Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wybor wyswietlania opisow
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
koroner
Co Wy na to zeby dodac wybor roznych mozliwosci wyswietlania opisow.
Teraz mamy tip'y i dokowanie w belce. To drugie jednak nie bardzo sie sprawdza bo czesto opis z wszystkimi informacjami zwyczajnie sie tam nie miesci, chyba ze rozszerzy sie konnekta na pol ekranu:)
Pomyslalem wiec ze moznaby w konfiguracji dodac inne opcje wyswietlania, np. sam opis pod poszczegolnymi kontaktami na liscie -tak jak bywa to w gg- a reszta (kom, mail, ip, tid) w tipie. Wystarczyloby wowczas zerknac tylko na liste i wiedziec co kto ma w opisie, a nie machac mycha po kazdym kontakcie. Moznaby tez opisom dokowanym w belce dac caly wiersz a nie dzielic go z ikonkami wtyczek i konfiguracji.
Wydaje mi sie jednak ze pierwsza opcja bylaby optymalna.
hmm?
koroner
I jeszcze do wyboru moglaby byc opcja czy ludzie z opisem maja byc wyswietlani tak jak obecnie czy tez u gory listy. No ale to juz kosmetyka i chyba mialaby sens tylko wtedy gdyby nie bylo opisow pod nickiem czyli w chwili obecnej smile.gif

Serdecznosci.
Flind
ten temat był juz poruszany i hao mowił ze w przyszlosci \lista kontaktow bedzie w postaci drzewa i w ogole zabierze sie za liste ale nei teraz.

pozatym tak ode mnei to ja bym niechciał by naraz były wszystkie statusy opisowe wyswietlone, bo ja mam dosc wolny komputer i takie cos z pewnoscia by wpłynoło znaczaca na prace. jak jzu to z mozliwosca wyłaczenia
Przemek
Myślę że jak te statusy miały by być wyświetlane tak jak jest w najnowszych wersjach GG to byłby jeden wielki bałagan bo teraz tak w GG jest. Zresztą tam zawsze nic się kupy nie trzymało :?
lucjusz
hmm no mi pasuje pokazywanie statusu na liscie, ale oczywiscie z mozliwoscia ukrycia. nie wiem jak to wyglada w GG ale w Tlenie wg mnie jest to bardzo dobrze rozwiazane. mozna wlaczac i wylaczac opisy na liscie skrotem klawiaturowym. czyli mozna spojrzec na napisy a potem je ukryc.
Arlathan
uwazam, ze takie pokazywanie opisow na liscie kontaktow to tak samo zasmieca ową liste, jak emoty okienko z rozmowa. imo zbędne...

sposob pokazania opisu w tipie, jest jedna z wielu rzczy ktore w konnekcie spodobały mi się najbardziej.
koroner
Moze masz racje, ale dlaczego nie dac uzytkownikowi mozliwosci wyboru.
Rozni ludzie, rozne potrzeby :)
cRoMo
QUOTE(koroner)
Rozni ludzie, rozne potrzeby smile.gif
... jeden Konnekt.

PS. Kolega Koroner chyba wlasnie wymyslil Haslo Propagandowe =]
Arlathan
koroner, dopoki bedzie mozna wl/wyl to "cos" cokolwiek to bedzie w przyszlosci, dopoty bedzie wszystko jak nalezy.


propos hasla, no to mimochodem faktycznie wyszlo cos niezłego!!
Olórin
to by zrobiło bałagan na liście smile.gif ja teraz mam styl cube smile.gif i w tipach świetnie to wygląda, jeszcze verdana small jest niezła :] z dokowania nigdy niekorzystałem. Wyłącz sobie dokowanie i po sprawie!!!!
hao
Fatk, tip spisuje się wprost cudownie przy małych czcionkach. Ja używam czcionek pixlowych - wysokość około 6 px. Mieści się wszystko i wygląda nieźle... Z resztą, mojego K możecie sobie obejrzeć w screenshotach na stronie (już są świeże)...
slim
QUOTE(koroner)
Co Wy na to zeby dodac wybor roznych mozliwosci wyswietlania opisow.
Teraz mamy tip'y i dokowanie w belce. To drugie jednak nie bardzo sie sprawdza bo czesto opis z wszystkimi informacjami zwyczajnie sie tam nie miesci, chyba ze rozszerzy sie konnekta na pol ekranu:)
Pomyslalem wiec ze moznaby w konfiguracji dodac inne opcje wyswietlania, np. sam opis pod poszczegolnymi kontaktami na liscie -tak jak bywa to w gg- a reszta (kom, mail, ip, tid) w tipie. Wystarczyloby wowczas zerknac tylko na liste i wiedziec co kto ma w opisie, a nie machac mycha po kazdym kontakcie. Moznaby tez opisom dokowanym w belce dac caly wiersz a nie dzielic go z ikonkami wtyczek i konfiguracji.
Wydaje mi sie jednak ze pierwsza opcja bylaby optymalna.
hmm?


Jestem jak najbardziej za wyświetlaniem opisów pod nazwą kontaktu (tak jak w GG 5.0.7)
case
QUOTE(slim)
Jestem jak najbardziej za wyświetlaniem opisów pod nazwą kontaktu (tak jak w GG 5.0.7)

w Tlenie wyglada to calkiem ladnie wiec ja tez jestem za biggrin.gif
SandmmaN
Ja rowniez powitalbym z usmiechem na twarzy opcje dajaca mozliwosc wyswietlenia statusu opisowego kazdego z kontaktow przy nim smile.gif
Olórin
jak gdzieś ktoś yu na forum powiedział my nieklonujemy gg tylko wymyślamy lepsze smile.gif gdyby było coś takiego jak w gg to mój k by był kilka razy szerszy, teraz mam user posted imagea ile razy szerszy by był z opisami ? chyba dużo
case
QUOTE(Olórin)
jak gdzieś ktoś yu na forum powiedział my nieklonujemy gg tylko wymyślamy lepsze smile.gif gdyby było coś takiego jak w gg to mój k by był kilka razy szerszy, teraz mam, a ile razy szerszy by był z opisami ? chyba dużo

...dlatego zarowno w gg jak i w tlenie mozna sobie te funkcje wylaczyc i masz problem z glowy. :wink:
^BerZerK^
QUOTE(case)
...dlatego zarowno w gg jak i w tlenie mozna sobie te funkcje wylaczyc i masz problem z glowy.


no wlasnie - nie rozumiem po co taka walka jak sie komus nie podoba - z tego co zauwazylem to konnekt jest tak pisany ze kazda taka funkche mozna wlaczyc i wylaczyc - jak ktos nie chce to nie ma, a ci co czekaja sa zadowoleni :-)
SandmmaN
QUOTE(Olórin)
jak gdzieś ktoś yu na forum powiedział my nieklonujemy gg tylko wymyślamy lepsze smile.gif

W Tlenie jest to lepiej zrobione niz w gg, a u nas mogloby byc jeszcze lepiej wiec gg nie ma wogole startu tongue.gif

QUOTE(Olórin)
gdyby było coś takiego jak w gg to mój k by był kilka razy szerszy, teraz mam user posted imagea ile razy szerszy by był z opisami ? chyba dużo

Dlatego to o czym mowimy byloby jako opcja wink.gif
Pzdr.
miluti
QUOTE
\"Różni ludzie, różne potrzeby...\"

Dlatego jeśli coś komuś nie pasuje to powinien mieć możliwość wyłączenia danej opcji. Ja jeśli coś proponuję to przeważnie zaznaczam że dana funkcja powinna mieć możliwość wyłączenia, w końcu nawet ja nie muszę jej cały czas używać.
Kiedyś jedynym minusem Konnekta będzie mnogość funkcji, opcji i możliwości, chciałbym żeby każdy program miał jedynie takie minusy biggrin.gif

Jeśli chodzi o statusy jestem jak najbardziej za, oczywiście z możliwością wyłączenia smile.gif
Dodatkowe opcje: możliwość zmiany czcionki, tła, pokazywanie u wybranych osób/grup, ew. w/g określonych zdarzeń.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.