Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: już mam dość (vCard/Wildfire/LDAP)
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
ruszomir
Witajcie,

kłaniam się, to mój pierwszy post na tym forum.

Słowem wstępu:
wdrożyłem Konnekta w naszej firmie, jako alternatywę do dziurawego GG.
Klienci (ok. 70) mają konekty ustawione do Jabbera i GG.

Serwer Jabbera to Wildfire 2.5.0 (przedtem Jive) na W2k3, użytkownicy pobierani i autenktykowani są z LDAP poprzez Domino R7. I to działa OK.

Próbuję zaimplementować udostępnianie danych typu nr nick,email etc z katalogu użytkowników Domino. Taką funkcjonalność umożliwia oczywiście Wildfire. To też działa.

Poległem natomiast na NUMERZE TELEFONU - nie mogę nijak skonfigurować mapowania pól vcard tak, aby konnekt zobaczył nr telefonu we właściwościach kontaktu. Dedykowany do Wildfire klient (SPARK) oczywiście poprawnie wyświetla nry telefonów, to pozwala mi sądzić, że to właśnie konnekt używa niestandardowych tagów vcard.

Co zrobiłem:
-włączyłem tryb debugowania, ale pokazuje on tylko początek zapytania wysyłanego do LDAPa, oczywiście nie ma tam nr telefonu smile.gif
- przejrzałem dokładnie forum/SDK/źródła ale nie udało mi się znaleźć tagów odpowiedzialnych za nr telefonu w KONNEKCIE.
-zapaliłem suszone liście, owialem komputer dymem ale dalej nic ;-)

Proszę autorów wtyczki/guru/specjalistów o pomoc ... Proszę...

Pozdrawiam serdecznie


hao
Obawiam się, że kJabber nie wczytuje numerów telefonów z vCarda, podobnie jak adresów... W sumie nie pamiętam czemu nie zostało to zaimplementowane. Z racji faktu, że takie wykorzystanie Konnekta jest bardzo chwalebne, postaram się dodać tą obsługę tak aby pojawiło się na nowootwieranej centralce.
ruszomir
Matko, <powstań> Hao </powstań> mi odpisał ;-)
QUOTE(hao @ 10.03.2006 - 11:01) *

Obawiam się, że kJabber nie wczytuje numerów telefonów z vCarda, podobnie jak adresów... W sumie nie pamiętam czemu nie zostało to zaimplementowane.

Doszedłem już do tego (--debug rulez), że odczytuje pola: imie, nazwisko, ksywka oraz Praca|Organizacja, Departament, Stanowisko, Funkcja.

Inne komunikatory (Spark, Miranda) czytają te pola bez problemu mad.gif
Brak możliwości kolportażu danych telef. utrudnia wysyłanie smsów, co jest tak przydatne przecież.

QUOTE(hao @ 10.03.2006 - 11:01) *

Z racji faktu, że takie wykorzystanie Konnekta jest bardzo chwalebne, postaram się dodać tą obsługę tak aby pojawiło się na nowootwieranej centralce.

W sumie to dzień kiedy utniemy userom GG nadchodzi wielkimi krokami i odkladany jest tylko i wyłącznie na okoliczość braku tych nr telefonów. Niestety atmosfera panująca dookoła Konnekta trąci linczem właśnie przez te SMSy ...

Mam nadzieję, że uda się... w miarę szybko...
Z mojej strony mogę zaoferować pomoc przy testach wtyczki, jak i również pomoc innym użytkownikom wdrażającym Konnekta w sieci korporacyjnej...

Pozdrawiam i szacuneczek, Hao.

ruszomir
hao
Sprawdź czy działa wink.gif

Załączniki

ruszomir
QUOTE(hao @ 10.03.2006 - 11:41) *

Sprawdź czy działa wink.gif


DZIAŁAAA!!!!

Hao kocham Cię chłopie normalnie!


WIELKI SZACUN!

Powiem szczerze, że zwątpiłem.. Teraz nowe siły wstąpiły!

Pozdrawiam!

ruszomir
piotr.ek
ruszomir, a teraz blagam cie, napisz, ze potrzebujesz sprawnego (i bez ograniczen) kTransfera, a uzytkownicy beda ci dozgonnie wdzieczni tongue.gif Powiedz tez, ze Konnekt nie dogaduje sie z firmowym proxy... no powiedz... blagam...... wink.gif
hao
Po prostu trafił w prostego buga w odpowiednim czasie wink.gif

Ja wciąż czekam na chociaż pół trace'a z niedziałającego proxy...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.