Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problemy z kLANem
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
joystick
pomimo iż jestem z innym uzytkownikiem Konnekta w jednej sieci (i tej samej grupie roboczej) nawzajem nie jesteśmy wstanie się wykryć.

Próba recznego wpisania kontaktu spowodowała iż wysyłane do danej osoby wiadomości z (z mojego XP na jego 98 ) zapisywały się w jego historii ale ni jak nie był o tym informowany. (Ponoć słyszał czasem jakiś dźwięk o nadchodzącej wiadomości, ale ona sama nie wyświetlała się w okienku).
W drugą stronę czyli 98 na XP (do mnie) wiadomości poprostu gineły.
Jeżeli jednak miałem włączoną systemową usługę "posłaniec" wiadomości wyswietlały mi się w jej alertach (bez możliwości odpisania - można tylko kliknąć OK).
Miał ktos podobny problem?
hao
To dosyć dziwne... Zobacz co kLAN wypisuje w Konnekt.log...
joystick
## [k.LAN] k.LAN nie może emulować WinPopup. Slot jest zajęty!
przy włączonym "posłańcu"
i dosłownie nic przy wyłączonym
hao
Chodzi mi o to co zapisuje się do konnekt.log podczas próby rozmowy... Usługa posłaniec musi być wyłączona, jeżeli chcesz z niego odbierać wiadomości...
Lukas77
A ja mam taki problem że kLAN nie pamieta mi ostatniego statusu jaki miał ustawiony. Zawsze po włączeniu konnekt'a ustawia się na status Niedostępny... W czym może być problem?
hao
W tym że masz wyłączone automatyczne łączenie
Lukas77
Hehehe... Ale ja głupi jestem - dzięki hao i sorry ;-)
Flind
Hej zainstalowalem kilka dni tem Norton Internet Security i mam taki problem.
Ustawilem dl a konnekta alert by ten mogl sie laczyc przez wszystkire porty. Wszystko ładnie mi dziala tylko klan mi sie nie laczy i nie mam mozliwosci rozmowy przez niego. Nawet posłaniec mi nie dziala.

Mam zwiazku z tym pytanie. Co trzeba z zrobic bym nadal mogl bez problemowo korzystac z klanu nie rezygnujac z firewalla
hao
Odblokować np usługę netbios (nie pamiętam który serwis ją realizuje) ale niestety tędy ostatnio dosyć łatwo można włamać się do systemu, więc firewalle domyślnie blokują...
Flind
odblokowalem i dziala. thx
arkadyjczyk
A wie ktoś co to jest za komunikat w kNotify 'Wiadomość od "I"', no i kperta do tego ale po kliknięciu w nią nie ma nic? Jest to przy starcie konnekta, a właściwie wtyczki kLan.
Olórin
Wiadomości klanu nie są często usuwane z kolejki :/ musisz ja ręczenie przeczyscić (W histori), może by to poprawić ??
arkadyjczyk
To chyba było to, dzięki.
Olórin
Jednak problem dalej istnieje, hao - sprawdź, może jakaś flaga przy wiadomosci nie jest ustawiana....
arkadyjczyk
Za szybko się ucieszyłem. Jak się okazuje w kolejce "nie przeczytane" ciągle wiszą wiadomości nawet po usunięciu, tzn. usuwa a po restarcie są tam znowu.
Olórin
są problemy z zapisem msg.dtb? wyłącz K zrób Scandisk'a (chkdsk w XP), ew. usuń msg.dtb.....kLan lubi zostawiać wiadomości w kolejce :/
zalwazylem ze w nowym odswiezonym kl nie wlacza sie autostatus zaraz wracam

po za tym ja z kolega mamy wlaczonego poslanca i oboje bez problemu wysylamy do siebie wiadomosci
np jak ja mam wlaczony konnekt a on nie to wiadomosc dochodzi do niego jako poslaniec wlacza konnekta i gadamy dalej
tak samo mialem jak testowalem tl
no ale to moze jakos dzieki ustawieniu xp
ogolnie od jakiegos czasu mam sp2
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.