Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: JAk ma uruchomić K.Bota?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Przemek
Witam może ktoś tutaj opisać jak uruchomić tego k.bota i jak go wykorzystać? Wtyczkę uruchomiłem ale co dalej? Co mam robić jakieś polecenia wpisywać czy co?

Z góry dzięki
log_out
I tak niewiadomo o co chodzi z tym czyms biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif duzo podniety a chyba tylko tworcy beda z tego kozystac biggrin.gif dodali by emoty zamiast sie bawic w zabawki :shock:
log_out
I tak niewiadomo o co chodzi z tym czyms biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif duzo podniety a chyba tylko tworcy beda z tego kozystac biggrin.gif dodali by emoty zamiast sie bawic w zabawki :shock:
kox
Koledzy, przecież było ostrzeżenie, że to narazie tylko dla zaawansowanych co instrukcji nie potrzebują. Cierpliwości smile.gif
longart
eh... juz rozumiem dlacezgo tylko dla profesjonalistow tongue.gif... ja wrzucilem rozpakowanego z podfolderu kbot do plugins, wraz z oddzielnymi pluginsami, przy uruchomieniu mu zaznaczylem i juz byl.. wystarczylo 'Włącz' i juz chodzi pieknie, tylko teraz sie kncoi bo /restart mi zepsul calego smile.gif
pozdro wink.gif
torn
QUOTE(log_out)
dodali by emoty zamiast sie bawic w zabawki
Emoty to zabawki (zresztą niepotrzebne) a KBot to porządne i potężne narzędzie.
log_out
QUOTE(torn)
QUOTE(log_out)
dodali by emoty zamiast sie bawic w zabawki
Emoty to zabawki (zresztą niepotrzebne) a KBot to porządne i potężne narzędzie.


rzad twierdzi ze w polsce jest pieknie i cudownie a kazdy wie ze nie jest biggrin.gif

coz wladza nie zrozumie nigdy zwyklego obywatela tongue.gif
kbota wykozysta moze 3% ludzi co sie na programowaniu znaja (reszta tak jak ja powie "a co tu wpisac"), a emoty 95% ludzi, jak do tej pory na 20 osob ktore chcialem nawrocic na K, 18 powiedzialo ze K to ********* (cenzura) bo nie ma emot sad.gif
To tak jakby w przegradarce WWW wylaczyc grafike, ktos powie "po co mi ona to tylko zabawka" a inny nie bedzie mogl bez tego stron przegladac, a programista powie ze dorobi obrazki jak juz synchronizacje zegara systemowego ze stacja MIr dorobi tongue.gif
Ludwik
QUOTE(log_out)
I tak niewiadomo o co chodzi z tym czyms biggrin.gif biggrin.gif  biggrin.gif duzo podniety a chyba tylko tworcy beda z tego kozystac biggrin.gif dodali by emoty zamiast sie bawic w zabawki  :shock:


K.Bot zmienia Konnekta w niezwykle potężne narzędzie. Dzięki niemu Konnekt staje się czyms nieporównywalnie większym niż tylko komunikatorem.
Dlaczego niektórzy muszą krytykować wszystko czego nie rozumieją? Jak nie wiedzą o co chodzi to niech lepiej siedzą cicho. Ostatnia uwaga była bardziej ogólna :twisted:
Matzec
ajarze - chyba najlepiej będzie, jeżeli póki co wyłączysz K.Bota i poczekasz na wersję z jakąś dokumentacją.
log_out - jak to, nie wiadomo? Wszystko jasne :)
Ludwik
QUOTE(log_out)
kbota wykozysta moze 3% ludzi co sie na programowaniu znaja (reszta tak jak ja powie \"a co tu wpisac\")

Być może 3% będzie pisać skrypty dla K.Bota, ale cała reszta będzie wykorzystywać skrypty, że aż im się będą uszy trzęsły.
hao
Ludwik - otóż to...

Żeby było zabawniej, jak wprowadzę kiedyś emoty, na początku żeby zaoszczędzić na czasie... będą obsługiwane przez K.Bota smile.gif
shw
log_out - to tak jakbys powiedzial, ze konnekt jest bez sensu, bo tylko tworcy wtyczek beda z niego korzystac. bezsens
kbot daje praktycznie nieograniczone mozliwosci. to tak jakbys zyskal nowe narzedzie to wtyczek, o tyle lepsze, ze mozesz sobie popatrzec i zmienic co chcesz kiedy chcesz na szybko, bez zadnych kompilacji itp.
przyklad:
kbot odpowiada jak ktos wpisze 'czesc'. ty mozesz sobie zmienic, zeby odpowiadal jak ktos napisze 'hej' i zajmie ci to moze 10 sec (jak juz bedzie dokumentacja jakas).
emoty to dodatek, osoby, ktore odrzucaja komunikator, bo nie ma emotow sa... boshe - nawet nie wiem jak to nazwac. to jakbys nie chcial jezdzic samochodem, bo opony nie sa rozowe tongue.gif
joystick
QUOTE(shw)
to jakbys nie chcial jezdzic samochodem, bo opony nie sa rozowe tongue.gif


a na lusterku nie wiszą te wszyskie różowe świnki, dewocjonalia i choinki zapachowe. Przy okazji proponuję nowe hasło reklamowe dla Konnekta: Emoty dla idioty ;-)
log_out
No spoko, jesli by to byla tylko wtyczka, ale z tego co zrozumialem to prace nad K ida tak tragicznie wolno bo wszystko skupia sie na tym Kbocie, a to juz nie jest zdrowe.

Ok nazywasz emoty "bajerem" jak rozowe opony a jak nazwac pol roku robiona wtyczke co wylancza konekta poleceniem w okienku i odpisuje "czesc" na "czesc" bo mi rece opadaja, pozatym takie cos to zlewanie rozmowcy a emoty to fajna sprawa, sam duzo znich kozsytam mimo ze mam K tylko musial sie na pamiec wykuc polecen na poszczegolne emoty... troche sie juz to uciazliwe zobilo wink.gif
log_out
QUOTE(joystick)
QUOTE(shw)
to jakbys nie chcial jezdzic samochodem, bo opony nie sa rozowe tongue.gif
laugh.gif

a na lusterku nie wiszą te wszyskie różowe świnki, dewocjonalia i choinki zapachowe. Przy okazji proponuję nowe hasło reklamowe dla Konnekta: Emoty dla idioty :wink:


wlasnie nazwales sie idiota, bo uzyles pod koniec zdania "wink.gif" chyba zapominasz ze to tez emota. jak juz K bedzie mial te emoty, to faktycznie fajnie bedzie ono na nim wygladalo tongue.gif
Ludwik
QUOTE(log_out)
No spoko, jesli by to byla tylko wtyczka, ale z tego co zrozumialem to prace nad K ida tak tragicznie wolno bo wszystko skupia sie na tym Kbocie, a to juz nie jest zdrowe.

Konnekta robi Hao, K.Bota robi Jakubek. Więc jedno nie ma się nijak do drugiego.

QUOTE(log_out)
Ok nazywasz emoty \"bajerem\" jak rozowe popny a jak nazwac pol roku robiona wtyczke co wylancza konekta poleceniem w okienku i odpisuje \"czesc\" na \"czesc\" bo mi rece odpadaja, pozatym takie cos to zlewanie rozmowcy

To mi ręce opadają. Nie potrafisz zrozumieć co to jest K.bot, twój problem.
Powiedzmy tak: To jest coś takiego jak system operacyjny
(Do reszty: proszę się nie czepiać, uproszczenia mają swoje prawa ;p).
Daj wreszcie spokój i nie wypowiadaj się na tematy, których nie rozumiesz..


Prosimy nie karmić trola :twisted:
Olórin
czasami wole niewidzieć tych prymitywnyhc obrazków....
a tak pozatym konnekt ma emoty :P (np. :), :], :-)) to też chyba emoty
torn
Jasne! Nie ma jak dobra emotikonka :) a nie przygłupi obrazeczek ~:]
Przemek
Słuchajcie może by tak na temat? Co? Ja się pytam o k.bota a wy mi tu o jakiś emotikonach zaczynacie. Temat już przecież nie raz był walkowany. Ja osobiście wole nawet bez emotikon a co do ludzi co odrzucają konekta to frajerzy (bez obrazy). Ja nie wiem jak można korzystać z takiego badziewia jakim jest niewątpliwie GG. Ktoś lubi jak mu skacze, turla się to niech sobie włączy GG i tyle. Konnekt jest dla ludzi inteligentnych a nie dla dzieci (choć dzieci są niewątpliwie czasem inteligentne).

Dobra teraz do rzeczy nie będę wyłączał k.bota bo chcę dowiedziać się co on ma za zadanie robić. Więc jeszcze raz proszę kogoś aby mi powiedział co mogę z nim zrobić i ewentualnie co mam wpisać. Przecież to nie jest chyba trudne prawda?
Peper
ajarze:
K.Bot robi to co mu powiesz, żeby zrobił. Wykonuje wcześniej zaprogramowane rzeczy, a jego możliwości są praktycznie nieograniczone.
Poczytaj sobie kody źródłowe skryptów, a po pewnym czasie powinnienes załapać o co mniej-więcej chodzi. Liczę na twoją inteligencję("Konnekt jest dla ludzi inteligentnych"). Jeśli nadal będziesz miał problemy poczekaj na dokumentację, może ona Ci pomoże.

log_out - uważasz, żę Konnekt jest *** **** i ****** **** to po co go używasz. Podniecaj się emotikonkami na gg i daj nam spokój. Jak gg też Ci nie pasuje, sam napisz komunikator, zobaczymy jak Ci pójdzie...
Przemek
No dobra przeglądnę mam nadzieję że mi to coś da. Lecz jak ktoś ma ochotę napisać kilka zdań o przykladowym poleceniu to będę wdzięczny.
longart
[quote=ajarze]Konnekt jest dla ludzi inteligentnych a nie dla dzieci[quote]
Wiesz.. chciales mnie obrazic? Ja jestem dzieckiem (12) i nie uzywam gg, nie podniecaja mnie emotki... :P jestem tez inteligentny... coz...
pozdro ;)
vojtek
Hm.. ja sie bawie tym od jakichs 10 minut i doszedlem do czegos takiego smile.gif
- komendy wypisujesz w oknie rozmowy po znaku '/'
- teraz taka jakby liste komend znajdziesz w pliku bot.lua, np:
CODE
 elseif command == "logwnd" then
   KLogWnd()
   return true

Czyli - jesli komenda to 'logwnd' wtedy podejmij akcje 'Klogwnd' - to akurat otwiera okno K.Bota

i jedziesz sobie dalej:

CODE
elseif command == "brb" then


to wysyla jakas wiadomosc BRB (nie wiem co to oznacza ;p)

itd..

Swoja droga to sie nie moge doczekac dokumentacji smile.gif[/quote]
case
ajarze, przykladowe polecenie?
/floodtest - osypujesz uzytkownika kilkunastoma wiadomosciami tongue.gif
Peper
vojtek:
BRB - be right back - zaraz wracam
/brb - Wysyła do wszystkich, z którymi rozmawiasz wiadomość "zaraz wracam"
Olórin
QUOTE(case)
ajarze, przykladowe polecenie?
/floodtest  -  osypujesz uzytkownika kilkunastoma wiadomosciami tongue.gif

dokładnie 100 wiadomości "MASZ ZA SWOJE", zmieniłem sobie text :]

wrzuciłem do katalogu skrypt logujący statusy(to "poprawka" do status notifiera) smile.gif powinien działać... narazie trzeba poczekać na moderatorów (żeby go zatwierdzili smile.gif

ps. taka mała proźba dla piszących skrypty (na przyszłość) na początku pliku lua piszmy jak to sie je czyli jakie komendy ten skrypt obsługuje(i ich parametry) i co pozatym robi
sarinnn
Trzy posty powyzej mojego sa OK... Reszta jest poprostu wielka kupa gow.... Co to wogole mialo byc... Ludzie uspokujcie sie... Jak wam sie nie podoba to nie uzywajcie K.Bota i tyle... Niepotrzebne gadanie...
Ktos tam napisal ze Konnekt zostal zaniedbany przez to ze K.Bot byl pisany (RYM biggrin.gif ) Co do tego to nik nie moze miec pretensji... Hao pisze, Hao decyduje... MY - zwykli uzytkownicy tylko czekamy.. I nikt nie powinien nazekac... K to i tak dobry kawl roboty... Tyle mam do powiedzenia... Dorosnijcie !!!
Przemek
[quote=longart][quote=ajarze]Konnekt jest dla ludzi inteligentnych a nie dla dzieci[quote]
Wiesz.. chciales mnie obrazic? Ja jestem dzieckiem (12) i nie uzywam gg, nie podniecaja mnie emotki... tongue.gif jestem tez inteligentny... coz...
pozdro wink.gif[/quote]


Chyba zartujesz mówiąc że chciałem Ciebie obrazić. Jesteś chyba za bardzo przewrażliwiony.
Olórin
OT: jak widać są młodsi odemnie na tym forum smile.gif ja mam 14 lat
Przemek
QUOTE(sarinnn)
Trzy posty powyzej mojego sa OK... Reszta jest poprostu wielka kupa gow.... Co to wogole mialo byc... Ludzie uspokujcie sie... Jak wam sie nie podoba to nie uzywajcie K.Bota i tyle... Niepotrzebne gadanie...
Ktos tam napisal ze Konnekt zostal zaniedbany przez to ze K.Bot byl pisany (RYM biggrin.gif ) Co do tego to nik nie moze miec pretensji... Hao pisze, Hao decyduje... MY - zwykli uzytkownicy tylko czekamy.. I nikt nie powinien nazekac... K to i tak dobry kawl roboty... Tyle mam do powiedzenia... Dorosnijcie !!!


Gówno to jest w ubikacji tutaj jest forum i każdy ma prawo zadawać pytania i dyskutować. Uspokoić to możesz się ty bo nagle walisz ni z gruchy ni z pietruchy i obrażasz piszących.
Matzec
QUOTE(log_out)
jak nazwac pol roku robiona wtyczke co wylancza konekta poleceniem w okienku i odpisuje \"czesc\" na \"czesc\" bo mi rece opadaja

Widać, że nie rozumiesz, jakie są możliwości K.Bota. Skrypty dostarczone z wersją beta są tylko _przykładowe_!
Ale co ja będę tłumaczył. Masz rację, ręce opadają...
vojtek
Dzieki Peper za wyjasnienie.. Co do K.Bota naprawde super sprawa. Np. ktos do mnie dzwoni, przyszedl, mam obiad czy cos to daje tylko:

CODE
/all "bede 20:44, jem obiad


i wszyscy, z ktorymi rozmaiwa, wiedza co i jak biggrin.gif

Tylko jeszcze mam pytanie - co jesli w dwoch skryptach naraz beda takie same dwie komendy? (mamy 1.lua i 2.lua i w obydwu jest 'if command==''costam' - co wtedy? Zostana wykonane obydwie operacje?

BTW. Ja juz zaczynam myslec co by mozna napisac do K.Bota smile.gif Skladnia nie wyglada na trudna, jak sie raz cos pokombinuje to powinno pojsc z gorki wink.gif
Ludwik
QUOTE(sarinnn)
Trzy posty powyzej mojego sa OK... Reszta jest poprostu wielka kupa gow.... Co to wogole mialo byc... Ludzie uspokujcie sie... Jak wam sie nie podoba to nie uzywajcie K.Bota i tyle... Niepotrzebne gadanie...
Ktos tam napisal ze Konnekt zostal zaniedbany przez to ze K.Bot byl pisany (RYM biggrin.gif ) Co do tego to nik nie moze miec pretensji... Hao pisze, Hao decyduje... MY - zwykli uzytkownicy tylko czekamy.. I nikt nie powinien nazekac... K to i tak dobry kawl roboty... Tyle mam do powiedzenia... Dorosnijcie !!!

Spokojnie, jedna osoba pisała dziwne rzeczy. Jedna.
case
moj bocik umie juz na prawde duzo, a o programowaniu nie mam pojecia!!!!!! na prawde wystarczy zerknac w kody tych przykladowych skryptow i nawet programistyczny laik [czyt: case laugh.gif ] moze z bota wykrzesac siodme poty tongue.gif
SWIETNA SPRAWA!
vojtek
No to teraz tylko czekamy na jakies ciekawe rozwiazania (czyt. skrypty) do zaimportowania, napisane przez K.Userow biggrin.gif
Flind
to moze sie pochwalisz bo jak narazie ja nie wiele rozpracowałem z tego chodz co nieco juz zaczynam rozumiec z tych "znaczkow" smile.gif całkiem to chyba łatwe 8)
miluti
Propozycja dla wszystkich piszących skrypty: wrzucajcie jak najwięcej komentarzy, w ten sposób niezorientowani będą mogli szybciej załapać o co chodzi :!:
Na początek proszę wrzucać na początku pliku informację o tym co robi dany skrypt i jakich komend można użyć wink.gif

PS. Jeśli chodzi o emoty to będą... konkretny termin? myślę że dużo zależy od tego jakie jest zainteresowanie w tym temacie, moje przemyślenia na ten temat wrzucę do nowego wątku smile.gif
log_out
Widze ze chyba zrobil sie balagan, wiec upozadkuje:
1. Z poczatku miala byc to mala prowokacja, bo jak widze gdy n-ty z rzedu czlek odrzuca moj ulubiony komunikator to ...ehh... to chcialem pokazac ogolna opinie "szarego" urzytkownika na tym forum, to co ludzie do mnie pisza po zetknieciu sie z K (polecam komu sie da), tutaj tego nie napisza a ze i mi na emotach (jestem wzrokowcem) zalezy to se pomyslalem ze sie podziele ta opinia tongue.gif
2. Rozumiem do czego jest k.bot, co "moglby robic", ale to tylko dlatego ze sam liznelem troche programowania ale z tej strony/forum to mozna odnisc wrazenie ze k.bot "robi duzo, zaraz bede mial super komunikator, bo on jest super, bo jest" a te wylanczanie i "czesc" za "czesc" to byly przyklady z tego watku biggrin.gif
3. Ktos tu napisal ze dla mnie K jest ******* i ******* i dlatego jestem *******, to niech przeczyta co napisalem i niech jeszcze raz pomysli bo chyba ma z tym problem, napisalem ze ludzie ktorym brakuje emot w K mowili mi o nim *******, dla mnie K jest najlepszym komunikatorem przez to ze jest w 100% konfigurowalny i dziala w oparciu o wtyczki, extra program ale K.bot - za duzo sie o tym gada a za malo konkretow, potem sie robia takie watki
4. Skoro ktos kto nie lubi K to ********* to tylko swiadczy o tolerancji czlowieka, wiecie jeden lubi coca cole a drugi pepsi, jego sprawa

ok koniec, przepraszam jesli kogos urazilem, ale wiele osob tez za szybko polecialo na mnie, jesli tak sie traktuje czleka "z zewnetrz" na tym forum co chcial wyrazic swoja opinie to to jest malo tolerancyjny komunikator i jego forum.
desp
sadze ze teraz owe 12-to, 14-to czy ilu-tam letni uzytkownicy konnekta i tego forum powinni zachowac sie na poziomie i przeprosic mr. log-out'a. jesli wciaz sadza o tym inaczej radze przeczytac jeszcze raz ostatnia wypowiedz. jeszcze cos? -hmm, sadze ze jezeli po dwoch przeczytaniach tego tekstu wciaz zostaja jakies watpliwosci czytajacemu to wlasnie to swiadczy o niskim poziomie inteligencji..ponoc w szkole maja uczyc czytania ze zrozumieniem...
pozdrawiam
Ludwik
Jako kilkunastoletni użytkownik konnekta wcale nie mam zamiaru przepraszać pana log-out. Jego poprzednie wypowiedzi są zupełnie jednoznaczne. EOT.
hao
QUOTE
jesli tak sie traktuje czleka \"z zewnetrz\" na tym forum co chcial wyrazic swoja opinie to to jest malo tolerancyjny komunikator i jego forum

Konnekt nie dorobił się jeszcze własnego "ja" żeby mógł określić swoją tolerancyjność... Proszę nie wiązać wypowiedzi użytkowników z programem...

QUOTE
dla mnie K jest najlepszym komunikatorem przez to ze jest w 100% konfigurowalny i dziala w oparciu o wtyczki, extra program ale K.bot - za duzo sie o tym gada a za malo konkretow, potem sie robia takie watki

Konnekt na dzień dzisiejszy ma jako target osoby raczej bardziej obyte z komputerem. Stąd rozbudowana konfiguracja, modułowość, wtyczki, rozbudowane API itd... Coś jak KBot doskonale rozbudowuje konfigurowalność i przede wszystkim zwiększa jego użyteczność...
Jeżeli ktoś nie chce przesiąść się na Konnekta bo "nie ma w nim emotikon". Cóż... Trudno, jego wybór. Po to jest wiele programów tego typu, żeby każdy mógł wybrać taki, jaki mu akurat odpowiada... Ja lubie obszerne konfiguracje i możliwość pisania skryptów smile.gif
Przemek
Hao jak zwykle trudno się z tobą nie zgodzić!
desp
a my lubimy konnekta smile.gif
Puma
Hm.. czy ja dobrze czytam, temat jest "JAk ma uruchomić K.Bota?" !
A tutaj jakieś kłótnie, obrażanie się itp. Dajcie konkrety na dany temat !!!!
log_out
QUOTE(desp)
a my lubimy konnekta smile.gif


spoko przeciez musieli napisac swoje 8)
kidzior
Używany od niedawna, zobaczymy jak się będzie dalej spisywał.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.