Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Candybars
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
zimaq
Candybars
v.1.2.2



Częściowy port stylu Candybars stworzonego przez Petera Simonsson'a.
Styl jest naprawdę prosty, a przy tym przyjemny ( bynajmniej moim zdaniem ) dla oka.
Co prawda nie wygląda tak ślicznie, jak na oryginalnej platformie, ale 'daje radę' wink.gif
Dostępnych jest 8 9 podstawowych kolorów, co po zmiksowaniu każdego z każdym, daje 64 warianty 81 wariantów kolorystycznych. Wliczając od wersji 1.2 mody stylu - mamy razem 243 schematy ( wow ).

Jak rozróżniane są kolory?
Za każdy wariant kolorystyczny odpowiedzialny jest plik o danej nazwie, utworzonej wg. schematu:
kolor-wiadomości-wychodzącej.vs.kolor-wiadomości-przychodzącej.css

Każdy z tych wariantów, ładuje podstawowy plik [ _base.css ], odpowiedzialny za obstylowanie elementów okna rozmowy.

No, to tyle w kwestii wyjaśnienia obsługi i budowy stylu.

Changelog:
  • 1.2.2
    • poprawka wyświetlania wielolinijkowych wiadomości QuickEvent (Sija's Mod)
      • zmniejszenie odstepow miedzy kolejnymi linijkami
      • tylko pierwsza linijka jest pogrubiona
    • drobne poprawki kosmetyczne (Sija's Mod)
    • wyswietlanie extInfo (np. tytuly wiad.) (Sija's Mod)
  • 1.2.1
    • poprawka wyświetlania wielolinijkowych wiadomości QuickEvent i statusów (Sija's Mod)
  • 1.2
    • drobne poprawki kosmetyczne
    • dodanie czarnego koloru paska
    • klasa .header - pliki i smsy powinny być uwzględniane w historii
    • dodanie dwóch dodatkowych podstaw ( _base.css ),będących drobnymi przeróbkami - jeden by Sija, drugi by zimaq ( chcąc ich używać zmianiamy nazwę wybranego moda na _base.css )
  • 1.1
    • tzw. poprawki kosmetyczne wink.gif
    • dodanie linków z atrybutem :visited [ thx Sija ]
Pobierz: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (candybars.rar) [ + 80 pobrań ]
Enjoy!
arct!c
ładny, naprawdę ładny. A najbardziej podoba mi sie wersja ze screena - czyli multimix, ujednoliciłem sobie tylko czcionkę.
Graveer
Bjutiful! Naprawde jeden zładniejszych jakie widziałem! gratulacje.

PS
Jak mogę zrobić żeby to co piszę w oknie wysyłania się wyśrodkowywało tak jak na screenie?
-=Radzik=-
jak ten styl jest przyjemny dla oka to ja piernicze laugh.gif tongue.gif

Strasznie oczojebne kolory tongue.gif
Bo$s
jak zrobić taki multimix jak na screenie ?
zimaq
Hm, posklejać sobie obrazki smile.gif
Gorzej będzie z linkami i wieloma kolorami w jednym ;p
gilek
mega! biggrin.gif uwielbiam kolory podchodzące pod styl aqua ;]
KoSiarzPL
O zesz ty. Na screenie to nic nie widac wink.gif mozna by załączyć większego screena wraz z wylaczeniem kolorowania wiadomosci.

Wysrodkowanie wpisywanej wiadomosci to ctrl+e.
Bo$s
a mógłby ktoś zrobić taki mix kolorowy (jedyne co mam graficznego na kompie to paint i irfanview wink.gif, ale tak aby dostosowywał proporcje do ekranu smile.gif Bo niektórzy (np.ja) mają różne dziwne rozdzielczości natywne (np. 1440x900) i większość skinów skinów trzeba przerabiać...
mk89
Brak wyświetlania info o zmianie statusu w tych stylach.
zimaq

Hm? ( gg padło ;p )
dulek000
OT: Zimaq, pisanie w changelogu, że inkrementujesz wersję wygląda idiotycznie. wink.gif
Graveer
Serwery gg dzisiaj padały jak muchy wink.gif zreszta już od przedwczoraj mają jakieś problemy... ale kto by się tam przejmowal biggrin.gif

PS
Dla mnie słowo "inkrementujesz" zabrzmiało idiotycznie laugh.gif
pzdr
zimaq
Co ja poradzę, ze mi się to podoba ;p ( podpatrzone w ELA smile.gif )
riddle
A mi się nie podoba. Sory, ale wszędzie w Twoich produkcjach widzę tą samą czcionkę, opatrzyła mi się za bardzo (pomijając to, że jest paskudna - nie da się tego czytać, typografia przy tej wielkości leży). Do tego ile można cukierkowych msgbarów z glossem. wink.gif 1/5, stać Cię na więcej. :]
Sija
poniewaz styl definitywnie mi sie spodobal postanowilem, ze dopieszcze go do granic (moich) mozliwosci co by uzywalo mi sie go eXtremalnie przyjemnie /dobra, koniec tego pieprzenia/ - w zalaczniku znajdziecie rezultat moich walk smile.gif

zmienilem:
  • odleglosc miedzy grupowanymi wiad. (nie lubie miec "rozlazlej" wizualnie konwersjacji wink.gif)
  • czcionke (poniewaz "Trebuchet MS" imho kompletnie nie nadaje sie do celu w jakim zostal tu uzyty)
  • pare innych pierdol
oprocz tego poprawilem CSSa w zakresie wyswietlania archiwum SMSow i plikow (oprocz podmiany glownego CSSa w kazdym z CSSow zawierajacych wersje kolorystyczna trzeba dodac ", .header" po ".send .header")

jedynym problemem sa dlugie statusy opisowe ktore rozwalaja boxa w ktorym sie znajduja, ale ten problem dotyczy tez oryginalnego CSSa (zeby tylko) i niestety nie wiem jak sobie z tym poradzic. poza wyglada na to, ze wszystko dziala wink.gif

smacznego smile.gif

Edit: mod zostal lekko poprawiony i dolaczony do paczki ze stylem.
yeltzyn
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak przesunąć godzine z prawej na lewo (zaraz po nicku), gdyż taka forma wyświetlania bardziej mi odpowiada. Z góry dziękuje za poświęcony czas.

----
Edit, chmm a może ktoś by miał czas zrobić styl na wzór tego forum?
Elpie
Świetny styl smile.gif prosty, ładny i sporo schematów kolorów do wyboru. Używam i polecam smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.