Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kontakty w Jabberze
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
Paweł Tomaszewski
Interesuje mnie szukanie użytkowników w sieci Jabber. Standardowe okienko do szukania kontaktów nie zwraca żadnych wyników jeśli szuka się w tej sieci. Poza tym chciał bym szukać użytkowników po ich JID. Kiedy wpiszę choziażby swojego JIDa w pole UID to wyskakuje komunikat: "Musisz podać email/nick/imię/nazwisko!". Jak wpiszę dowolne inne kryteria to Konnekt ściemnia, że szuka ale jeszcze nigdy nie zwrócił wyników. Wyszukiwanie w Tlenie i GG działa bezproblemowo.

Są też problemy z wyszukiwaniem w usługach Jabbera. Po wpisaniu parametrów szukania w katalogu globalnym wyskakuje kolejne okienko:


Po wpisaniu tam czego kolwiek lub bez wpisywania niczego wyskakuje komunikat:


Serwer z któreko korzystam to chrome.pl. Niestety czasami zawodzi. W związku z tym chciał bym się dowiedzieć jakie serwery polecacie. Interesuje mnie serwer mało zawodny, z transportem do MSN (GG i Tlena mam jako wtyczki) oraz jakimiś fajnymi dadatkami. Szczególnie interesowały by mnie czaty z tlena. Zakładam też, że nie ma sposobu pogadania na czatach ze strony czat.wp.pl przy pomocy jakiego kolwiek transportu? biggrin.gif
Olórin
Informacje na temat kontaktu można pobrac jedynie z okna właściwości kontaktu (Odśwież), z okna wyszukiwania nie jest to możliwe. Co do drugiego to u mnie działa.
Paweł Tomaszewski
QUOTE(Olórin @ 13.02.2006 - 19:07) *

Informacje na temat kontaktu można pobrac jedynie z okna właściwości kontaktu (Odśwież), z okna wyszukiwania nie jest to możliwe. Co do drugiego to u mnie działa.


Nie chodziło mi o właściwości kontaktu tylko o jego wyszukiwanie. Teraz już wiem, że wyszukiwanie wbudowane w konnekta nie działa na Jabbera. Trzeba szukać użytkowników jedynie w Usługach. Czyli w Polskim katalogu oraz w Globalnym katalogu.

Mógł byś podać z jakiego serwera jabbera korzystasz? I czy napewno działa u ciebie "Globalny katalog" a nie tylko Polski?
Sija
"nie dziala" to najwidoczniej pojecie wzgledne, poniewaz ja nie mam z tym najmniejszych problemow (szukam poprzez standardowe okienko wyszukiwania K podajac imie - rezultaty sa zwracane po dluzszym czasie "konnektowego sciemniania" jak to nazywasz wink.gif); moze to Ty nie dzialasz zgodnie z zamyslem ??
Paweł Tomaszewski
QUOTE(Sija @ 14.02.2006 - 02:08) *

"nie dziala" to najwidoczniej pojecie wzgledne, poniewaz ja nie mam z tym najmniejszych problemow (szukam poprzez standardowe okienko wyszukiwania K podajac imie - rezultaty sa zwracane po dluzszym czasie "konnektowego sciemniania" jak to nazywasz wink.gif); moze to Ty nie dzialasz zgodnie z zamyslem ??


No popatrz. Faktycznie nie działałem zgodnie z zamysłem... blink.gif
Szukałem użytkowników wpisując ich JID w pole UID... Czyli robiłem tak jak mi orzeszek podpowiadał bo na innych komunikatorach właśnie w to pole wpisuje się identyfikator.

Teraz jest tak:
Jabber.wp.pl
- Globalny katalog: Działa rejestracja nie działa szukanie smile.gif
- Polski katalog: Komunikat "Proszę czekać" świeci się bez końca...
Chrome.pl:
- Globalny katalog: Rejestracj adziała, szukanie wywala losową ilość textboxów "item".
- Polski katalog: Rejestracja i szukanie leży...
Ludzie.jabberpl.org:
- Nic nie działa
Users.jabber.org:
- Rejestracja działa, szukanie jak wyżej...

P.S Na stronie http://ludzie.jabberpl.org/krokpokroku jest manual katalogu dla Konnekta. Jest tam pokazane takie wypasione okienko w które można wpisać mase informacji o sobie. Ja widziałem tylko cztery czy pięć pól... biggrin.gif
Olórin
QUOTE
Jeszcze raz podkreślam - Polski katalog działa, Globalny katalog daje ciała.
Innymi słowy to nie wina K.
Paweł Tomaszewski
QUOTE(Olórin @ 14.02.2006 - 20:35) *

Innymi słowy to nie wina K.


Rozmawiałem z gościem który ma komunikator pod Linuxem. Nie stwierdził takich problemów.
Tak więc prosze was o sprawdzenie możliwości rejestracji oraz szukania w katalogach polskich oraz globalnych na serwerach jakie używacie. Interesuje mnie szczególnie zachowanie Konnekta podczas szukania. Ale nie szukajcie w okienku "Szukaj znajomego" tylko wybierzcie odpowiednią usługę z przeglądarki usług...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.