Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KPlugins via KWeb
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
hao
Oprócz kUpdate, na nowym KWebie znajdzie się również całe KPlugins. Każdy dev/twórca dodatków będzie miał swoje konto i swój "homepage".

Wstępnie do takiej strony, będzie można dodać:

- Wtyczki
- Artykuły
- Newsy
- Pliki

Do każdej wtyczki można dodać Artykuły, Newsy, Pliki (same wtyczki będą na KUpdate, więc chodzi raczej np. o kody źródłowe, czy cokolwiek sobie ktoś zażyczy).
Do każdego artykułu/newsa można dopiąć pliki.
Dodatki mogą obsługiwane tak samo jak wtyczki, albo inaczej - wtyczka może być po prostu dodatkiem...

Taki homepage będzie agregowany - czyli newsy to zbiór newsów "głównych" i newsów wtyczek.
Całe KPlugins podobnie - zbierane od wszystkich newsy, wyświetlane wtyczki itd. Ilość informacji zbliżona do KP, ale bez przeglądarki kodów źródłowych - tutaj lepiej zrobić dostęp do SVNa via WWW

Powyższe to pierwsze luźne przemyślenia na temat struktury, chciałbym się za to zabrać jak najszybciej, żeby trochę was rozruszać smile.gif Czekam na pomysły i propozycje...

Trzeba też pomyśleć nad zmianami w funkcjonowaniu katalogu.
arct!c
QUOTE(hao @ 8.03.2006 - 02:00) *

Każdy dev/twórca dodatków będzie miał swoje konte i swój "homepage".

Każdy - czyli nawet ten co zrobił jeden zestaw dźwięków?

QUOTE(hao @ 8.03.2006 - 02:00) *

Do każdej wtyczki można dodać Artykuły, Newsy, Pliki ...

To może od razu FAQ do każdego plugina?

A ogólnie to zapowiada się super smile.gif.
hao
FAQ nie byłby głupim pomysłem...

Co do twórców dodatków (jak i wtyczek z resztą), chodzi o tych, którzy mają już pewną renomę na forum smile.gif Chętni niech zgłaszają się na PM.
Trial
ja sie nie zaliczam do tych z renoma smile.gif ale z checia dowiedzialbym sie jakie kryteria mowia o tym ze ktos jest renomowanym tworca dodatkow a ktonie jest smile.gif

ogolnie pomysl uwazam za bardzo dobry..
ile czasu potrzeba na realizacje tego pomyslu?? miejsmy nadzieje ze nastapi to w miare sensownym czasie smile.gif
lhs
To może jakiś ranking renomowanych? tongue.gif
ar2oor
Jeśli ktoś ma coś ciekawego do zaprezentowania ,związanego z konnektem , to czemu nie miały nie mieć 'swojej strony' ?
arct!c
Dla jednego ciekawe jest to, a dla drugiego to wink.gif. Proponuję aby za tych 'renomowanych' uważać te osoby które w postach ze swoimi pracami maja najwięcej gwiazdek.
Trial
ja mysle zeby faktycznie zrobic jakis ranking Piszacych wtyki / robiacych dodatki..
wiadomo ze kazdy bedzie dazyl do zajecia pierwszego miejsca w rankingu ... wiec bedzie sie staral zdobyc uznanie innych.
mysle ze to jest dobry pomysl na motywacje tworcow dodatkow.. smile.gif
wiadomo ze glosowali by tylko uzytkownicy...

tylko co z podzialem na piszacych wtyczki, tworzacych wyglad, grafiki i inne...
mysle ze ciezko przyrownac jednego do drugiego ... ale mozna sprobowac...

czekam na cos takiego, fajnie by bylo... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
StRuGi
nie, bo sie wszyscy na ilosc, a nie na jakosc przerzuca ;/
arct!c
Sam kiedyś myślałem nad zrobieniem plebiscytu w kategoriach:
  • Najlepszy avatar/sygnatura
  • Najlepszy debiutant
  • Najbardziej przyjazny forumowicz
  • Najlepszy dyskutant
  • Najlepszy tekst
  • MVF - Most Valuable Forumowicz
  • Najlepsza wtyczka
  • Najlepszy styl
  • Najlepszy dodatek [Okno rozmowy (kIEView), Powiadomienia (K.Notify), Emotikony, TłoK - Tła listy kontaktów, Zestawy dźwięków, Checky skrypy.]
  • Największe rozczarowanie w K.
minionego 2005 roku wink.gif Ale jakoś nie wyszło, a lista odpowiednich osób była by juz zrobiona wink.gif. No nic może za rok.
Trial
ale wlasnie nie na ilosci to by mialo polegac tylko forumowicze by przyznawali czyli mysle ze lepszej wyroczni nie ma smile.gif

ja jestem za... takim rankingiem .. popieram....
jiobel.
Kółko wzajemnej adoracji to coś, co tygryski lubią najbardziej.
Aule
No chodzi raczej o tych co zrobili kilka dobrych jakościowo dodatków, np lhs, riddle itd. Co do wtyczek, to dopiero niedawno grono piszących sie powiększyło o kilku i pewnie renomowani to starzy członkowie KPlugins wink.gif
ar2oor
moim zdaniem jak ktoś juz napisał 1 wtyczkę to powinien mieć tą stronę.
Olórin
Tworzenie rankingów jest bez sensu, przynajmniej na razie.
Trial
nie wiem co jest bezsensem... nie chodzi mi o aktualne forum
ale chcialbym zeby takowy ranking soibe istnial chociazbym mial na nim byc zawsze na koncu
badz wogole pomijany smile.gif
uwazam ze takie cos motywuje... (mnie napewno tak smile.gif)
KoSiarzPL
Jeśli chodzi do pomysłu artica to jestem za, jeśli to ma być taka jednorazowa akcja/zabawa. Natomiast do rankingu? Hmmm na co to komu? Kto by to prowadził? Jak długo by utrzymała się stała liczba użytkowników którzy by oddawali na bieżąco głosy. Według mnie wystarczającą oceną jest ocena samej wtyczki jaką dany dev stworzył.
lhs
Pomysł arct!c-a - jestem za. Strasznie sztywno tu ostatnio...
zimaq
Jak juz chcecie robić ranking dodatków, to na pewno nie wtyczek i styli razem. Ja bym to widział tak, że brane są pod uwagę wszystkie dodatki użytkownika i średnia ważona ocen z nich byłaby 'oceną' usera. Dlaczego ważona? Bo niektóre style są ocenione na 5 ale mają jeden głos oddany, a inne na 4, ale mają np. 40 głosów.

Inaczej sobie tego wyobrazić nie mogę.

+1 - pomysł arct!ca wink.gif
KoSiarzPL
QUOTE(hao @ 8.03.2006 - 02:00) *

Czekam na pomysły i propozycje...

Więc ja widział bym to tak.
Jest sobie strona użytkownika. W nim znalazły by się działy:
- o użytkowniku
- blog
- kontakt (coś w stylu jak na forum, formatka do wpisania wiadomości a ona sama wysyłana jest na maila)
- dodatki (a w nim)
__ - część na wtyczki
__ - część na kstyle
__ - część na narzędzia (oddzielne programy do K)

Całą stronę dodatki wyobrażam sobie jako (w skrócie) tabela dla każdej części. W każdym wierszu: ikona, nazwa, aktualna wersja, wersja beta, czy są źródła, ocena. Kolejny wiersz to krótki opis.

Każda strona wtyczki posiada:
- dziennik wersji
- download (wersje oficjalne, beta, źródła, potrzebne biblioteki[lub same linki do nich])
- opis
- screeny
- bugtrack
- faq
- lista autorów
- komentarze
- ocena
- info w jakich centralkach się znajduje

Autor powinien móc:
- w sensowny sposób umieszczać pliki w downloadzie oraz centralce
- w miarę prosty bugtrack
- możliwość moderacji komentarz?
- dodać newsa na stronę główną
- jakiś moderator newsów potrzebny?

Sama witryna powinna umożliwić:
- przegląd wtyczek (wraz z sortowaniem wedłóg najczęściej pobieranych, ocenianych)
- przegląd centralek
- przegląd autorów
hao
Bugtrack'a myślę że nie będzie. Co większe wtyczki można zawsze dołączyć do istniejącego, a mało używanego dev.konnekt.info/bt/.

Podział plików na kategorie jest zbędny - dodając "dodatek" określamy jego kategorię, katogerozycja robi się sama..

Autorzy mogą swobodnie kształtować drzewo swoich dokumentów, aczkolwiek bloga nie uważam za dobry pomysł. Będzie za to system newsów ogólny i do każdego z dodatków...

Komentarzy myślę nie będzie, ocen raczej też nie, na pewno nie w pierwszej wersji... Zamiast formatki kontaktu będzie przekierowanie do profilu na forum.

Strona główna k.info ulegnie przebudowie, kplugins będzie miało na niej swoją część...

Będzie changelog, będzie też faq (o których zapomniałem).


Termin? Jak zwykle trudny do określenia. W związku z uruchomieniem Actio strona k.i wymaga przebudowy i ożywienia. Praktycznie cała opisana funkcjonalność jest możliwa do wdrożenia w obecnej wersji CMSa bez zmian. Kwestia jaki będzie tego rozmach smile.gif Myślę, że każdy dev wtyczek (nawet jednej) otrzyma swoją stronę. Myślę, że każdy chętny twórca dobrych dodatków również... Kryterium ostatecznym jest jakość, a nie ilość czy "staż".
Sija
do bugtracka niechaj sie stanie Trac... !
arct!c
No to jeszcze listę kto zostaje zaliczany (ofc, oprócz tych co piszą pluginy - to bo jest oczywiste) do tych 'twórców dobrych dodatków'. I pytań więcej nie mam.

Mając na myśli FAQ myślałem o wdrożeniu pod KWeba Faka(?) stworzonego przez Riddla i Atola. Choć zwykłe FAQ dla każdego plugina (jak włączyć, co zrobić żeby działało - w brew pozorom nie które wtyczki są dość skomplikowane w uruchomieniu/wyłączeniu - FavIcon) będzie jak najbardziej na miejscu.
hao
Niech się po prostu zgłaszają, a będziemy się wtedy zastanawiać smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.