Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: nowy zaj... K. z k.Style i k.status
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
^BerZerK^
mam takie pytanie
zauwazyliscie moze niekompatybilnosc np skina rhodium transparent ze stylem cube k.Styla? takie dziwne tlo sie robi i 2 rodzaje ikonek jakgdyby nalozone na siebie

a nowy Konnekt rzadzi!!!
:-)
poprawiona moja najwieksza bolaczke - dam dostepny to sie laczy od razu, a wczesniej musialem dac na niedostepny podczas laczenia i jeszcze raz na dostepny zeby polaczyl sie

po prostu wypas dla mnie - tylko konferencje jeszcze i zeby bylo gg 6 :-)
shw
napisze tutaj:
k.style - po 1 fajnie byloby gdyby znalazl sie takze w uaktualnieniu a nie tylko w pelnej paczce
w kstyle zaznaczylem, ze ma tylko zmienic ikonki, a od na sile zmienil takze moje kolorki... chyba to blad - nie ?
Flind
no własnie cos ten styl jest popsuty bo zawsze zmienia kolory i czcionki nawet jesli sie tego nieche a wkurzajace jest to bo chciał bym miec wszystko tak jak dawniej tylko ze te ikonki z cube
Puma
QUOTE(shw)
w kstyle zaznaczylem, ze ma tylko zmienic ikonki, a od na sile zmienil takze moje kolorki... chyba to blad - nie ?


Potwierdzam, zauważyłem to samo.
Flind
a teraz zrobiełmt ak ze z pozycji wyjsciowej walczyłem styl cube z zaznaczonymi ikonkami i kolorami to wąłczył mi tylko ikonki ale bez kolorow
cRoMo
Majac aktywna wtyczke KkNotify, przy wylaczaniu Konnekta, na chwile przed calkowitym zamknieciem "podjezdza" mi do gory jakas informacja od KNotify. Niestety nie jestem w stanie podac tresci, bo w polowie "wysuniecia" program sie zamyka i okienko znika.
case
QUOTE(cRoMo)
Majac aktywna wtyczke KkNotify, przy wylaczaniu Konnekta, na chwile przed calkowitym zamknieciem \"podjezdza\" mi do gory jakas informacja od KNotify. Niestety nie jestem w stanie podac tresci, bo w polowie \"wysuniecia\" program sie zamyka i okienko znika.

fakt. u mnie podobnie.
nix
QUOTE
Majac aktywna wtyczke KkNotify, przy wylaczaniu Konnekta, na chwile przed calkowitym zamknieciem \"podjezdza\" mi do gory jakas informacja od KNotify. Niestety nie jestem w stanie podac tresci, bo w polowie \"wysuniecia\" program sie zamyka i okienko znika.


to jest prawdopodobnie info o wyłączaniu skryptu (bot.lua IDeInit) a poniewaz konnekt sie wylacza to okienko tez znika...

ta info w K.Notify pojawia sie tez podczas wylaczania skryptow...
Przemek
U mnie jest to samo nie da się zastosować ikonek samych bo zmienia wszystko. Mało tego wybrałem sobie styl Cube pozmieniałem kolorki takie na moje (ładne smile.gif ) i zapisalem sobie styla. Resetuje programa i co? Jedno wielkie jajo Ikonki standardowe jedynie kolory pozostały sad.gif
hao
QUOTE
napisze tutaj:
k.style - po 1 fajnie byloby gdyby znalazl sie takze w uaktualnieniu a nie tylko w pelnej paczce
w kstyle zaznaczylem, ze ma tylko zmienic ikonki, a od na sile zmienil takze moje kolorki... chyba to blad - nie ?

- Przecież oba są w uaktualnieniu!
- Widzę, że jeszcze nie umiecie się kStylem posługiwać smile.gif A więc...

- Ikonki ładowane są przy starcie i podczas zapisywania konfiguracji (OK/Zastosuj) gdy włączona jest opcja ładuj ikonki... Ikonki ładowane są z aktualnego stylu, musi być więc wybrany...
- Czcionki i kolory (kolorów i tak żadnych nie ma...) ładowane są w chwili WYBRANIA któregokolwiek stylu z listy!!! Jeżeli nie chcemy ładować czcionek musismy NAJPIERW odznaczyć, żeby ich nie ładował...
Żeby wgrać czcionki i ikonki z różnych styli robimy:
- Włączamy "ładuj czcionki" i wybieramy z listy styl z czcionkami
- Wyłączamy "ładuj czcionki" i włączamy "ładuj ikonki"
- Wybieramy styl z listy z którego chcemy ikonki
- Naciskamy OK/zastosuj
Czcionki będą załadowane na stałe a ikonki będą ładowały się na starcie...
-
cRoMo
U mnie nie dziala, tak jak piszesz Hao!
Po pierwsze, nie zmienia kolorow i czcionek po zwyczjnym wybraniu schematu. Dopiero po kliknieciu OK/Zastosuj.
Po drugie: wytlumacz "kolorów i tak żadnych nie ma...", bo nie mam pojecia co masz na mysli.
Po trzecie: przypuscmy, ze chce zachowac ustawienia stylu Cube poza kolorami. Zaladowalem wiec cube, nastepnie zaznaczylem tylko "Laduj ikony", zmieniam styl... i nic sie nie dzieje, nawet po kliknieciu OK/Zastosuj.
Po czwarte: laduje swoj standardowy styl, chce zaladowac same czcionki z innego. Odznaczam wszystko oprocz "laduj czcionki", zmieniam styl, klikam OK (inaczej nie laduje) i ... mam zaladowanu komplet, czyli kolory i czcionki sad.gif

Generalnie wrazenie po zabawie tym pluginem: przyciski "kolory" i "czcionki" sa jakby sprzezone ze soba. Niewazne jaka kombinacje ich wybierzesz, zawsze zaladuja sie zarowno kolory jak i czcionki.
Peper
hao nie ma nowych wtyczek w uaktualnieniu
cRoMo
Co do wtyczek w uaktualnieniu, rowniez stweirdzam, ze ich tam nie ma. Bynajmniej nie mialem ich na liscie wtyczek po uruchomieniu nowej wersji (nie sprawdzalem, czy byly w katalogu). Musialem sciagnac pelna wersje, dopiero tam byly wtyczki.
torn
QUOTE(cRoMo)
Generalnie wrazenie po zabawie tym pluginem: przyciski \"kolory\" i \"czcionki\" sa jakby sprzezone ze soba. Niewazne jaka kombinacje ich wybierzesz, zawsze zaladuja sie zarowno kolory jak i czcionki.


Generalnie wystarczy otworzyć sobie theme.xml w jakimś edytorze i widzimy:
CODE
<?xml version="1.0" encoding="Windows-1250"?>

<theme>

<info>
 <name></name>  
 <author></author>
 <url></url>
 <comment></comment>
</info>

<icons>
tu są definicje ikonek
</icons>

<colors>
tu są definicje kolorów których *nie ma* w konnekcie
</colors>

<fonts>
tu są definicje *czcionek, ich kolorów i kolorów tła*
</fonts>

</theme>


czyli checkbox 'Kolory' odnosi się do sekcji <colors> w której nie ma nigdy zdefiniowanych kolorów. Natomiast 'Czcionki' odnosi się do czcionek, ich kolorów i kolorów tła. blah. Po prostu 'Kolory' nie jest jeszcze używane.
cRoMo
Nie sadzilem, ze opcja "czcionki" odnosi sie takze do kolorow tla. I chyba nikt z nas sie nie spodziewal, bo szczerze mowiac majac "obok" opcje "kolory" nikt by na to nie wpadl. Stad to cale zamieszanie. Szkoda, ze nie mozna ustawic tylko samych czcionek (czyli kroj, rozmiar, styl)...
hao
Chyba zrobię, że kolory czcionek nie będą po prostu ładowane... To w sumie nie takie głupie smile.gif

Poza tym, kolory nakładane są po naciśnięciu OK - owszem... Ale gdy wybierzemy styl z listy, czcionki zostaną wczytane do okna konfiguracji (możecie sobie je podejrzeć/zmienić w "wygląd") i po naciśnięciu OK zostaną do programu wczytane już z tamtąd.
cRoMo
Tak na przyszlosc, przydaloby sie jeszcze dorzucic do "pakietu" theme skorki do k.Notify/k.Status. W innym watku napisalem, ze myslalem nadprzesunieciem katalogu knotify.. do katalogu themes, a konkretniej do konkretnych stylow. Co Wy na to? (ja sam jestem po namysle dosc sceptyczny..)
hao
Ja wolę jednak rozdzielać wtyczki od siebie... Również ich katalogi... Fakt że jest dużo katalogów wcale nie oznacza bałaganu. Raczej porządek, od razu wiadomo czego gdzie szukać...
januzi
hmmm ... mam k.Notify, AutoStatus oraz k.Style. Moze cos zle ustawilem ? ale jak mam odpalone kStyle, to nie pojawia sie info o zmianie statusu, o wiadomosciach itp, poza tym wylaczenie wogole styli nie powoduje wyczyszczenia okienka (aktualnie utrzymuje mi sie cube).
alberht
proponuje wrzucic wszystkie style do wszystkiego do folderu themes, zeby nir robic zbyt duze ilości folderów w głównym... a i żeby po kliknięciu we wczytaj theme czy styl otwierało się okienko z folderem konnekta, a nie Moimi Dokumentami, bo to troshkę denerwujące ...
Matzec
K.Notify sam z siebie nic nie pokaże. Odbiera on polecenia od innych wtyczek. Włącz skrypt "status notify" w K.Bocie, to K.Notify będzie pokazywał zmiany statusów.
januzi
wczesniej sam z siebie pokazywal wszystkie komunikaty ?_? aha, i jeszcze jedno, wlaczylem autostatus i nagle mi sie styl ustawil na standardowy po restarcie.
hao
W kStyle'u, grubymi literami masz napisane, że po zmianie zestawu ikon konnekta TRZEBA ZRESTARTOWAĆ!!!
winthux
w nowej wersji doszła trochę inna obsługa ikonek i pewnie AS przy zmianie statusu to powoduje... ale prace nad nowa wersja trwają ;)
Matzec
QUOTE(januzi)
wczesniej sam z siebie pokazywal wszystkie komunikaty ?_?

To K.Status :P K.Notify działa trochę inaczej...
hao
Obsługa ikonek jest absolutnie identyczna...
foxtwo
dlaczego jak biore w kStyle squrke Cube to okno rozmowy nie jest podzielone na kolorki moje i rozmawiajacego ? Jesli sie duzo mowi to nie widac ktora wypowiedz jest czyja... 8)
Flind
zresetuj konnekta i wszystko bedzie jak nalezy
Sahasrara
Wszystko pięknie, ale czy ktoś przypadkiem nie zapomniał wrzucić tej wtyczki do aktualizacji? Skorzystałem z niej ale wtyczki nie znalazłem - musiałem ściągać osobno.
hao
Aktualizacja tylko aktualizuje to co jest zainstalowane... Wtyczki trzeba ściągnąć osobno...
foxtwo
QUOTE(Flind)
zresetuj konnekta i wszystko bedzie jak nalezy

nie ma zadnych zmian... jak rozmawiam z druga osoba i jest szybka wymiana zdan to nie wiem ktora jest moja, a ktora jego odpowiedz :?
Flind
QUOTE
nie ma zadnych zmian... jak rozmawiam z druga osoba i jest szybka wymiana zdan to nie wiem ktora jest moja, a ktora jego odpowiedz


aha ja myslałem ze bład polegał na tym ze nieraz przy zmianie stylu zmieniaja sie czcionki np na jasne ale tło sie nei wszedzie zmini i dopiero zaskakuje po restarcie konnekta.

a co do czcionek to tylko zalezy jak sobie tworca stylu wymysli, ja np uzywam w pełni stylu cube lecz kolor czcionek przychodzacych zmieniłem na bordowy bo taki mi bardzij sie podoba ze torm sobie wymysli ze wychodzace i przychodzace czcionki wygladaja tak samo to chyab nie mozna zaliczyc za buga
foxtwo
NO TAKKK !!! Jessssuuuu... jaki ja ****. Dzieki Flind - zmienilem sobie w wygladzie i jest jush wszystko GI... biggrin.gif
januzi
Z tego co zauwazylem to kStyle przeszkadza kStatusowi. Po jego wlaczeniu przestalo sie pokazywac okienko z info. o zmianie statusu i czekajacych wiadomosciach.

Druga rzecz, to nie zawsze jest sygnal jak przychodzi wiadomosc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.