Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Powiadamianie o dostępności kontaktu
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
daroc
Czy da się ustawić jakieś dodatkowe, bardziej wyraźne powiadomienie o dostępności określonego kontaktu? Czasami odejdę na kilka minut od komuputera i nie wiem kto w tym czasie wszedł na gg. Potem po przyjściu zapomnę sprawdzić, a po 30 minutach wqrzona laska pyta mnie dlaczego się do niej nie odzywam, mimo że siedzi na gg już od dłuższego czasu... unsure.gif
Dobre by było powiadomienie w kNotify, które nie znika do czasu kliknięcia na nie albo jakieś okienko alert albo chyba najlepiej żeby od razu się okno z rozmową włączało. happy.gif
arct!c
mało wyrozumiała smile.gif tongue.gif

A co do pomysłu - nie ma za bardzo jak rozwiązać tego problemu wink.gif
ar2oor
może daj po prostu automatyczne otwieranie okienka wiadomości "Na wierzchu" po jej nadejściu dry.gif
arct!c
Rzecz w tym ze jego dziewczyna nie pisze pierwsza, staje sie dostępna i czeka aż on napisze pierwszy wink.gif. Jak dla mnie powiadomienie notify mogłoby być pod warunkiem, że co dany interwał była by wyświetlana informacja: 'moja_dziewczyna jest dostepna! napisz do niej wink.gif'
TaO
QUOTE
a po 30 minutach wqrzona laska pyta mnie dlaczego się do niej nie odzywam, mimo że siedzi na gg już od dłuższego czasu...


Jak dobrze to znam biggrin.gif

właśnie a może tak np: automatyczne otwieranie okna gdy kontakt jest dostępny (oczywiście dla wybranego kontaktu) ? Albo coś podobnego smile.gif
keeveek
a nie wystarczy sygnał dźwiękowy trwający półtorej godziny? :mrgreen:
daroc
QUOTE
mało wyrozumiała

[...]
QUOTE
Jak dobrze to znam

Oo... jednak ktoś mnie rozumie... biggrin.gif

QUOTE
a nie wystarczy sygnał dźwiękowy trwający półtorej godziny?

Głośniki nie zawsze są włączone. A jeśli są, to wolę muzykę z Winampa niż 90-minutowy dźwięk powiadamiający o dostępności użytkownika, jakikolwiek by on nie był.

A mam inny pomysł... wcześniej się tą wtyczką nie interesowałem, ale może dałoby się jakoś wykorzystać checkiego do wyświetlenia jakiegoś alertu na stałe? Bo jej status jest chyba dostępny dla wszystkich, to można by go pobrać poprzez PHP.

[Czytam wątek jeszcze raz...]

QUOTE
Jak dla mnie powiadomienie notify mogłoby być pod warunkiem, że co dany interwał była by wyświetlana informacja: 'moja_dziewczyna jest dostepna! napisz do niej '

Oo... no i chyba mamy sposób na zastosowanie checkiego... :>
Alert nie musi być na stałe, po prostu będzie odświeżany co jakiś czas. Tylko jest jedno ale - jak sprawdzić, czy już z nią gadam, bo przecież bez sensu będzie pojawiające się co minutę powiadomienie o jej obecności, podczas gdy właśnie z nią rozmawiam...
KoSiarzPL
No checky by dał radę powiadamiać cię o dostępności danej osoby ale nie widzę sposobu by dało się przerwać takie powiadamianie.
Chociaz jest taka możliwość. Skrypt by sprawdzał w pliku czy z nią rozmawiasz, standardowo by bylo ze nie. Jeśli byś otworzył rozmowe, klikną byś na ikonkę linkera tej osoby (w oknie), on wywołał by odpowiedni program/skrypt który zmieni wartość tego pliku i chcecky bedzie uwazał ze z nia rozmawiasz. Tylko jak teraz przywrocic ze z nią nie rozmawaisz tongue.gif
Juz wiem. Checky by sprawdzał czy ona jest dostepna jesli nie zmienial by ten plik ze nie rozmawiasz i gdyby sie znowu pokazala by cie powiadomil. Drugi sposob to znowu bys klikal na ten sam przycisk linkera a wywolany program/skrypt zamieni istniejacy wpis na przeciwny.
daroc
Oj widzę że kombinowania z tym mnóstwo...

Miałem jeszcze pomysł, żeby użyć migacza (który migałby np. 10000 razy), ale jakoś nie widzę metody na zatrzymania migania kontrolek, a nie chciałbym, aby mi one migały przez cały czas.
KoSiarzPL
Wcale nie jest skomplikowane. Potrzebne są dwa skrypty php.
Pierwszy który będzie pobierał status kontaktu. Jeśli jest dostępny to sprawdzi w dodatkowym pliku czy rozmawiasz z dana osobą a jeśli jest niedostępna to zmienia wpis w pliku na "nie gada".
Drugi, który będzie zmieniał wpis w pliku na przeciwny, z "gada" na "nie gada" i spowrotem.
I teraz pierwszy skrypt podczepiasz do kontaktu sieci checky i bedzie sprawdzał czy dana osoba jest dostepa i cie powiadamial. Drugi skrypt podczepiasz pod kontakt tej osoby poprzez linkera i jak otworzysz okno rozmowy z nia to wcisniesz przycisk na toolbarze i sie oznaczy ze z nia rozmawiasz.
Powinno działać smile.gif
daroc
QUOTE
Drugi skrypt podczepiasz pod kontakt tej osoby poprzez linkera i jak otworzysz okno rozmowy z nia to wcisniesz przycisk na toolbarze

Wtyczka linKer służy chyba do otwierania linków ze statusu? Możesz to dokładniej opisać? Chodzi o to, żeby checkim wyświetlać komunikat razem z odpowiednim linkiem do skryptu, który będzie zmieniał ten plik?
KoSiarzPL
W nowej wersji mozesz pod kontakt podpiac statyczne linki do konkretnego kontaktu. W tym przypadku "link" jest traktowany bardzo ogólnie bo może on wskazywać plik na komputerze, czyli między innymi skrypt.
keeveek
to brzmi tak jak.. "jak ugotować jajko za pomocą papieru toaletowego nie zużywając go przy okazji" .. problem jest niewart jakichkolwiek prac nad nim, bo na-co-to-komu.. powiem tak, lepiej zająć się czymś co jest naprawde ważne, np wysyłąnie plików miedzy tlenowcami tongue.gif
skolima
Przecież skryptem możesz sprawdzać datę modyfikacji pliku w archiwum, który przechowuje z nią rozmowy - jak jest mniej niż 30 minut, to skrypt nie sprawdzałby już dostępności.
daroc
Racja! biggrin.gif Bardzo dobry pomysł. Thx.
Jak znajdę wolną chwilę i zrobię jakiś działający skrypt, to wkleję go tutaj, może się komuś jeszcze przyda.
daroc
CODE

<?
$gg='numer';
$file='sciezka do pliku z historii';
header('content-type:text/plain');
$last_msg=filemtime($file);
$fp=fopen('http://status.gadu-gadu.pl/users/status.asp?styl=2&id='.$gg, 'r');
$status=fread($fp, 1);
if ($status>0 && time()-$last_msg>60*10) echo '<konnekt:info>powiadomienie</konnekt:info>';
?>

Działa, ale tylko jeśli mam włączoną opcję wyświetlania statusu opisowego. W przeciwnym wypadku nic się nie wyświetla. Coś czytalem o errorcode>0, ale nie rozumiem, jak to ustawić.
Próbowałem zrobić <konnekt:notify>, ale wtedy nic się nie dzieje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.