Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: rozlaczenie rozlaczonego i ikonki
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
shw
rozlaczylo mnie z gg i probowalo polaczyc, nie udalo sie to, wiec automatycznie zmienilo status na niedostepny.
i co widze - knotify wyswietla statusy ("XXX jest niedostepny") osob, ktore albo maja ignora, albo ukrywam przed nimi moj status.
to nie tyle moze bug, co ciekawa przypadlosc smile.gif
ogolnie to nic nie przeszkadza, ale zaciekawilo mnie po prostu dlaczego akurat tak sie dzieje...
(niezgloszenie tego mogloby miec zgubny skutek kiedystam w przyszlosci, wiec wolalem napisac)
hao
Już mówię czemu... W zasadzie to trochę moja wina... Gdy pisałem pierwsze API nie wiedzieć czemu wpakowałem w jedną zmienną status dwie rzeczy - numer statusu (pierwsze 8 bitów), oraz dodatkowe flagi jak właśnie ignorowany, ukrywany itd... Teraz jest to raczej ciężko cofnąć, może kiedyś smile.gif
Tak czy siak najwidoczniej status notify porównuje cały status czy jest równy statusowi offline, czyli jak kontakt ma jakieś flagi to równy już nie będzie... Kuba chyba musi coś sprawdzić u siebie w kodzie...
nix
tak zapomnialem to poprawic
MiLKA
Juz wysylalem "mala" poprawke Jakubowi, myslalem, ze zamiesci to na forum ;-)

rozwiazanie jest proste ;p nalezy poprostu dopisac pogrubione linie

function IStatus (cntID, status, info)
oldstatus = KCntInfo(cntID, "status")
if (oldstatus > 4095) then
oldstatus = oldstatus - 4096
end

local uid, net = KCntGetUID(cntID)
hao
Najlepiej zrobić raczej tak:
CODE

function IStatus (cntID, status, info)
oldstatus = KCntInfo(cntID, "status")
oldstatus = oldstatus & 0xFF
status = status & 0xFF
local uid, net = KCntGetUID(cntID)
nix
niestety Lua nie obsluguje operatorow binarnych (dzialajacych na bitach) wiec operator & nie jest "rozumiany". trzeba bedzie w jakis sesowny sposob rozdzielic status od flag... (TODO)
hao
O, nawet nie wiedziałem smile.gif Kurcze, to niedobrze... Postaram się wzbogacić LuaPlus o potrzebne funkcje...
hao
Mam już skompilowaną wersję LuaPlus z obsługą operatorów binarnych.
Przy jej użyciu ten kod wyglądałby tak:
CODE

function IStatus (cntID, status, info)
oldstatus = KCntInfo(cntID, "status")
oldstatus = math.and(oldstatus , 0xFF)
status = math.and(status , 0xFF)
local uid, net = KCntGetUID(cntID)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.