Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kDodatki
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
Rince
Witam,

Czytalem ile sie dalo w dziale wtyczki [tzn, tyle, ile zrozumialem - nigdy sam nie zajmowalem sie programowaniem, wiec okreslenia i zwroty, ktore pojawily sie tam w pewnym momencie polamaly mi jezyk ;oP] i nie znalazlem odpowiedzi.

Interesuja mnie w sumie tylko dwie rzeczy - od czego zalezne jest, czy komenda whois jest aktywna? Na niektorych konktaktach na liscie moge jej uzyc, na innych nie. Domyslam sie [zgaduje ;oP], ze chodzi tu o IP uzytkownika - tylko dlaczego IP wiekszosci kontaktow widze, a innych nie? Od czego to zalezy i - jesli nie widze tego IP, to jak je zdobyc? Ktos rozmawia ze mna od jakiegos czasu i mam wrazenie, ze to ktos, kogo znam - ale nie moge uzyc na nim komendy whois, bo jest nieaktywna...

Z gory dziekuje za pomoc.
Aule
IP usera jest widoczne tylko w gg i tylko tam gdzie osoba ma ciebie w kontaktach, przynajmniej w teorii.
dulek000
I tylko, gdy osoba ma włączone połączenia P2P.
keeveek
innymi słowy, ma publiczne ip tongue.gif
Rince
Naprawde musi byc publiczne? Sam jestem za maskarada i to, co sie wyswietla z mojej strony po whois, to podobno IP mojego serwera. Sam DNS naprowadzilby mnie na to, skad jest ta osoba - nie potrzebuje bardzo szczegolowych ingfromacji. Gdzies serwer stac musi, a z tego, co zauwazylem do tej pory, dostawcy uslug internetowych zakladajac sieci na osiedlach, nazywaja serwery nazwami osiedli, aby ulatwic sobie identyfikacje.

Najprawdopodobniej rozmawiam z Kims, kogo juz mam na liscie, a kto zalozyl sobie drugi numer i podszywa sie pod kogos innego. Jestem tego prawie pewien [Prawie robi wielka roznice, wiem... =oP] i na jednym z tych numerow nie mam problemu z uzyciem whois'a, a ten drugi numer - jakims cudem - nie odpowiada; komenda jest nieaktywna i juz... Czy to moze miec zwiazek z katalogiem publicznym gg? Na tym pierwszym numerze - ktory moge potraktowac komenda whois - w katalogu publicznym jest wpisane imie, a na tym, z ktorym mam problem, nie ma zadnych danych... brzmi malo prawdopodobnie, ale moze, hmm?

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.