Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Autouzupełnianie emotikon <....>
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
SkyBanan
Jestem świeżym użytkownikiem Konnekt'a. Przesiadłem sie z AQQ. Jednej rzeczy ktora ma AQQ jest właśnie autouzupełnianie emotikonek, tych w ostrych nawiasach <...>
Dziala to tak, że wpisuje "<" i otwiera mi sie okienko z emotkami i w miare wpisywania dalszych liter z emotek. np. "<bu" zostają tylko emotki zaczynajace sie na te literki... Mozna je było wybrac myszka lub kursorami.



Dla mnie bylo to ogromnie wygodne, nie musialem przegladac paczki emotek i przezywac oczopląsu.
d3mo!
Moim zdaniem pomysł pierwsza klasa sam o czymś takim kiedyś myślalem.
Damian Milczarek
Zgadza się, pomysł użyteczny.
atol
choć emotek nie używam za często, a jak już to standardów czyli smile.gif sad.gif i tym podobnych to mysle że pomysł udany.
wizard3k
Nie wiem czemu, ale odrazu pomyślałem, że T9 też można wrzucić tongue.gif.

Pomysł fajny, właśnie dla osób, które używają emotikonek. Może to przyciągnąć kilka koleżanek, które własnie takie długie emotki mi wysyłają smile.gif. Moja mama też mówi, że to dobry pomysł, bo zawsze zapomina jak szła cała składnia tongue.gif emotki.
bivv
Używałem przez jakiś miesiąc Aqq i to jest jedna z moich ulubionych opcji w tym komunikatorze.
Małe,a jak cieszy.
Jestem za
daroc
+1

Swoją drogą ciekawą funkcją w AQQ jest chyba to, że przy połączeniach p2p widać, gdy ktoś do nas pisze... Czy da się zrobić coś podobnego w Konnekcie? Czy jest to do zrealizowania przy protokole GG?
dulek000
Pomiędzy dwoma Konnektami? Tak, na dowolnej sieci. Pomiędzy GG i Konnektem? Nie da się.
alberht
to zależy od protokołu - gg nie udostępnia takiej możliwości (jabber, czyli tlen tez tak + inne + aqq)
Andrzej1307
A ja wpadlem na podobny pomysl - podczas rozmowy z jakims kontaktem moglaby sie pojawiac jakas lampka ze ten user korzysta z K smile.gif (albo w ustawieniach [edycji] kontaktu mozliwosc sprawdzenia klienta - jesli to mozliwe?)
dulek000
Z takim czymś uważałbym, bo jeśli Konnekt jakoś by się „przedstawiał”, to ekipa Gadu-Gadu z łatwością mogła by go zablokować.
alberht
@Andrzej1307: ale po co? dulek ma całkowitą racje
Yazhubal
QUOTE(alberht @ 9.02.2006 - 21:05) *

@Andrzej1307: ale po co? dulek ma całkowitą racje



Przed Konnektem jechałem na PSI, ten program pobierał info z jakiego komunikatora ktoś pisze ( dokładnie do wersji) oraz podawał na jakim systemie kontakt śmiga (Linux, Windows itp) no jakoś bez banow sie obyła ale licho wie co w GG majstrach drzemie...


A wracając do tematu bo tu sie robi OFFtopic...

Świetny pomysł mając na uwadze podczepionych lika paczek emotów,< ma z tlenu, gg oraz Jabbera to w sumie ponad stówa emotów.

keeveek
przecież nawet ingwilator pokazuje /albo pokazywał/ jakiej wersji gg kontakt używa. zreszta gg team mógłby zrobić identyfikację SWOJEGO komunikatora a wszystko inne blokować, wiec nie rozumiem obaw
tyszek
pomysł jest ok!!
Ale jest jeszcze jeden problem
jak się pisze anie ma wprawy i zdarzają się literówki czasami to zeby to zlikwidowąć zeby rozpoznawał że nap <piow> to <piwo>.
Co wy na to ??
dulek000
Algorytm na literówki byłby nawet prosty. wink.gif
zhvir
bez przesady panowie (i panie), ćwiczcie palce (zwłaszcza panie) i koordynację ruchów żeby wciskać klawisze w odpowiedniej kolejności tongue.gif
daroc
Może zrobimy coś w stylu słownika T9 (jak w komórkach)?
Użytkownik do pisania będzie używał jedynie znaków asdfghjkl, a program sam będzie dopasowywał słowa i domyślał się, czy w miejscu 'a' powinno być 'z'? A może 'q'?
tyszek
T9 jak T9 ale jak pisze na kilka okien i co chwile ktoś cztery litery zawraca to nie raz się zdarzają smile.gif
JOUKI
QUOTE(tyszek @ 28.02.2006 - 16:31) *

[...] jak się pisze a nie ma wprawy i zdarzają się literówki czasami to zeby to zlikwidować zeby rozpoznawał że np <piow> to <piwo>.
Co wy na to ??


Nie chciałbym odbiegac od tematu ale coś takiego by mnie bardzo interesowało, gdyż najczęstrzymi błędami popełnianymi przeze mnie podczas pisania to zamiana końcówek "nie" na "nei" np. mnie - mnei, nie - nei... Najlepiej by była mozliwosc wpisywania wlasnych słów, a pozniej podczas wysylania czy pisania to bylo zmieniane... Przydatne też w przypadku ciętego języka... no ku**a wysylalo by jako (cenzura) biggrin.gif

Pozdrawiam.
Aule
Od tego KoreKtor przecież był. Średnio stabilny jest, ale podobna funkcja jest też chyba w kPilocie2.
daroc
QUOTE
Przydatne też w przypadku ciętego języka... no ku**a wysylalo by jako (cenzura)

Naprawdę potrzebujesz do tego programów?
Może po prostu przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie użyłeś wulgarnego słowa? - Taka praca nad samym sobą.
Przy okazji mógłbyś sprawdzać, czy nie zrobiłeś literówki. wink.gif
kyrczman
No w sumie pomysl nie glupi. Dzis z ciekawosci zainstalowalem AQQ i musze przyznac ze kilka ciekawych bajerow ma, o ktore nie obrazilbym sie w Konnekcie.
KoSiarzPL
Słucham więc jakie to te ciekawe bajery.
martinii
Witam,

Ja takze zostawilem AQQ na rzecz Konnekta i mnie takze brakuje opcji autouzupelniania wpisywania emotkow. A dziala to tak, ze gdy chcemy wstawic emotke <zawstydzony> to po napisaniu znaku < otwieta sie mini okno z emotkami, po wpisaniu pierwszej litery (z):



drugiej litery (a - za):



trzeciej litery (w - zaw):



i teraz tylko wciskamy enter i juz emotka jest wstawiona w oknie rozmowy. Ulatwia to zycie wink.gif

Pozdrawiam.
bakerss
To akurat juz było wytłumaczone w 1 poście, ale opcja by sie przydała ;]
ved
QUOTE
ale licho wie co w GG majstrach drzemie...

lenistwo.

Ja nie za bardzo rozumiem cala ideologie emotikon. Rozoslo sie to do niewyobrazalnych i absurdalnych rozmarow skoro juz nawet spamietac nazw prosty uzytkownik nie moze.
Komunikator sluzy do komunikacji, a nie wysylania durnych obrazeczkowm ktore IMHO tylko wkurzaja. Osobiscie mam wszystkie wylaczone (procz doslownie kilku ulubionych jak na przyklad fenomenalne " :] " z GG)

Te emoty mialy moze sens w wydaniu IRCowym, kiedy byly ciekawym pomyslem i nie zajmowaly 90% rozmowy. W tej chwili to jest zenujace co sie wyprawia, a najbardziej rozwala mnie jak ktos mi pisze <roza> czy inne <duperele> i mysli ze ja to widze...

Swoja droga przydalaby sie jakas standaryzacja emot, tak zeby niezaleznie od wersji komunikatora jakiej uzywamy mialy one ten sam albo choc podobny wyraz. Jesli pisze komus: " :| " to chodzi mi o 'zdzicho', a rozne kom. roznie to beda interpretowac, wiec w sumie sens emotow zanika w tym momencie.
Nie wspominajac o MSNie bo ten to juz w ogole wygrywa w absurdalnosci, ciagle widze jakies: "(A) " " ® " itd...

ale sie rozpisalam :/ <--- "damn":)
martinii
Rozwazania co kto lubi i jak to swiat wariuje mozna przeniesc do osobnego tematu. Niektorzy w ogole wola listy na papierze pisac... Nie o tym jednak tu dyskutujemy.

Tak czy siak - propozycja warta uwagi. Czy to w postaci wtyczki czy w standardzie samego programu.

Pozdrawiam.
boogi77
mozna by w tej liscie emotów dodać opcje przesuwania na wyzsze pozycje emotów uzywanych czesciej (juz po wpisaniu samego znaczka < na samej gorze pojaiwaly by sie ulobione mordy smile.gif ). Pomysl bardzo dobry, czekamy na realizacje smile.gif
stivo
Też jestem za! Jako, że narazie jestem zmuszony alternatywnie korzystać K zamiast z AQQ. Poza tym to okno z emotami zamyka się gdy ktoś np. coś do nas napisze albo zmieni status i trochę mnie to denerwuje..
Dj_Can_U_See
"stivo" - dobrze mówisz :] To znikanie emotek jest denerwójące. Pisałem juz na ten temat na forum ale nikt mi nie odpisał sad.gif.
saCOOL
Może dlatego, że gro ludzi nie używa emotek, a cała masa używa tylko tych podstawowych? A co Wy chcecie całą rozmowę pisać emotkami, że wam potrzebne takie bajery?

PS
Cała masa ludzi jest przekonanych, że jak oni widzą jakąś emotke, to druga strona też ją na 100 % widzi i za cho..inkę nie dadzą się przekonać, że prawda jest inna :/.. Leszcze z gg.. Denerwujące się stały te emoty strasznie..
stivo
Czasem potrzebne są jakieś emoty, a ich szukanie zajmuje tyle czasu, że daję sobie spokój.. Jedno z tych dwóch rozwiązań napewno by to przyspieszyło..
silver_limp
oj przyda sie taka opcja biggrin.gif ulatwi prace z emotami...rzadko sie uzywa innych niz usmieszki ale wklepac mozna automatycznie to jest dobre..jestem na TAK wink.gif tylko czy ktos sie za to wezmie.. i moze jakas aktualka konnekta bo od lipca cisza..
vandal7
no fakt opcja bardzo ciekawa duzo szybciek wszystko bylo na aqq do puki nie instalowalem tam pluginuw bo wszystko padalo no pozatym konekt ruulez ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.