Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: aqq w konnekcie
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
alberht
dostępny jest już opis protokołu aqq - może jacyś chętni do napisania wtyczki?:>
link
Andrzej1307
Jestem za! biggrin.gif Tak samo byla mowa o ICQ i jakos glucho tongue.gif
AQQ w K to very good pomysł
Klocek
Szczerze mówiąc nie ma sensu pisać wtyczki do sieci aqq. Chyba lepiej ten czas poświęcić na rozwój istniejsacych sieci w Konnekcie. Wtyczki typu, wysyłanie plików w sieci Jabber napewno bardziejby ucieszyły userów niż sieć aqq.
Andrzej1307
tak, ucieszylyby istniejacych userow, a siec aqq przysporzylaby nam nowych smile.gif
Klocek
Możliwe, chodz czy aż tak dużo jest użytkowników aqq, to już lepiej zająć się ICQ, Yahoo czy AIM'em tam jest chyba wiecej userów wink.gif
KoSiarzPL
Moim zdaniem protokół aqq nie będzie zaimplementowany w K. Nawet nie miało by to większego sensu. Priorytetem jest wedłóg mnie jabber.
dulek000
AIM, ICQ, IRC, MSN trzeba zrobić, a nie taką płotkę jak AQQ. wink.gif
John Cooper
Nim powstaną nowe sieci w Konnekcie, raczej bym sie wziął za rozwój dostępnych mowa o:
Gadu-Gadu
Tlen
Jabber

Przydało by sie zwiększyć ich możliwości, nie mówie tu o rozmowach audio/video, ale przydała by sie jakaś pełniejsza obsługa tychże protokołów.
AQQ to tylko 100 000 osób...
arct!c
Najpierw niech dobrze konnekt działa z tymi sieciami w które został zaopatrzony...
alberht
oj, mała prowokacja, a Wy już narzekacie - oczywiście rękoma i nogami podpisuje sie pod rozwijaniem istniejacych juz wtyczek do obslugi sieci miast tworzenia nowych, niekompletnych
zimaq
Hm, ten protokół chyba nie jest jakiś wielce skomplikowany, bo tleniarze już sobie używają i inwigilują AQQ wink.gif
arct!c
Nieskomplikowany jak Wałęsa... A swoją drogą po co mi AQQ, które i tak na pewno nie będzie mieć więcej zwolenników niż chociażby jabber czy tlen.
Olórin
A większość użytkowników aqq i tak uzywa gg czy tlena, więc mamy jak się z nimi porozumieć. Osobiście nieznam nikogo kto używałby AQQ...
winthux
Może ktoś zrobi wsparcie dla tego protokołu w Dlephi, jako rozgrzewka przed następnymi wtyczkami smile.gif Trochę ludzi tutaj na forum kiedyś marudziło, że jak byłby SDK do delphi to pisaliby pluginy. Jak narazie to chyba jedna bądź dwie wtyczki powstały...
zimaq
No mi to tam niepotrzebne, bo jest jak już Olórin napisał, ale.. wiecie, smile.gif
Poza tym można sobie by było załadować paręnaścię tych ich śmiesznych wapsterów i mieć stuff na komórkę ;P
arct!c
OT: który (stuff) i tak można mieć za darmo smile.gif.

Co do kwestii Dlephi - tylu było chętnych a wyszło jak zwykle...
Kwestię AQQ po zostawię bez komentarza.
jareq
No jakoś dawno w K nie było wtyczki do obsługi nowej sieci.. :> przydał by się w końcu jakiś nowy transport (wtyczka) :]
ciolo
Śmieszne rzeczy w tym AQQ się dzieją
Spass
Tlenowa wtyczka wywołała małą burze na forum AQQ -> ZOBACZ

Śmieszni to są ci oburzeni użytkownicy AQQ. Dobijcie ich - zróbcie też taką wtyczke do Konnekta wink.gif Wiem, że nikt nie korzysta z AQQ, ale można sobie za free nabić WapStery (jak ktoś używa).
John Cooper
W Tlenie coś ruszyło, wychodzą co chwile nowe wersje testowe, oprócz tego od niedawna wyszło masę nowych pluginów do tego komunikatora, a Konnekt stoi w miejscu.

Jeśli chodzi o wtyczkę obsługującą sieć AQQ, to jestem jak najbardziej, Za, choć sam nigdy tej sieci nie będę korzystał, ale na pewno komuś ona się przyda.
Sija
tyle, ze nikt nie bedzie poswiecal masy czasu i pracy zeby tylko "ktos" mogl pozniej z tego korzystac, cala ta dyskusja jak zwykle prowadzi do niczego - najpierw musi i tak znalezc sie osoba chetna do zrobienia takowego plugina, co jak wiecie nie jest sprawa latwa wink.gif
Akira
Najpierw niech mili Panowie zajmą się ICQ albo MSN bardziej przydatne to będzie
keeveek
ICQ możesz obsłużyć przez jabbera, jeśli tylko serwer na to pozwala tongue.gif

a AQQ to komercyjna sieć bezpośrednio związana z wapsterem, bleee
Akira
QUOTE(keeveek @ 14.02.2006 - 20:14) *

ICQ możesz obsłużyć przez jabbera, jeśli tylko serwer na to pozwala tongue.gif



Ale mi chodzi o wtyczke ICQ, zeby nie byc uzależnionym od serwerów jabbera
Lisuu
GG też jakoś można przez jabbera a mimo tego jest wtyczka :>
alberht
Lisuu, ale użytkowników gg jest n-razy więcej;-)
Graveer
QUOTE
użytkowników gg jest n-razy więcej

Od ICQ? No nie wiem wink.gif
keeveek
QUOTE(alberht @ 18.02.2006 - 13:40) *

użytkowników gg jest n-razy więcej;-)



chore przeświadczenie żółtodzioba jakoby GG było jedyną siecią na świecie. Użytkowników ICQ jest kilkanaście, do kilkudziesięciu milionów.
wizard3k
@keeveek
Ale zmieniając to na polskie realia.. ICQ w polsce jest zapomniane/nieznane tongue.gif
alberht
@keeveek,@ Graveer:
miałem na myśli AQQ i GG, mój błąd, ale w pełni zgadzam się z wizadr3k'iem - w Polsce popularność ICQ przy GG jest raczej znikoma

@keeveek:
nie rzucaj proszę frazesami pokroju 'chore przeświadczenie żółtodzioba', bo to takie 'mastah-gówniarskie', doskonale zdaję sobie sprawę z istnienia innych protokołów, więcej, korzystam z nich i udało mi się już sporą grupę ludzi nawrócić na jabbera
keeveek
kiedy ja nazywam Cię żółtodziobem jestem skrajnie chamski i bezczelny a kiedy Ty mnie gówniarzem wydajesz tylko niezależną opinię?

ICQ w Polsce kiedyś było znacznie bardziej popularne, potem pojawiło sie denne gg i tak to teraz jest. Jabber.. niedługo gg będzie podobne do jabbera kiedy go zdecentralizują biggrin.gif:D to będzie dopiero śmieszne tongue.gif
Seler
wlasnie a apropos jabber i aqq - nie ma tam takowego transportu? na żadnym serverze nie moge znaleźć.
Olórin
Możesz się domyślić że nikt takowego transportu nie stworzył.
Sija
zamykam do odwolania (czyt. kiedy bedzie o czym rozmawiac, czyli ktos kto bedzie sklonny popelnic wtyke)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.