Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przewijanie na liscie
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Gigante
Krotko: po kliknieciu np: b na liscie kontaktow automatycznie przechodzi na pierwsza osobe o imieniu Basia. Lecz po ponownym kliknieciu b nie przechodzi juz na Bartek tylko nadal pozostaje na Basi.

Chodzi mi tu o to aby kazdorazowe klikniecie b dawalo efekt przesuwania sie zaznaczenia na liscie kontaktow

Wydaje mi sie ze z tym nie ma wiele roboty a na pewno by znacznie uprzyjemnilo korzystanie z listy rolleyes.gif
zimaq
Naciśnij b, a potem spację...
arct!c
Nawyki z GG - na początku też tak miałem.
Gigante
Nawyki nawykami... ale to jest NAPRAWDZE PRZYDATNE... mi juz tego od roku brakuje... a roboty przy tym niewiele (chyba)
zimaq
A ja tam w innych programach ( ex. explorer ) się dziwię czemu spacja nie działa happy.gif
John Cooper
Mi też by sie ten ficzer przydał, bo brakuje mi tego...

Choć ten ficzer ze spacją też jest dobry i podoba mi sie smile.gif
Wcześniej go nie znałem tongue.gif
Olórin
QUOTE(Gigante @ 3.03.2006 - 23:14) *
Nawyki nawykami... ale to jest NAPRAWDZE PRZYDATNE... mi juz tego od roku brakuje... a roboty przy tym niewiele (chyba)

Jeżeli nie wiesz, nie mów że to mało roboty... Konnektowe rozwiązanie jest dużo bardziej praktyczne - pozwala na przeszukiwanie nie tylko po pierwszej literze, ale po całej nazwie kontaktu. Można wpisać nawet całą nazwę kontaktu i nacisnąć enter smile.gif
Przykład: na liście mamy
  • Ania
  • Asia
  • Ala
  • Andrzej
  • Ambroży
Aby doklikać do Amborżego tradycyjnym sposobem należąłoby nacisnąć 'a' 6 razy, tak wpisujemy 'am' i juz mamy smile.gif

Co by nie było problem poruszany był wiele razy, znajduje się również w FAQ. Zamykam.
torn
Wydaje mi się, że powinno się zunifikować działanie listy kontaktów z funkcjonalnością eksplorera... a spacja powinna być dodatkowym ficzerem który przechodzi pomiedzy 'wynikami wyszukiwania'. Ludzie są przyzwyczajeni z explorera że mogą naciskająć 3x 'c' przejść do trzeciego elementu zaczynającego się na 'c', a w konnekcie to po prostu nie działa...
Olórin
Z drugiej strony masa userów przyzwyczajona jest do obecnego systemu, może jako opcja z domyślnym trybem explorerowym. Można by też zrobić jak ktoś już proopnował intefrejs dla naszego "find-as-you-type".
arct!c
QUOTE
Wtyczki w mojej głowie (w kolejności):
* Poręczna wyszukiwarka kontaktów


cytat ze strony k-api.prv.pl smile.gif
KoSiarzPL
Hehe, to może będzie moja koronna wtyczka. Na razie chcę zrobić coś szybkiego co wam się powinno spodobać (mam nadzieję).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.