Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przekazywanie informacji że kontakt pisze
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
.misiek
Witam smile.gif

Zupełnie przez przypadek podczas rozmowy przez sieć jabbera [oba konta na chrome wink.gif] zauważyłem że Konnekt nie radzi sobie w żaden sposób z informowaniem o tym że kontakt coś pisze. Działa w stronę odemnie do kogoś [u niego pokazuje że piszę], a (nie)działa w moją stronę. Krótkie wyjaśnienie:

Mianowicie podczas rozmowy, jeśli ktoś do mnie pisze, wkleja [chyba co każdą literkę] pustą linijkę i wydaje dźwięk nowej wiadomości w okienku
rozmowy. Jeśli kontakt zakończy pisanie i wyśle wiadomość ona dochodzi, jednak poprzedza ją pewna ilość pustych linijek.

Zdażyło się to komuś ?
I drugie pytanie, wynika to z braku obsługi tej funkcji w jabberoo.dll, czy K coś źle interpretuje ?



Dodam że była to rozmowa między Konnektem (win;)) a Kopete (linux).

Przyznaję, że jest to troszkę irytujące .... taki mały skrin testowy:

Olórin
Tak, to błąd. K powinien ignorować wiadomości bez <body/>
Aule
Hm, ale to też błąd Kopete, bo nie tak wysyła sie info o pisaniu... Przy innych klientach obsługujących ta f-cje takie rzeczy jeszcze mi nie wystąpiły.
saphire
Taki sam błąd jest w komunikacji z klientem Spark przez serwer na Wildfire.
Wkurzające strasznie bo gdy ktoś ze sparka pisze to co sekundę Konnekt
pika dźwiękiem a w oknie rozmowy podwija tekst o jedną "mikrolinię"
- tak ze 2 piksele.

Da się jakoś wyłączyć kompletnie wysyłanie i odbieranie powiadamiania o pisaniu?
W tlenie także mnie to drażniło ale tam można to wyłączyć a w Konnekt'orze?

//Nie cytuj ostatniego posta
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.