Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Informacje o uzytkowniku przy rozpoczynaniu rozmowy
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Diabl0
Szukałem a nie znalazłem, więc piszę i (mam nadzieję zasugeruję)

W tlenie jakiś plugin umożliwiał wyświetlenie informacji o użytkowniku przy rozpoczynaniu rozmowy. Pojawiały się podstawowe, ale często przydatne informacje z katalogu w postaci Imię, Nazwisko, ksywa, miejscowość, telefon, stan i opis. Niby mały drobiazg ale często pozwalało sobie przypomnieć kto to jest (lub rozpoznać kogoś nowego) bez konieczności ręcznego sprawdzania go w katalogu.

Szukałem czegoś podobnego dla K, ale niestety nie mogę nic takiego znaleźć, więc moja sugestia czy ktoś by się czegoś takiego nie podjął.

Mój ideał to wyświetlanie powyższych informacji z danych kontaktu (imię, nazwisko, ksywka, wiek, miejscowosc, telefon, e-mail, strona www, notaki) a jeśli osoby nie mamy jeszcze w kontaktach to pobieranie tych danych z katalogu.

Mile widziane było by także wyświetlanie fragmentu ostatniej rozmowy z daną osobą (np. 10 ostatnich wypowiedzi). Przypuszczam że wiele osób (zwłaszcza tych mających masę kontaktów) skakało by z radości za takie ułatwienie pozwalające na przypomnienie sobie z kim rozmawiamy i o czym smile.gif
dulek000
Co do drugiej propozycji to to już jest. Wystarczy wtyczka kIEView i klikając prawym przyciskiem na puste okienko rozmowy można wczytać rozmowę z historii.
arct!c
A jeden kolega nieoficjalnie zobowiązał się do automagicznego ładowania x ostatnich linijek smile.gif. Zobaczymy...
Andrzej1307
ale mowicie ciagle o tej drugiej propozycji. a co mysliscie o tej pierwszej? bo wg mnie jest ciekawa smile.gif czesto gada do mnie ktos nieznajomy i troche dlugo trwa sprawdzenie kim jest wink.gif
arct!c
jak u mnie 30sek - "Ktoś ty i czego chcesz?".
KoSiarzPL
A "odśwież" w profilu kontaktu nie działa?
Andrzej1307
arctic - nie zawsze osoba powie Ci prawde, a w katalogu moze miec napisana prawde tongue.gif

kosiarz - dziala, ale wlasnie chodzi o latwiejszy dostep
arct!c
W katalogu może mieć "Wojtek, lat 10' biggrin.gif - Taki już jest internet smile.gif
Diabl0
Taki już jest internet i chyba każdy dobrze sobie zdaje z tego sprawę. Nikt nie twierdzi że to jest stuprocentowo pewne, ale mimo wszystko często pomaga sobie skojarzyć kto to może być (a w połączeniu np. z wycinkiem logów zidentyfikować osobę z którą już kiedyś rozmawialiśmy a z różnych względów nie dodaliśmy do kontaktów)
ar2oor
ale nie chodzi o katalog ,czy to jest pewne itd. itd,

ważne żeby wyświetlało info o kontakcie ,do wyboru ,telefony maile itd ,jak kto chce ,

wtyczka była by naprawdę fajna .
Diabl0
I jak wspomniałem dobrze by było aby w pierwszej kolejności zerkać do danych kontaktu (Informacje o kontakcie) a dopiero jak tam nic nie znajdzie to wyświetlanie danych z katalogu usługi
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.