Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KUpdate via KWeb
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
hao
K.info chodzi już na najnowszym KWebie, a to oznacza, że jest dostępna obsługa KUpdate przez system CMS KWeb.

W tej chwili Konnekt zaciąga jeszcze ze starego systemu - nowy trzeba uzupełnić i tu się przydacie smile.gif

Centralek będzie 5:

- Podstawowa (biblioteki - zarządzana przez moderatora/ów)
- Konnekt (pliki Konnekta, podstawowe wtyczki - m/w jak do tej pory)
- KPlugins (wszystkie pozostałe wtyczki)
- Dodatki (bardzo wyselekcjonowane dodatki wszelkiej maści)
- Beta (wszystko co testowe)

Założenie jest takie, że każdy chętny dev może otrzymać moderowany dostęp do centralki beta.
Na pozostałych centralkach działają moderatorzy, oraz ew. autorzy dużej liczby wtyczek i dodatków.

Moderatorzy będą zajmowali się zajmowali pilnowaniem porządku i zatwierdzaniem / odrzucaniem plików.

Pierwsze dwie centralki są uzupełnione. KPlugins dzięki riddlowi ma już dużą część za sobą. Kwestia wgrania plików...

Prosiłbym o zgłaszanie się tutaj osób zainteresowanych dostępem. Niedługo postaram się spłodzić na wiki informację jak wgrywać pliki i będzie można przystąpić do dzieła...
dulek000
Ja chętnie korzystałbym z bety. No i teraz też mogę pouzupełniać dodatki. smile.gif
Aule
Ta, ja też sie chętnie zgłoszę.
KoSiarzPL
Tak, z centralki beta to i ja chętnie skorzystam smile.gif
hao
Kto się zgłosił ten konto dostał. Dalsi chętni również zostaną obsłużeni smile.gif Nowe KUpdate już działa i można z niego normalnie korzystać. Mam nadzieję, że zobicie z niego użytek...
Andrzej1307
czy po to kazdy moze sie zglosic? smile.gif
Trial
to ja tez poprosze konto smile.gif

THX
hao
Dostanie każdy, kto uzasadni sens otrzyamania dostępu do tego... Trial - zaraz dostaniesz smile.gif
Abraxas
Widać zmiany na lepsze smile.gif
Mam jednak kilka uwag i pytań. Świetnie, że pojawiła się centralka dodatków, wielu osobom to na pewno pomoże. Jednak jednej rzeczy mi tam brakuje. Nie przepadam za ściąganiem wszystkiego co popadnie, więc przydałby się przy skórkach itp jakiś link do screena. Poza tym zestawy potrafią sporo zajmować.
No właśnie, czy wpuszczając na centralkę zestaw składający się z kilku skór np. do kNotify byłby widoczny jako zestaw czy pojedyńcze skórki?
No i ostatnie pytanie. Czy jest planowany dział na centralce dla Tłoa?

PS: O swoja konto narazie nie proszę, może jak więcej rzeczy wypuszcze to będzie miało sens smile.gif
Lwiczek
+1 dla jakiegoś podglądu [nawet w okienku kUpdate]
Andrzej1307
+1 dla podlgadu i dzialu dla TloKa smile.gif

btw. moznaby zrobic mozliwosc zmiany rozmiaru okna kUpdate? dry.gif
hao
Dodatki na centralce są mocno ograniczone, właśnie z braku podglądu (ale można zamieścić tam w sumie linka..), dlatego też nie będzie ich tam zbyt wiele - prawdziwym repozytorium pozostaje nadal Katalog. Kategorię dla tłoka myślę że można dodać:)
KoSiarzPL
Do kogo trzeba się zgłaszać by zatwierdzał dodane obiekty? Czy każdy obiekt trzeba zgłąszać czy modki mają jakieś powiadomienie ostatnio dodanych elementów i sami dodadzą po < 24h.
Olórin
Trzeba się zgłaszać + czekać na wygenerowanie nowych danych.
hao
Na razie zgłaszać się do mnie...
mlodass
a ja to mam taka propozycje... mozna mnie posluchac lub tez nie... tongue.gif zeby przy kazdej wtyczce byla napisana tez jej wersja... wiem ze niby zawsze sa najnowsze na centralkach (przynajmniej tak powinno byc i wszystko zmierza ku temu :>) ale jednak to by byla przydatna informacja...

chyba ze ja jakis slepy jestem i ja nie widze tego ;P tylko przy niektorych wtyczkach sa napisane wersje... ale na centralce kplugins juz nie ma przy zadnej.
KoSiarzPL
Zgadzam się z Tobą. Już dawno temu sam o to apelowałem. Szkoda, że kUpdate samo tego nie robi (mogło by wyświetlać również posiadaną obecnie wersję). Pytanie tylko do Ciebie i innych gdzie ta wersja miała by być wyświetlana.
Sija
dolacze sie do tej prosby smile.gif imho kUpdate powinien wyswietlac aktualna wersje + wersje z centralki
hao
Przecież kUpdate nie zna wersji w paczkach... Nie znam też sposobu w PHP żeby się do tej informacji dostać (a tylko tak możnaby to ustawić w obecnej postaci kUpdate).

I btw. czy ci którzy mają dostęp do centralki dodatków mogli pododawać linki do screenów? smile.gif
Olórin
Numer wersji można podawać w changelogu, jako informacja wink.gif
KoSiarzPL
Tak olórin też o tym myślałem ale jakoś średnio to pasuje. Myśle że php dało by sie nr wersji odczytać, trzeba tylko poszukać jak. Moze by walnąc nagłówek dla każdej wtyczki: Wersja w centralce, wersja posiadana, nazwa wtyczki, wymagane wtyczki, autor.
W ogóle myślę, że okno kupdate powinno przejść lekkie zmiany. Dokłądnie chodzi o stworzenie zakładek dla każdego elementu z prawej strony a nie tylko jednego okna. Zakłądki standardowe: Informacja, changelog, screeny, inne (tam by byly jakies linki, moze uwagi itp)

BTW: mojej wtyczki dalej nie ma w centralce beta choć już jest zatwierdzona. Ja długo trzeba czekać na wgranie nowych plików?
hao
W paczkach można już ustawiać obrazek podglądu. W informacji o paczce pojawi się jako link.
KoSiarzPL
Ciekawi mnie jak kupdate sprawdza czy paczka w centralce ma nowsza wersję od posiadanej.
Olórin
Sprawdzana jest data pliku.
dulek000
Niektóre skórki kNotify (np. Tar) są wgrywane do folderu knotify/nazwa skórki, zamiast po prostu do knotify. Troszkę to niewygodne, bo trzeba cały czas zmieniać folder ze skórkami.
hao
Ci którzy mają dostęp do Bety, mają również dostęp do centralki kPlugins...


Co do skórek - kNotify - jeżeli tak jest faktycznie to czy mógłby to ktoś poprawić?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.