Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jabber i jajc
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Flind
mam kilka pytan co do serwerow jabbera bo nie moge trego ogarnac
-dlaczego w kliiecie jajc moge naraz połaczyc sie tylko z jednym serwerem gdzie jest wszedzie tak bebnione ze mozna sie z wieloma łączyc naraz, nawet w psi udało mi sie chyba połaczyc z kilkoma
-jakim cudem udaje mi sie uzywac transportow gg np z serwera jabberpl.org nie bedac tam w ogole zarejestrowanym??
-gdy wyłączam program to wszystki informacje sa zapisywane na serwerze na ktorym jestem własnie zalogowany nawet jesli transporty icq i gg sa z innego serwera
-wykorzystuje wtyczke w konnekcie do wysyłania wiadomosci na jabbera i w konnekcie mam podany serwer jabber.wp.pl i poprawny login i hasło i wysyłał na jajc na ktorym jest flind@chrome.pl i nie wiem czemu chodz dostaje komunikat ze wiadomosc została wysłana to nic nie dostaje
Ludwik
[quote=Flind]mam kilka pytan co do serwerow jabbera bo nie moge trego ogarnac[/quote]
Takie pytania lepiej zadawaj na forach Jabberowych...

[quote=Flind]-dlaczego w kliiecie jajc moge naraz połaczyc sie tylko z jednym serwerem gdzie jest wszedzie tak bebnione ze mozna sie z wieloma łączyc naraz, nawet w psi udało mi sie chyba połaczyc z kilkoma[/quote]
Z Jabberem jest IDENTYCZNIE jak z mailami. Niektóre klienty obsługują kilka kont na raz, inne nie.

[quote=Flind]-jakim cudem udaje mi sie uzywac transportow gg np z serwera jabberpl.org nie bedac tam w ogole zarejestrowanym??[/quote]
Widocznie tak są skofigurowane... To takie dziwne?

[quote=Flind]-gdy wyłączam program to wszystki informacje sa zapisywane na serwerze na ktorym jestem własnie zalogowany nawet jesli transporty icq i gg sa z innego serwera[/quote]
Jeśli się nie mylę transporty (np. gg) zapisywane są w formie 134345@gg.chrome.pl (to przykład), a więc wyglądają jak najzwyklejszy użytkownik Jabbera. Dopiero serwer gg.chmrome.pl (w tym wypadku) wie że to co jest przed małpą jest numer gg. Dla klienta to chyba jid jak każdy inny.[/quote]

[quote=Flind]-wykorzystuje wtyczke w konnekcie do wysyłania wiadomosci na jabbera i w konnekcie mam podany serwer jabber.wp.pl i poprawny login i hasło i wysyłał na jajc na ktorym jest flind@chrome.pl i nie wiem czemu chodz dostaje komunikat ze wiadomosc została wysłana to nic nie dostaje[/quote]
Pewnie bramka na Jabbera nie działa...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.