Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] powiadamianie na komorke
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
shw
rozmawialem z milutim i doradzil mi, zebym napisal o tym na forum, zeby sie prace nie zdublowaly.
otoz jestem w trakcie pisania rozbudowanego skryptu do kbota, ktory powiadamialby o roznych akcjach m.in. na komorke
juz jest napisana jakastam beta skryptu i dziala, ale chce go maxymalnie rozbudowac i dopiero wtedy wypuscic.

bedzie mozliwosc wyboru tego dla kilku kontaktow,mozliwosc wyboru bramki, powiadomienia danej osoby (lub tez rezygnacji z tego) o tym, ze np. sms zostal wyslany, mozliwosc przekazania jakiejs informacji np. na komorke przez dana osobe (wysylana bedzie instrukcja jak sformatowac wypowiedz, aby dostal ta wiadomosc (oczywiscie opcja)).
narazie ogolnie to wszystko - co chcielibyscie jeszcze w nim miec?

[planowane wydanie skryptu w przyszlym tygodniu, bo mam maturki ustne jeszcze]
ps. to nie jedyny skrypt nad ktorym pracuje i ktory powinien wam sie spodobac!

[update]
zem zapomial wink.gif - jak narazie skrypt reaguje na to, ze ktos zmienia status na dostepny z niedostepnego, ale oczywiscie akcji moze byc wiele wiecej (chociazby w.w. odpowiednio sformatowana wiadomosc)
i wlasnie - na co jeszcze powinien reagowac??
[/update]
Flind
wow nawet sie nei spodziewąłem ze jakie kolwiek prace nad kbotem rusza tak szybko po premierze smile.gif
shw
1 wersje skryptu (jak narazie 1 osoba i zmiana na dostepny) napisalem po 3 w nocy, zamiast sie uczyc do maturki smile.gif
ale teraz nie ma zartow bo jutro ustna z polaka, a ja jeszcze mam troche do zrobienia.
ps.obiecywalem, ze bede pisal skrypty do k.bota jak tylko wyjdzie. pewnie mielibyscie juz kilka, bo prosilem przed premiera jakubka o jakies przykladowe skrypty, zebym mogl sie polapac co i jak, ale nie chcial dac smile.gif
miluti
Na początek uwzględnij taką opcję która by uniemożliwiała zbyt częste wysyłanie sms-ów. Bez tego wystarczy że mój kontakt w krótkim czasie zmieni sobie status na dostępny-niedostępny a skrypt za każdym razem wysyła mi przez bramkę sms-a....
Po jednym dniu miałbym 1rstWap-a z głowy laugh.gif
shw
opcja bedzie - nie boj sie. glownie nie ze wzgledu swiadomych zmian statusow, bo chyba nie o takich ludziach chcemy byc powiadamiani (moze sie mylic), ale ze wzgledu dzialania serwerow gg, ktore lubia rozlaczac i laczyc za chwile znowu usera.
dodatkowo chce tez zrobic zabezpieczenie odnosnie tego ze to kontakt zmienia status, a nie my (np. rozlaczeni jestesmy, laczymy sie i kontakt juz tam jest), ale narazie nie wiem jak to zrobic (znaczy mam pomysl i to dosc pewny, ale chce to troszke inaczej rozwiazac).
czekam na dalsze uwagi

[ps. polak ustny zaliczony smile.gif]
Peper
QUOTE(miluti)
każdym razem wysyła mi przez bramkę sms-a....
Po jednym dniu miałbym 1rstWap-a z głowy laugh.gif

Przecież 1rstWap ma ograniczenie 15 smsów na dzień....
Sija
QUOTE(Peper)
QUOTE(miluti)
każdym razem wysyła mi przez bramkę sms-a....
Po jednym dniu miałbym 1rstWap-a z głowy laugh.gif

Przecież 1rstWap ma ograniczenie 15 smsów na dzień....


chyba na tydzien...
shw
nie chyba tylko napewno.
ja jestem szczesliwym posiadaczem plusa, wiec moja bramka plusowa dziala ladnie i nie musze marnowac 1stwapow tylko wysylam plusowska:)
niestety - era nawala, idea = tokeny, wiec pozostaje im chyba tylko 1stwap.
postaram sie jednak tak wszystko przemyslec, zeby smsow szlo jak najmniej, ale bez utraty skutecznosci.
Olórin
moze cos takiego zeby przy zmianie czyjegos statusu wysyłał X pierwszych znaków wiadomości otrzymanych od ostatniego sms'a // właczenia skryptu//właczenia away (czy cos takiego smile.gif)
dedec
WOW Fajny skrypt ale by mi się przydał...
Dobrze, że mam plusa.. hehe
shw
Ja tylko chce powiedziec one more time, ze maturki mi siem skonczyly i jak obiecalem biore sie za skrypt.
jednakze ja jestem z tych, ze jak cos zrobie to musi byc dopracowane i dopiero wypuszczam, ale postaram sie, zeby bylo szybko!
miluti
Spoko, czekanie to nasza specjalność :wink: 8)
dedec
kiedy bedze ta wtyczka... jush sie nie moge doczekac sad.gif(
shw
Niestety obawiam sie, ze bedzie trzeba poczekac do nowej wersji kbota, poniewaz tam ukazac ma sie funkcja, ktora bardzo potrzebna jest do prawidlowego dzialania skryptu.
niby moznaby to ominac w pewien sposob pewnie, ale wolalbym jednak poczekac na orginalna funkcje. jezeli wydanie kbota w nowej wersji bedzie sie przeciagac, to wrzuce skrypt z jakims kombinowanym rozwiazaniem...
dedec
QUOTE(shw)
Niestety obawiam sie, ze bedzie trzeba poczekac do nowej wersji kbota, poniewaz tam ukazac ma sie funkcja, ktora bardzo potrzebna jest do prawidlowego dzialania skryptu.
niby moznaby to ominac w pewien sposob pewnie, ale wolalbym jednak poczekac na orginalna funkcje. jezeli wydanie kbota w nowej wersji bedzie sie przeciagac, to wrzuce skrypt z jakims kombinowanym rozwiazaniem...

Czyli ile ok trzeba czakac ??
shw
no to juz zalezy od jakubka - nie ode mnie.
ale powiem tak - skrypt jak narazie (nieliczac kilka bug'ow, ktore nie pozwalaja mi go wydac) dziala dobrze.
ciagle jak cos mi przyjdzie do glowy to szukam albo w dokumentacji lua albo w skrytpach kbota, wiec powolutku dochodzimy do czegos.

jezeli dobrze pojdzie (i jakubek odpowie na moje pytanko) to v.1.0 powinna ukazac sie szybciutko (niestety do momentu nowej wersji k.bota z pewnym bug'iem)
dedec
oks...
no trzaba czekac trudno sad.gif
Oby krótko !
shw
oby oby wink.gif
Olórin
jak już tyle się wyczekaliśmy na kbota to wytrzymamy jeszcze chwilę na poprawki w nim (i ten skrypt:)
shw
jakubek pomogl - thx
zostaly 2 rzeczy do zrobienia. i skrypt bedzie gotowy do wypuszczenia.
sprobuje jakos ominac 1 sprawe czy to my sie laczymy z siecia i konktakt juz tam jest (nie powiadamiac) czy jestesmy w sieci a kontakt dopiero dochodzi (powiadamiac)
dodalem kilka bajerow takich jak listing kontakow, ktore mamy w spisie powiadamiania.
problem bedzie z 2 rzecza, ktora bedzie miala wplyw na ilosc smsow jakie beda szly (a dokladnie chodzi o zabezpieczenie przed rozlaczaniem sie gg na chwile).
jak mnie natchnie cos to kto wie... moze juz zobaczycie skrypcik na swoje oczka dzisiaj... moze jutro - ale nic nie obiecuje - mam jeszcze troche latania ze szkola i takie cus w zyciu prywatnym, ale czymajta kciuki zeby mi umysl pracowal sprawnie i zebym wymyslil rozwiazania tych 2 problemow. smile.gif
dedec
heh...
jush sie nie moge doczekac !
czekam, czekam... i nic tongue.gif
SandmmaN
QUOTE(dedec)
heh...
jush sie nie moge doczekac !
czekam, czekam... i nic tongue.gif

Widocznie za słabo trzymasz kciuki!!! :twisted:
shw
ze wzgledow nie do konca ode mnie zaleznych nie mam czasu/glowy do dokonczenia skryptu, tak wiec na moja prosbe zrobi to bazylisz za co od razu mu dziekuje
po prostu chce zebyscie dostali skrypcik jak najszybciej, a sprawy sie u mnie pokomplikowaly troche i pewnie szybko byscie go nie zobaczyli...
tak wiec jak narazie moge tylko sluzyc rada i pomyslami - do boju bazylisz biggrin.gif
dedec
oby tylko szybko byl...
trudno ze nie mash czashu... :?
SandmmaN
QUOTE(dedec)
kiedy bedze ta wtyczka... jush sie nie moge doczekac sad.gif

QUOTE(dedec)
Czyli ile ok trzeba czakac ??

QUOTE(dedec)
oks...
no trzaba czekac trudno sad.gif
Oby krótko !

QUOTE(dedec)
heh...
jush sie nie moge doczekac !
czekam, czekam... i nic tongue.gif

QUOTE(dedec)
oby tylko szybko byl...
trudno ze nie mash czashu... :? 

dedec, czy uważasz że ludzie którzy odwiedzają to forum mają problemy z czytaniem? Specjalnie zacytowałem 5 z 6 Twoich postów w tym wątku, abyś Ty zauważył pewną prawidłowość:

W każdej z zacytowanych Twoich wypowiedzi naglisz potencjalnych autorów skryptu do napisania go jak najprędzej!

Nie wątpię, iż skrypt ów przyda Ci się (pewnie nie tylko Tobie), ale moim zdaniem nie tak należy postępować. Ludzie uczestniczący aktywnie w tym projekcie pisząc cokolwiek do Konnekta, robią to z własnej woli. I może się mylę (prosze mnie poprawić) ale nikt z nich nie siądzie i nie będzie pisać tylko dlatego, że Ty (lub ktokolwiek inny) po raz 5, 10, 15, napiszesz że "nie możesz sie doczekać". Prawdę mowiąc to mnie by to jedynie poważnie zirytowało i wogóle bym nic nie napisał wink.gif
Wykazanie zainteresowania daną sprawą jest ważne - aby osoba pisząca jakis skrypt/wtyczke/etc. widziała w tym sens. Natomiast uporczywe i natrętne domaganie się czegokolwiek, nic pozytywnego moim zdaniem do sprawy nie wnosi.
Byłbym zatem wdzięczny, gdybyś dalsze "kibicowanie" twórcom 'powiadamiacza na komórkę' odrobinę ograniczył.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam! 8)
torn
true. następne tego typu posty dedec'a polecą prosto do kosza.
dedec
ok...
przpraszam sad.gif
ze pisalem takie gupie posty ale nie moge sie doczkekac jush nie bede...

Myslalem ze to nie przeszkadza nikomu...
macnow
Skrypt mógłby wysyłać wiadomości przez tą bramkę: http://sms.hulp.dk

Jest ona w miare szybka, i nie ma chyba żadnych ograniczeń smile.gif
Flind
QUOTE
Skrypt mógłby wysyłać wiadomości przez tą bramkę: http://sms.hulp.dk

Jest ona w miare szybka, i nie ma chyba żadnych ograniczeń


w takim razie mogł by i skrypt powstac do sms.dll
dedec
tu sie tworzy wytczke z powiadomieniem na kom a w pgg (Taskbar Notifier 1.3.0) jush daffno jest sad.gif a ja i tak czekam az bedze do k.
Olórin
tak na upartego.......

ale mniejsza z tym tu jest tworzony skrypt smile.gif myśle że o wiele bardziej funkcjonalny smile.gif

ps. jak dostane jakiegos sms'a z tej bramki(czekam juz 3 minuty) to ją oskryptuje smile.gif
Olórin
dochodza smsy ale jak dlamnie to zadługo... pozatym coś strona teraz działa jak działa.....czyli wcale!!! nierobie skryptu jak ktos chce to podaje jak wygladaja parametry

CODE
"to" .. SMS.to .. "&from=" .. SMS.from .. "&some=" .. SMS.msg .. "&sender=5dd04d8623c819871a3ea23653de9292";

te cyferki nalezy zamienic na wczesniej pobrany numer sesji czy jakos tak
QUOTE
Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /var/www/sms.hulp.dk/include/config.inc.php on line 38
ta bramka tak cały czas działa czy jak??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.