Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 'porzadek' w katalogu/interfejsie
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
vojtek
Witam,

Mam kilka drobnych propozycji zrobienia 'porzadku' zarowno w katalogu jak i interfejsie Konnekta. Zaczne od tego pierwszego:
- W katalogu glownym programu imho powinien znalezc sie tylko konnekt.exe, uninstall.exe + plik readme.txt zawierajacy to co teraz i dodatkowo wzmianke ze wiecej info znajdziesz w katalogu Doc
- Proponuje utworzenie np. katalogu Lib, gdzie mozna by wrzucic pliki .dll czy plik lua.dmp (chociaz nie wiem do czego ten plik sluzy wink.gif, jesli co to mozna go gdzie indziej wrzucic..)
- Jestem takze za reorganizacja folderu Doc - po pierwsze wrzucic tam plik changelog.txt, po drugie - najlepszym wyjsciem byloby stworzenie jednego 'duzego' helpa dla wszystkich wtyczek i programu razem. Wystarczyloby ladnie podzielic strukture, calosc skonwertowac do .chm i tyle. Jesli ktos dopisze jakas wtyczke - robilby dokumentacje w htmlu a ktos to tylko wrzucal do .chm. Jesli to jest niemozliwe (tzn. w jednym pliku wsyzstko) to chociazby trzeba ustalic jeden standart nazewnictwa/formatu plikow. Np. same pliki .txt, nazwane tak: plugin_kstatus.txt itd. Teraz mam w katalogu 9 roznych plikow, co drugi w innym formacie i nazwie..
- Jestem takze za stworzeniem katalogu 'Logs' - gdzie zachowywane bylyby wszystkie logi: konnekt.log, konnekt_bcp.log, reports.log czy p2plog.html. W przyszlosci inne wtyczki takze w tym katalogu by logi dodawaly..
- Zastanawia mnie takze po co sa dwa foldery 'History" - jeden w profilu, drugi w glownym katalogu.. Nie daloby sie tego jakos polaczyc?
- I chyba ostatnia propozycja dot. katalogow - czy nie lepiej katalog sms i kstatus wrzucic do katalogu 'plugins' ? (kstatus chyba mozna wrzuciic i ustalic w konfigu, ale proponowalbym takie rozwiazanie dla wszystkich wtyczek).

Zmiany takie chyba nie wymagalyby duzo pracy, no a warto by to chyba bylo wszystko uporzadkowac i wprowadzic na tym polu jakies standarty do wtyczek..

Ok, teraz przejdzmy do interfejsu smile.gif

Teraz na dole Konnekta mam ikonki 'wyslij sma' oraz 'k transfer'. Jestem za tym aby stworzyc jedna - 'Pluginy' - tam wrzucic te dwie powyzsze + kolejne jesli beda.. Ma byc wtyczka 'mailowa' i mam nadzieje wiele innych w przyszlosci - wiadomo ze kazda nie bedzie mogla miec swojej ikonki, dlatego mysle ze warto to umoziliwc poprzez wrzucenie tego do 'pluginy'.

Idac dalej - nie rozumiem dlaczego np' Historia wiadomosci jest w dziale 'Opcje". Moim zdaniem do ikonki "kontakt" powinno zostac dodana Historia oraz "Lista Kontaktow". Wszak to chyba bardziej pasuje. W "Opcjach" zostawilbym "KOnfiguracje", "Wtyczki", "Twoje dane" oraz "Profil".
To chyba tyle..

Jeszcze teraz mi sie przypomnialo - jestem za tym aby w oknie rozmowy dodac opcje 'Ignoruj".. Czesto zdarzaja sie ludzie ktorych nie znam i ktorzy pisza do mnie jakies glupoty.. Wtedy wystarczyloby nacisnac jeden przycisk i po problemie wink.gif

To tyle.. Chyba sie rozpisalem wink.gif
hao
QUOTE
- Proponuje utworzenie np. katalogu Lib, gdzie mozna by wrzucic pliki .dll czy plik lua.dmp (chociaz nie wiem do czego ten plik sluzy , jesli co to mozna go gdzie indziej wrzucic..)

Pliki .dll muszą być w katalogu programu bo tam szuka ich system (lub w Windows/system32 itd.)...
lua.dmp tworzy sms.dll i było mi to kiedyś potrzebne jak pisałem obsługę luaplus i jak widać zapomniałem usunąć smile.gif Oczywiście plik jest niepotrzebny...
QUOTE
- Jestem takze za reorganizacja folderu Doc - po pierwsze wrzucic tam plik changelog.txt, po drugie - najlepszym wyjsciem byloby stworzenie jednego 'duzego' helpa dla wszystkich wtyczek i programu razem. Wystarczyloby ladnie podzielic strukture, calosc skonwertowac do .chm i tyle. (...) Np. same pliki .txt, nazwane tak: plugin_kstatus.txt itd. Teraz mam w katalogu 9 roznych plikow, co drugi w innym formacie i nazwie..

Generalnie przydałby się jakiś help... Jak kiedyś się za to zabierzemy, pomyślimy jak dołączyć do tego help'y wtyczek... Póki co wszystko zależy od autorów wtyczek...
QUOTE
- Jestem takze za stworzeniem katalogu 'Logs' - gdzie zachowywane bylyby wszystkie logi: konnekt.log, konnekt_bcp.log, reports.log czy p2plog.html. W przyszlosci inne wtyczki takze w tym katalogu by logi dodawaly..

To nie jest głupie smile.gif Kto jeszcze za?
QUOTE
- Zastanawia mnie takze po co sa dwa foldery 'History\" - jeden w profilu, drugi w glownym katalogu.. Nie daloby sie tego jakos polaczyc?

W folderze konnekt/history siedzą definicje katalogów historii, a w profilu sama historia wiadomości... Tu żadnych zmian nie będzie na pewno, bo albo trzeba by wyciągać historię z katalogu profilu co nie jest dobrym pomysłem, albo przy instalacji i tworzeniu nowego profilu kopiować definicje co jest pomysłem jeszcze gorszym...
QUOTE
- I chyba ostatnia propozycja dot. katalogow - czy nie lepiej katalog sms i kstatus wrzucic do katalogu 'plugins' ? (kstatus chyba mozna wrzuciic i ustalic w konfigu, ale proponowalbym takie rozwiazanie dla wszystkich wtyczek).

Katalog plugins służy tylko do przechowywania w nim plików DLL. Dla mnie osobiście wygodniej jest mieć np. katalog sound czy sms w głównym drzewku konnekta...

QUOTE
Teraz na dole Konnekta mam ikonki 'wyslij sma' oraz 'k transfer'. Jestem za tym aby stworzyc jedna - 'Pluginy' - tam wrzucic te dwie powyzsze + kolejne jesli beda.. Ma byc wtyczka 'mailowa' i mam nadzieje wiele innych w przyszlosci - wiadomo ze kazda nie bedzie mogla miec swojej ikonki, dlatego mysle ze warto to umoziliwc poprzez wrzucenie tego do 'pluginy'.

I tak też chyba zrobię...

QUOTE
nie rozumiem dlaczego np' Historia wiadomosci jest w dziale 'Opcje\". Moim zdaniem do ikonki \"kontakt\" powinno zostac dodana Historia oraz \"Lista Kontaktow\". Wszak to chyba bardziej pasuje. W \"Opcjach\" zostawilbym \"KOnfiguracje\", \"Wtyczki\", \"Twoje dane\" oraz \"Profil\".

Lista kontaktów już jest przeniesiona (przynajmniej u mnie smile.gif), ale faktycznie historia też powinna się tam znaleźć...
Matzec
Co do katalogu Konnekta, to faktycznie byłoby lepiej, gdyby był tam jako taki porządek, a nie dziesiątki plików, które i tak nie wiadomo, do czego służą. ;)))

Co do interfejsu. Twój pomysł z jedną ikonką "Pluginy" jest bardzo dobry i moim zdaniem mógłby funkcjonować jako opcja (czyli możliwy do włączenia/wyłączenia). Byłby to alternetywny od proponowanego przeze mnie sposobu na zmniejszenie szerokości okienka Konnekta, i chyba o wiele łatwiejszy do wprowadzenia.
Sija
ikonka "Pluginy" jest to faktycznie dobry pomysl... tak samo katalog /logs/, gdzie bylyby wszystkie logi
case
rowniez jestem za biggrin.gif
...podobnie jak matzec lubie "wązkiego" konnekta, wiec pomysl z ikonkami przydaloby sie wprowadzic 8)
torn
A może pomyśleć o pionowym toolbarze? Hao, nie bij! ;)
vojtek
No coz, ciesze sie ze jakies pomysly moje sie spodobaly biggrin.gif, mam nadzieje ze w nowej wersji Konnekta czesc bedzie juz uwzgledniona (to co pisaliscie powyzej). Co to pionowego paska.. mogloby byc ciekawie wink.gif Chociaz jesli juz takie cos zostaloby wprowadzone to najlepiej jakby byla mozliwosc wyboru..
cRoMo
Vojtek, swietne pomysly. Ja juz wczesniej proponowalem hao ustalenie jednego formatu nazewnictwa wtyczek i generalnie zrobienie porzadku w katalogu konnekta. Dobrze, ze obrales to ladnie w slowa, a szczegolnie przypadla mi do gustu propozycja z ikonka Plugins smile.gif

PS. Swoja droga, jak to czasami jest, ze takie banalne wrecz pomysly (bez obrazy oczywscie) sa tak ciekawe i odkrywcze? biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.