Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problem z gui i texturami czy z czymś innym?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
infesticon
Mam następujący problem. Po kilku godzinach używania komputera nagle zaczyna mi się rozlatywać GUI na części. Problem w 95% dotyczy konnekta (nie widać literek, gdy piszę ani elemeentów gui). Za każdym razem muszę "zmywać" cały pulpit jakimś innym oknem lub resize okna po takim rozlatywaniu się. Czasami podobny problem pojawia mi się w Operze. Już zmieniałem procesor, pamieć gfx card (z nvidia 440 na Radeon 9200), płytę główną i nadal mam ten sam problem. Mam wszystkie najnowsze plug-in-y z aktualizacji. Zrobiłem screenshota problemu (trzeba było 3 razy kolejnie wcisnąć prtscr bo pisało za pierwszymi dwoma podejściami "insufficient memory to take a screenshot", mimo tego że mam wolne resursy cpu i ram). o ile moglem sprawdzić cpu i pamięć nie wykazuje żadnych uchybień i system poza gui jest bardzo stabilny. mam ten problem od sporego czasu więc będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki. może ktoś miał podobny problem?

dolaczam screenshot-a do wglądu

Załączniki

KoSiarzPL
Podaj używane przez siebie wtyczki i co robiłęś podczas pracy, tylko rozmowa czy też inne rzeczy jak granie przez komunikator itp.
infesticon
Przed chwilą niestety znów mi się tak rozleciało. (w gry nie gram, co do grania przez komunikator, jeżeli chodzi o KiK to jeszcze nawet nie próbowałem). Wyłączyłem konnekta włączyłem i już lepiej ale za jakiś czas znów się zaczną "artefakty", wiem, bo mam tak na codzień. :/

Aktywne wtyczki:
(spis pobrany z menu "O programie" uruchomionej instancji)

ui.dll w98/XP UserInterface
0.1.21.50
notify.dll Powiadomienia graficzne nad zegarkiem systemowym
0.4.7.2
kIEview.dll Okno rozmowy z emotikonami i stylami css
0.1.8.3
ggimage.dll Obrazki w GG
0.2.4.8
sound.dll Obsługa dźwięków
1.4.0
exPIMP.dll EXPort IMPort
1.3
kstyle.dll Wtyczka pozwalająca ładować schematy ikonek/kolorów...
1.2.1
GetToKnow.dll GetToKnow
1, 0, 0, 0
grupy.dll SprzątaczK
0.5
kDodatki.dll kDodatki
v0.9
kMigacz.dll kMigacz
0.4
kpilot2.dll kPilot2
0.2.5.0
DzielniK.dll Dzieli wiadomości
0, 0, 2, 0
funK.dll funK
0, 7, 0, 0
linKer.dll Uruchamianie linków ze statusów opisowych
0, 9, 1, 0
KiK.dll Kolko i Krzyzyk
0.9.2.0
kcmd.dll Konsola w oknie rozmowy
1.0.0.0
TłoK.dll Tło na liście kontaktów.
0.3
ksl.dll kStatusLog
0.0.5.8
gg.dll protokół Gadu-Gadu™
1.7.2
faworki.dll Ulubione strony, pliki i katalogi jako kontakty
0.1.1.9
tabletka.dll Rozmowy w zakładkach
1, 6, 0, 00005
konnferencja.dll Konferencje w GaduGadu
1.0
checky.dll Checky
1.3.2
kTransfer.dll Przesyłanie plików
2.0.0.11
update.dll Automatyczne aktualizacje
2.7
Favicon.dll FavIcon
0.2
lhs
Zamykam. Dodaj tego screena jako załącznik i wyślij mi priva z linkiem do tego tematu - temat otworzę.

// Otwieram warunkowo smile.gif
drizt
Posiadam identyczny problem jak kolega, na dwóch komputerach mam to samo, ni z gruszki ni z pietruszki, sru i po ptokach biggrin.gif, poziamiatane, wszystko w częściach. Jedynie jak sobie radzilem to prawy zamknij konnekta i po ponownym uruchomieniu już wracało do normy na kolejne kilka godzin użytkowania biggrin.gif
Trial
czy problem sie powtarza jak wylaczysz wtyczke TłoK ??
sprawdzic prosze...
infesticon
Wyłączyłem TłoK, lecz problem ten mam od kilku miesięcy i jestem na 99% pewien że znów się pojawi w kilka godzin, gdyż TłoK używam odkąd pokazuje nazwy grup (miesiąc o ile się nie myle). Już miałem problemy na sp2 en, s2k3 en od dłuższego czasu (przeinstalowywano z racji tego problemu), grafikę też zmieniłem na radeon 9200 - 128 RAM.
Zauważylem następującą regularność. Często problem się zaczyna, gdy po raz któryś otworzę okno z rozmową. wtedy nie widać literek którymi piszę a zamiast tego są pionowe kreski (smugi a nie z równymi odstępami "|||"). jeżeli zmienie rozmiar okna na mniejszy czasami to pomaga (gdy zwiększe okno problem znów się pojawia). co ciekawsze wywnioskowałem, że rozmiar horyzontalny i wertykalny nie gra roli lecz pole okna (x*y), czyli wnioskuję że ilość pamięci na to okno lecz nie znam się na komputerach, więc pytam. Inna widzimisię zależność - im więcej czasu upływa od pierwszego wysypania się gui tym mniejszy jest obszar okna jaki mogą mieć teksturowane okna konnekta. Jednak jak zacznie się wysypywać nawet title bar konnekta potrafi zniknąć.
Na screenie dołączonym widać też jak kNotify wypływa z powiadomieniem nad zegarkiem, lecz brakuje tła (AzureNotify2Frutiger) powiadomienia, a kolor czcionki jest też niewłaściwy.
Inna zależność, którą zauważyłem, to że im więcej controlek i elementów gui używa system, tym większe prawdopodobieństwo występowania tego problemu.
Trial
mi to wyglada tak jakos dziwnie kiedys cos podobnego widzialem .. i problem byl taki
po pierwsze w biosie sa ustawienia zeby karta graficzna pobierala sobie troszke ramu.. (zobacz to)
po drugie ram byl np 2 kosciach i jedna byla taktowana inna czestotliwoscia..
i tutaj byly wlasnie bardzo podobne problemy smile.gif
nie gwarantuje efektu smile.gif pokombinuj smile.gif
Olórin
Spróbuj wyłączyć wtyczkę kDodatki, a przynajmniej automatyczne sprawdzanie połączenia.
Nizm0
Kiedyś też miałem podobny problem ale znikną o ile się nie mylę po wyłączeniu kilku wtyczek smile.gif Spróbuj wyłączyć kilka wtyczek np. KiK, kMigacz, kcmp. Tych wtyczek nie mam u siebie uruchomionych a też kiedyś używałem więc może któraś z nich się z czymś gryzie dry.gif
infesticon
poszperałem w biosie jednak nie wiem co mniej więcej tam zrobić.
Czy mam zmienić AGP Aperture Size i taktowanie pamięci?
Powyłączałem wtyczki według zaleceń. Cała radocha z świecidełek prysła, ale mam nadzieje, że ruszy stabilnie.
Zapuściłem też licznik checky i za 48 godzin dam znać jakie wrażenia.
Dziękuje za zalecenia.

Wtyczki teraz:

ui.dll
0.1.21.50
notify.dll
0.4.7.2
kIEview.dll
0.1.8.3
ggimage.dll
0.2.4.8
sound.dll
1.4.0
exPIMP.dll
1.3
kstyle.dll
1.2.1
GetToKnow.dll
1, 0, 0, 0
grupy.dll
0.5
kpilot2.dll
0.2.5.0
DzielniK.dll
0, 0, 2, 0
funK.dll
0, 7, 0, 0
linKer.dll
0, 9, 1, 0
ksl.dll
0.0.5.8
gg.dll
1.7.2
infesticon
Wow! 48 godzin bez problemu. Aż nie mogę uwierzyć!
Zmiany które dokonałem:
- parę małych zmian w biosie (AGP aperture size i taktowanie ramu)
- wyłączyłem wtyczki :
kDodatki.dll
kMigacz.dll
KiK.dll
kcmd.dll
TłoK.dll
faworki.dll


spróbuję iteracjami dojść do tego czy któraś z tych wtyczek jest "winowajcą". A może faktycznie chodziło o AGP Aperture Size.
Jeśli do czegoś dojdę dam znać.
Dziękuję wszystkim za rady!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.