Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KCMD - Wtyczka pseudokonsolowa
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
ursus6
Witam.
Chciałbym zaprezentować wtyczkę która jest konsolą do okna rozmowy.
Komunikacja pomiędzy wtyczką odbywa się poprzez wpisanie w oknie rozmowy cmd:polecenie
Lista poleceń jest pod cmd:? lub cmd:help.
Wersja beta. Proszę o pomysły, uwagi, spostrzeżenia.
W ustawieniach jest możliwość dodawania parametrów do polecenia run.

KCMD -wer beta 4
Wypuszczam najnowszą wersje wer beta 4 w której:
Dodano obsługe obsługi wszystkich sieci. GG, Tlen, Jaber.

Wypuszczam najnowszą wersje wer beta 3 w której:
Dodano:
Killowanie procesów po nazwie.
Ustawnianie statusów: dostępny, z/w, ukryty +opis.
Ustawienia 5 kolorow wyswietlania.
Opcja włączania wyświetlania HTML'a w konsoli zdalnej.
Definiowanie prefixu (cmd,ncmd).
Poprawiono:
Błąd przy wysylaniu pinga do złego hosta.


Wypuszczam najnowszą wersje wer beta 2 w której:
Dodano:
Zdalna konsola(wł/wył, ust hasła) - ncmd
Kolorowanie skladni w cmd.
Poprawiono:
Błąd z uchwytami
Funkcja exec
Usunięcie blędu nie obsługiwania wiadomości przez KIEview

Załączniki

Aule
QUOTE
kIEview: Nie potrafię wyświetlić otrzymanej wiadomości
z logów:
QUOTE
## CORE Wiadomosc bez obslugi lub usunieta - cmd:?...
Coś takiego dostępne jest już we wtyczce K+. Korzysta z polecenia system, wiec nie potrzeba podawać oddzielnie parametrów.
ursus6
QUOTE(Aule @ 9.02.2006 - 20:52) *

z logów: Coś takiego dostępne jest już we wtyczce K+. Korzysta z polecenia system, wiec nie potrzeba podawać oddzielnie parametrów.

Jak podałem wersja beta, a tego wyswietlania komend nie moge się pozbyć - pracuje nad tym. Ta wtyczka nie zawiera połaczenia z windowsowym dosem.
Aule
Po poprawnym wyświetleniu pomocy to zauważyłem wink.gif
Co do eventów:
CODE
int event(std::string body, cMessage * wiad)
{
    cMessage event;
    event.fromUid = event.toUid = wiad->toUid;
    event.body= (char*)body.c_str();
    event.type = MT_QUICKEVENT;
    event.flag = MF_HANDLEDBYUI;
    event.net = wiad->net;
    sMESSAGESELECT ms;
    ms.id = ICMessage(IMC_NEWMESSAGE , (int)&event);
    if(ms.id)
    {
        ICMessage(IMC_MESSAGEQUEUE , (int)&ms);
        return 1;
    } else
        return 0;
}
Używam tego i eventy dodaje dość skutecznie.
ursus6
mam tak samo, ale chodzi tu o przechwycenie wiadomości z okna rozmowy i jej skasowanie. Jak zwracam IM_MSG_delete to nadal jest przesyłana, ale za to jest pusta i tak wyświetla.
zimaq
Dobra wtyczka, zwłaszcza patent z cmd:run cośtam ( wcześniej zdefiniowane w opcjach ).

btw. też mam
QUOTE
kIEview: Nie potrafię wyświetlić otrzymanej wiadomości
arct!c
Jak dla mnie na razie bez użyteczne, gdyż nie zbawi mnie jedno klikniecie w CMD smile.gif . Gdyby była możliwość zdalnych komend (mam na myśli wysyłanie np. od kumpla wiadomości do mnie i wykonywanie poleceń. coś aka. K+) z definiowaniem poleceń (w K+ trzeba wpisywać całą ścieżkę - nie licząc systemowych aplikacji : bodajże z explorerem działało. Taki przykład: D:\Steam\SteamApps\byarctic@o2.pl\counter-strike\cstrike\Steam.exe -applaunch 10 -noforcemparms -noforcemaccel -heapsize 160000 -zone 3000 -preload -width 800 height 600 -gl -16bpp -nojoy -noaafonts). Wtedy byłoby naprawdę bardzo funkcjonalne tudzież wygodne.
CODE
/run password cstrike

oczywiście w opcjach definiujemy
CODE
"cstrike "D:\Steam\SteamApps\byarctic@o2.pl\counter-strike\cstrike\Steam.exe -applaunch 10 -noforcemparms -noforcemaccel -heapsize 160000 -zone 3000 -preload -width 800 height 600 -gl -16bpp -nojoy -noaafonts"


Błąd podany przez Aule`go i zimaq występuje również i u mnie.
Najbardziej jak na razie wpadł mi w oko cmd:procesy - gdyby to ładnie pogrupować, aby było bardziej czytelne to przydatna opcja.

Polecenie cmd:uchwyty wywala K.
CODE

Locking...
Lock applied

Critical Structured Exception caught. Preping more info...

Access Violation
--------------------
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x01315F60 in the main Thread.
Information: can't read 1ab5c74

inIM: 22200(0x12420c , 0x0)(30B) [wXP UI->wXP UI]

Stack trace:
.00005F60 [kIEview_0.1.8.3]

.00017958 _IMessageProc@4+0x00000108 [kIEview_0.1.8.3]

.0000A63E [k.Lawa_0.3.0.0]

.000080B2 [k.Lawa_0.3.0.0]

.000077CE [ktp_0.1.2.8]

.0000B6C5 [ktp_0.1.2.8]

.0000B992 [ktp_0.1.2.8]

.00013A8A [konnekt_0.6.22.137]

.00037021 [ui_0.1.21.50]

.0003394C [ui_0.1.21.50]

4D8B53EC


## [CORE] Aborting...
olekk
wtyczka spoko ale mam to samo co zimaq kIEview: Nie potrafię wyświetlić otrzymanej wiadomości, a moze zrobisz cos takiego jako oddzielny kontakt ? oczywiscie moze tez działac w kazdym kontakcie
arct!c
Jeżeli miałby być to osobny, to powinien 'trzymać się faworków' podczas grupowania SprzątaczKą
ursus6
Wtyczka, odpisuje do okna z ktorego zostala wywołana komenda. A co do uchwytów zobacze co może bląd powodować. A co do procesow spróbuje poformatować to ładnie.
Mogę zrobić zdalne wykonywanie komend.
arct!c
cmd:? też ładnie poformatuj smile.gif
zimaq
Jak zdalne komendy, to proponował bym coś w stylu cdm:ip_komputera status away "opis" smile.gif
k3mpa
i moze jakieś hasło ;]
arct!c
hmmm IP też się nie zawsze pamięta. Nie lepiej zostać przy moim rozwiązaniu - pisać do siebie wiadomość smile.gif

CODE

cmd_password:status away "fajnie nie?"


Dość ciekawe byłoby wywoływanie funkcji z klawy smile.gif
ursus6
KCMD -wer beta 2
Wypuszczam najnowszą wersje w której:
Dodano:
Zdalna konsola(wł/wył, ust hasła) - ncmd
Kolorowanie skladni w cmd.
Poprawiono:
Błąd z uchwytami
Funkcja exec
Usunięcie blędu nie obsługiwania wiadomości przez KIEview
arct!c
Jeszcze mały tutek, jak odpala sie zdalne komendy i będzie git wink.gif

Co do poprawek:
  • z czytelnością juz jest OK
  • nie gryzie sie z kIEview
  • uchwyty działają
ursus6
ustawia sie w ustawieniach wtyczki wlacz konsole i hasło, następnie wpisujesz z innego nr ncmd:loguj haslo, nastepnie ncmd:?. Jeśli chodzi o entery w GG 7.0 to nei wiem jak zrobic.
NerII
ohh u mnie to bardzo strasznie wygląda w tych kolorach, po staremu lepiej wygladalo:] http://img414.imageshack.us/my.php?image=s...396017137tu.jpg

Przydałyby się jeszcze skróty do komend
ursus6
Dodam jeszcze ustawienia kolorów, włączanie wył formatowania wiadomości oraz spróbuje zrobic zmiane statusu.
saCOOL
Proponuje, aby nowe wersje wtyczki umieszczać w pierwszym poście, z jakąś adnotacją o zmianach biggrin.gif..
zimaq
Do zmiany statusu można by wykorzystać właściwości kZmieniacza, tylko musiałbyś chyba z Olórinem się rozmówić wink.gif
NerII
po wpisaniu złego hosta w ping konnekt siada:/

QUOTE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Unknown Exception [eedfade]" occured at adress 0x7C81EB33 in the main Thread.
Information: [0x3B] [0xBC] [0x30] [0x80] [0x80] [0x1C] [0xD8]

inIM: 20100(0x12afc0 , 0x0)(30B) [CORE->KCMD]

Stack trace:
.0001EB33 RaiseException+0x00000052 [kernel32_5.1.2600.2180]
.00017A3B [kcmd_1.0.0.0]
.00019D3B [kcmd_1.0.0.0]
.00019FA7 [kcmd_1.0.0.0]
.0001A2D8 [kcmd_1.0.0.0]
.0001AB77 [kcmd_1.0.0.0]
.0001B2D7 [kcmd_1.0.0.0]
.00013A8A [konnekt_0.6.22.137]



Nastąpi zamknięcie programu!
arct!c
myślę że skoro bawimy sie juz w zmianę statusów i opisów, to kA2 to bajka - gdyż wystarczy wysłać do okna rozmowy /away mój_powód_away - gdy chcemy włączyć i analogicznie /back żeby wyłączyć. Myślę że jest to łatwiejsze od wywoływania opcji z kzmieniacza, a daje lepszy efekt smile.gif
dulek000
To jest trudniejsze niż wywołanie opcji kZmieniacza. tongue.gif

Ogólnie najłatwiej jest samemu zmieniać status - w Konnekcie jest to bardzo przyjemnie zrobione. smile.gif
NerII
http://www.konnekt.info/forum/index.php?ac...st=0#entry59607

w tym temacie napisałem przykład nowej komendy do kCMD.
ursus6
Jeśli ci chodzi o obsługe ftp, to mogę napisać, a co do tej wtyczki, nie mogę jej sciagnąc i zobaczyc jak ona dziala.
arct!c
Wszystko ładnie pięknie, ale jak już zmiana statusu to na wszystkich sieciach... nie wiem jak u ciebie, ale u mnie priorytet to jabber. Dopiero na szarym końcu gg.
ursus6
spróbuje zrobic
zimaq
komenda do zmiany statusu chyba lekko przydługawa smile.gif
Może... po prostu:
cmd:ggzw, cmd:ggon, cmd:gghid ? wink.gif

btw. już miałem krzyczeć, że komendy ni działają, a okazało się że jednak rozróżniane są wielkości liter i CMD to nie to samo co cmd ( co jak dla mnie pod Windą jest nowością wink.gif )
arct!c
I jak będziesz robił już do innych sieci to polecałbym, dla każdej z osobna, jak i dla wszystkich razem. Jak wspomniał zimaq za dłuuugie te komendy są, tutaj jest potrzebne coś bardziej intuicyjne. Moje propozycja:

dla jabbera:
cmd:jon - dostępny.
cmd:jchat - pogadam.
cmd:jzw - zaraz wracam.
cmd:jdnd - nie przeszkadzać.
cmd:jna - nieosiągalny.
cmd:jinvis - ukryty.
cmd:joff - niedostępny.

dla wszystkich jednoczesnie:
cmd:allon - i reszta analogicznie jak z jabberem...
ursus6
zajme się tym, a że rozróżnia wielkie litery, to troche pozmienialem i tak wyszlo, poprawie te statusy na krotsze.
zimaq
A że rozróżnia to dobrze - bo chyba wynikło że wada.
Dzięki temu można utrudnić odgadnięcie właściwego prefixu potencjalnemu hakerowi ;P

edit:
Aha, i miło byłoby jakby wiadomość:
QUOTE
ncmd:loguj pass
po wpisaniu nie pojawiała się jako wychodząca, albo żeby zamiast pass, były ***** smile.gif
ursus6
QUOTE(zimaq @ 13.02.2006 - 20:24) *

A że rozróżnia to dobrze - bo chyba wynikło że wada.
Dzięki temu można utrudnić odgadnięcie właściwego prefixu potencjalnemu hakerowi ;P

edit:
Aha, i miło byłoby jakby wiadomość:
po wpisaniu nie pojawiała się jako wychodząca, albo żeby zamiast pass, były ***** smile.gif

Jeśli chodzi o te rozróżnianie to moge nie poprawiać, jeśli chodzi o dodawanie hasla do histori poza konnetkem to nic nie wskoram. W konnekt nie dodaje do histori, to jedynie w innych komunikatorach.
Jescze zobacze co da się zrobic w konnekt.
Andrzej1307
a mi w ogole to nie dziala sad.gif nie wiem czy czegos nie doczytalem albo cos... poprostu on to cmd:BLABLABLA wysyla do kogos... nawet cmd:help lub cmd:?
Ninja AX
mi podobnie... moze przez ta ostatnia wersje wtyczki? bo dopiero czwórkę sciagnalem.
Andrzej1307
nie wiem, nie testowalem poprzednich. teraz dopiero sciagnalem i chcialem zobaczyc dry.gif
Ninja AX
no wlasnie.. jakis maly blad musial sie gdzies zakrasc :]. czekam wiec na nowa wersje tongue.gif
zimaq
Zmienice sobie w opcjach CMD na cmd, albo wpisujcie CMD ( wielkie litery ).
Pisałem juz o tym wink.gif
Andrzej1307
ok dziala smile.gif
a nie lepiej zeby nasza wiadomosc byla przed ta od konsoli? tongue.gif
Ninja AX
lol biggrin.gif.
a wydawalo mi sie, ze probowalem z duzymi tongue.gif. musialem sie buchnąć gdzies :]

dzienks :>
arct!c
Jeszcze jedno, jeżeli mamy ustawiony opis i chcemy tylko zmienić status, to niech komenda cmd:allzw zmienia również aktualny opis, jeśli taki jest smile.gif
tester
dobrze by bylo jeszcze dodac mozliwosc zmiany statusu na niedostepny.
oczywiscie to uniemozliwiloby dalsze poslugiwanie sie konsola ale bylo by wielce przydatne w przypadku gdy zostawilem wlaczonego kompa, wyszedlem z domu i zapomnialem wylaczyc konnekta - wtedy w innym miejscu (np. w pracy) beda problemy z uzywaniem konta, bo co chwile domowy konnekt bedzie wznawial polaczenie i rozlaczal komunikator w pracy. (mozna oczywiscie wylaczyc automatyczne wznawianie polaczenia po rozlaczeniu, ale traci sie wtedy na funkcjonalnosci).
Aule
To można też dodać zamykanie K, bądź wywoływanie dowolnej akcji poprzez podanie dwóch, bądź trzech parametrów określających akcje. Do tego jakieś aliasy do komend i będzie dobrze.
ursus6
W wolnym czasie pomyśle nad tym.
nitz
czyli za pomocą tej wtyczki moge "sterowac" moim K z innego kompa? tongue.gif mozna jakies faq or sth ale tak wiecie po ludzku ;D
sjx
przy korzystaniu z wlaczona wtyczka kaqq wysyla mi automatycznie ostatnio wyslane wiadomosci do wszystkich kontaktow z aqq sad.gif
karuk
Witam!

A ja mam taka moja konkluzje.
Zainstalowalem sobie kcmd, zebym mogl zdalnie wylaczyc K, co niejednokrotnie sie przydaje, jak chce skorzystac gdzies indziej z komunikatora, a na moim komputerze mam wlaczony reconnect. Wszystko fajnie, tylko jest to taka spora luka bezpieczenstwa, skoro moge zarzadzac procesami.
Moze np. dodac w opcjach mozliwosc wlaczania/wylaczania poszczegolnych opcji. Bo Np. dla mnie fakt ze ktos moglby mi zmienic status lub wylaczyc program jest do zaakceptowania, ale w ten sposob zdalnie moze mi zabic dowolny proces, wylaczyc kompa, to niekoniecznie.
A ze GG nie jest szyfrowane, to dla potencjalnego uzyskanie sposobu logowania jest banalne.
Suchy
IMO bardzo wygodne by było otwieranie okna rozmowy dla danego kontaktu z listy.
Np. cmd:msg Roman13
Albo w ogóle świetnie otworzenie i wysyłanie zaraz po tym wiadomości.
Np. cmd:msg Roman13 "Jak się masz?smile.gif"

@Down
To można opcjonalnie dodać jeszcze sieć.
cmd:ggmsg Roman13
cmd:jmsg Roman13

O ile jest to wykonalne.
W tej samej sieci chyba nikt nie ma dwóch tak samo wyświetlanych kontaktów... A jak już się ktoś uprze i będzie miał dwa tak samo nazwane kontakty to można wprowadzić regułę, że otwierane będzie okno dla tego kontaktu, który jest wyżej.
GuZiK
a jak pod taką samą nazwą mamy zapisane dwie osoby? smile.gif
Migiel
To je mylisz tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.