samo. :/
ormianin
I u mnie tez... 92 % uzycie CPU

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
hutu
No właśnie mam to samo, ale nie uśmiecha mi się przeinstalowywać całego konnekta... Na początku myślałem, że to problem z dwutlenkiem, ponieważ nie mogłem się połączyć i skok zużycia procesora następował przy próbie łączenia. No kurcze jest niefajnie.
ciolo
Przeinstalowanie nic nie pomaga. Robiłem to dwa razy :-(
nosbor
skoro nagle tyle osób ma taki sam problem to nie wydaje mi sie zeby przeinstalowanie cokolwiek pomoglo, czy kazdy z was ma odpalone konnektem gg ? moze to wina serwera gg ?
tyszek
Mam to samo i to od dzisaij i wiem dlaczego ale nie wime jak to naprawić.
Wszystko przez aktualizacje jaka dzis rano mi się pokazał i z tego co pamiętam to away i jeszcze jakąs wtyczkę zainstalowąłm i się wiesiło potem rest is ie zaczeło a jzu byłem w 100% szczęśliwy z tego konnekta bo inne testowany nie były tak dobre jak konnekt.

pozdrawiam
Marcin_B
U mnie to samo. Po kilku(-nastu) minutach uzycie CPU skacze do 80% i wiecej.
drivex
u mnie od dzis ew od wczoraj ale nie sprawdzilem, menadzer pokazuje 70-80 % uzycia procka. What does it mean ?
hutu
Spróbujcie wylaczyc kpilota2.
ormianin
wylaczylem kpilota2 ale to nic nie dalo, konnektpod win 2000 i win XP uzywa okolo 92% CPU i zawala inne procesy,

mala uwaga: zastanawiam sie czy to nie wtyczka od jabera powoduje ten problem, tyle tylko ze jej teraz potrzebuje wiec nie moge eksperymentowac... moze ktos to sprawdzic ?
tyszek
ja mam tylko gg, i mi też waliło ale jakoś juz 3ma się z 30 minut:)
goog
Dobra, dobra spokojnie ludzie. Nie spamujcie, poczekajmy aż ktoś kompetentny, lub ktoś kto rozwiązał ten problem się odezwie. unsure.gif
mls
A u mnie wyłączenie kPilota2 pomogło… Przynajmniej na razie wink.gif
nosbor
no niezapeszając ... chyba hutu strzelił w 10 ;] wylaczylem kpilot2 i od dluzszego czasu jest ok
hutu
Nie HuTu, tylko Olórin (nie Basia, tylko ketoprom hehe tongue.gif). Wisimy mu piwo. U mnie też narazie działa.
Teokryt
Ja musiałem przeinstalowac wreszcie konnekta ponieważ już był tak zmulony powłaczanymi i nieuzywanywanymi wtyczkami... Reinstalcja szybka i bezbolesna. Ale to dziwne bo wszystkim to dzis wyskoczyło czyżby jhakiś wiron zepsuł tą dll? a może to MS majakies "wtyki"
Davka
Też to mam. Może jakaś timebomba :-)
Wyłacze kPilota i zobacze czy pomoże.
Olórin
Spróbujcie dodać do %windir%\system32\drivers\etc\hosts linie
CODE

127.0.0.1    kpilot.info
127.0.0.1    www.kpilot.info
case
uzywacie kStatusLog ??

ja mialem dzis to samo, po wylaczeniu tego dll'a wszystko jest w normie.. cool.gif
Aule
Wystarczy tylko wyłączyć przywracanie sesji.
.misiek
Proponuję po prostu wyłączyć opcję:

Wysyłaj info na stronę www [oczywiście kpilot2 mam na myśli].
12h bez zwiększonego zapotrzebowania na moc [+win2k3, może też pomaga wink.gif]
Teokryt
Znów mi sie to dziś pojawiło, ale raczej wyjątkowo i obawiam się zę znów może sie zacząc pojawiać. Zminaiłem juz te rzekomo nieprawidłowe wtyczki.
Sija
ja niestety rowniez doswiadczam konnektowej zachlannosci na procka. nie doszedlem co moze powodowac takie zachowanie.
Aule
U mnie takie coś było, gdy Internet nie chodził najlepiej. Sieci nie dały rady sie połaczyć, a najwięcej kłopotów powodowała ówczesna wersja testowa Actio.
korro
QUOTE(Aule @ 22.03.2006 - 19:12) *

U mnie takie coś było, gdy Internet nie chodził najlepiej. Sieci nie dały rady sie połączyć

witam, tez to "zaobserwowałem", przy kiepskim łączu to zdarza sie nonstop.
ormianin

Dzis konnekt zre mi 98% CPU, poczytalem wszystkie watki ale remedium nie znalazlem, nie mam juz pojecia co mu jest?
.misiek
Niby wcześniej mnie coś tam niby pomagało, ale również ostatnimi czasy strasznie mieli... Normalnie jak się łączy z sieciami to msvcr71.dll zabiera sobie to ~100%, ale czasami nawet jak się nie rozłączy z sieciunią żadną [gg też wink.gif] to zdarza się tej bibliotece zjadać zasoby i zagrzewać mi pokój ciepłem wydobywającym się z proca...

Ta biblioteka aż tak niezbędna jest że nie da się jej zamienić na inną np ? :>

Ma ktoś wersję: msvcr71.dll ver. 8.0.21213.0, bo nigdzie nie mogę znaleźć a mam tylko ver. 7.10.3052.4, może coś ta "nowa" wersja poprawia ?!
_menic_
No i mi tez z dnia na dzień zaczął zjadać całego procka. Dotychczas zdarzało sie to okazjonalnie jak długo był konnekt wlaczony (pare dni) luib były problemy z połączeniem.
.misiek

A więc poświęciłem chwile cennego czasu i rozkminiłem co jest nie tak, przynajmniej u mnie. Tyczy się to wtyczki kPilot2, co już pare razy wcześniej było zauważone.
Nie od dziś wiemy że wygasła [?] domenta kpilot.info, a wtyczka kpilot usilnie cały czas chce tam wysyłać info o granych utworach, mimo wyłączonej opcji Wysyłaj info na stronę www wtyczka cały czas chce nawiązać kontakt [wink.gif]. Musiałem cały profil K w firewallu wywalić i kontrolować połączenia od nowa, a wtyka cały czas wysyła dane nie wiadomo gdzie... i to jest BUG excl.gif . Poradziłem sobie blokując na firewallu to połączenie, ale to rozwiązanie doraźne, nie każdy ma firewalla, am i right ;>

A użycie do 100% skacze kiedy wtyka kpilot2 stwierdzi że nie ma się z czym połączyć... Ktoś z obecnych używa tu wtyki kpilot2 ??
gen.Italia
dzisiaj to samo... 100% cpu jedzie

dodam ze wczoraj pierwszy raz sciagnalem kpilot2 i odpaliłem. wieczorem smigało ładnie ale to co sie dzisiaj dzieje to jakas farsa :/


edit

przed chwila wylaczylem kpilota i dziala wszystko ładnie
Tweex
Ja mam ciekawszy efekt... Niedość że konnekt zjada procka to jak się wyłącza to mam zwis konnekta... Co ciekawsze nie mam kpilot... A jak pojawia się powiadomienie o wiadomości to konnekt zjada 50%... Heh... Chyba poczekam na 0.7 a teraz Tlen albo Miranda... Szkoda... Bo konnekt bardzo mi przypdał do gustu :/
drivex
Dzis od poludnia 90-100% uzycie procka, wczoraj dzialalo wszystko ok. Co sie dzieje ? powoli zaczyna mnie to intrygowac...Pomaga wylaczenie kpilota lecz jak juz ktos wczesniej zauwazyl to wysylanie nadal wystepuje mimo odznaczenia opcji "wysylaj info o granym utworze..."
Olórin
Występuje, bo kpilot wysyła pingi do statystyk...
drivex
Swoja droga powinno byc napisane gdzies w readme wtyczki czy czyms ze wtyka mimo odznaczenia checi wysylania, nadal pinguje. Niby to tylko ping ale niechciany. A wyobrazcie sobie teraz korzystanie z netu przez GPRS wbudowanego w telefon komorkowy. Ping nie dociera, nastepuje kolejne wyslanie, kolejne, kolejne...itd troche sie tego w koncu uzbiera...
.misiek
Sorry, ale wcześniej choć miał co pingować. Teraz nawet nie ma czegoś takiego jak domena kpilot.info... teraz nawet nie ma propozycji żeby ją wykupić... pustka w przeglądarce, tzw Not responding...

Jak mówiłem chyba firewall + blokowanie kpilota... bo jakoś nikt na razie, na bieżąco nie poprawi...
Sija
no i co z tego czy ma czy nie ma czego pingowac. od dawna nikt (a konkretnie winthux) sie ta wtyczka nie zajmowal, wiec zamiast toczyc bezsensowna dyskusje zmotywujecie autora do zajecia sie nia badz poprawienia bledow. lub poczekacie.
grodzky
U mnie to samo tylko mi skacze do ~95-100% zuzycie procka a normalnie wynosi ok 5%. Konnekt sypie mi sie po dluzszym czasie nieobecnosci, nigdy jak siedze i cos robie. Pozostaje tylko czekac na rozw. problemu. No chyba ze ktos woli sie przesiasc na gadzine...ale raczej nie ja.
Abraxas
Grodzky sprawdź czy masz najnowszego KPilot2, bo u większości to poprzednia wersja powodowała obciążanie proca
l3vis
OS : win98se

wtyczki :
gg.dll;
sms.dll;
notify.dll;
kLAN.dll;
exPIMP.dll;
kTransfer.dll;
konnferencja.dll;
kIEview.dll;
GGimage.dll;
checky.dll;
kboard.dll;

Uruchomienie programu : ~1%proca.
Połączenie z serwerem GG : ~2%proca, potem nic.
Rozpoczęcie rozmowy : ~5%proca potem nic.
po 3-4wiadomościach, lub wysłaniu obrazka -> ~99% i utrzymuje się do zamknięcia aplikacji.
kiedy włączę menu wtyczek zużycie spada do ~1%.(ustawienia -> wtyczki)

Nie mam żadnych opisanych wcześniej wtyczek.
O co tutaj chodzi??
<może któraś z bibliotek robi sobie wątek z ciasną pętlą bez sleep(1)??tongue.gif>
l3vis
Ok. problem został rozwiązany :

Jak już ktoś napisał w części dla Win98 wystarczy zmienić poziom zaawansowania na początkujący(mniej ni zaawansowany chyba:P) i działa dobrze.

Można sobie pogadać normalnie, a zajęcie procka - 0.5-1.5%
<GG mi zjadało 6.9%-12%, nawet, jak wywaliłem z niego reklamy flashowe:) no i oczywiści e nie 7.1<tfuuuu> tylko 6.1:)>
No ale Konnekt teraz dobrze działa od jakichś pięciu minut. Żadnego 99% :]

Tak więc miłego ludki i możeby zrobić z tego jakieś info dla ogółu, żeby się ludki nie głowili??
Bo ustawianie procesu na idle - suxx:P


lool_konekt
Mam ten sam problem co wszyscy. Po zainstalowaniu wtyczki tloK konnekt sie zaczyna zacinac i nie istnieje cos takiego jak płynne ruchy myszy sad.gif Wszystko strasznie sie zacina. Posiadam xp, Kpilot - brak .....
Dołanczam logi ( moze w czyms pomogą ) Prosze o pomoc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.