Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: lista kontaktów - wiele sieci
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
KOSMOS
HAO czy został jakos rozwiązany problem z obsługą jednego kontaktu, który miałby więcej niż jedną sieć. Chodzi mi o mozliwość przypisania sieci GG i i kLAN'a do jednej osoby (niepotrzebne powiększanie listy kontaktów). Wiem ze temat był poruszany, ale dawno nic nie było pisane na ten temat z tąd ten wątek.
Flind
problem jest jeszcze bardziej aktualny zw laszcza ze zapowiedziałes w przyszłosci nie dalekiej jabbera smile.gif
hao
I na razie nie zapowiada się, żeby był w jakiś sposób rozwiązany :/
KOSMOS
Może więc czas na bardzo pilne rozwiazanie tego problemu. Już są dwie sieci obsługiwane prze KONNEKT'a GG i kLAN, a jak dojdzie JABBER to jedna osoba będzie miała 3 kontakty na mojej liście (każdy od innej sieci). Pare takich osób i mam problem z przeszukiwaniem jej :evil: .
hao
Nie lepiej zdecydować się na jedną z tych sieci?
torn
QUOTE(hao)
Nie lepiej zdecydować się na jedną z tych sieci?
No nie wiem, w sumie GG nie zawsze działa, Klan tylko po LANie (a przeciez nie zawsze ludzie siedzą przy tych samych komputerach, może ktoś właśnie jest u babci i pisze z jej komputera ;]), no i nie wszyscy mają Jabbera, który też nie jest ideałem niezawodności. Więc jak dla mnie przydało by się *kiedyś* rozwiązać problem kontaktu z więcej niż jedną siecią.
Simplex
Popieram - juz nawet na tlenie mam wkurzajace zdublowane kontakty w stylu: "Ziutek GG", "Ziutek TLEN" - a co to dopiero bedzie, jak ktos bedzie uzywal na raz (w konnekcie przyszlosci wink.gif ) tlena, gg i jabbera.
Latwo powiedziec: "Zdecyduj sie na jedna siec" - ale ludzie z ktorymi sie kontaktuje uzywaja roznyc sieci. I tak Ziutek jest czasem na tlenie a na gg go nie ma, a czasem odwrotnie - dlatego musze miec oba wpisy w kontaktach. Fajnie by bylo, jakby (juz po zaimplementowaniu Jabbera i miejmy nadzieje Tlena) konnekt umozliwial np. przyporzadkowanie jednej osobie numeru GG oraz tlen_id albo jabber_id i jakos ladnie pokazywal w jaki sposob ta osoba sie teraz laczy smile.gif
winthux
Ja bym proponował coś w stylu wyboru prioryteu sieci (dla wszystkich kontaktów lub poszczególnych). Ustalało by się, która sieć jest główna, np:

>GG
>tlen
>jabber

i w tej kolejności konnekta by sprawdzał, czy dany user używa tej sieci. Jeśli nie używa gg to pojawiałby się znaczek tlena i automatycznie rozpoczynanie rozmowy zaczynałoby się na tlenie. Oczywiście można by było se wybrać jesli user ma włączonego tlena i jabbera, po którym protokole chce prowadzić rozmowę z userem.
Olórin
i w dymku po kolei sieci smile.gif albo rozwiązanie na drzewie:
+grupa 1
+edek(GG)
-GG-Dostępny
-TLen-zw
-Jabber-niedostępny

i po kliknięciu 2 razy na edka otwierała by sie sieć dostępna lub faworyzowana gdyby jabber był np. online smile.gif
KOSMOS
A może dałoby rade zrobić tak, aby wybór głównej sieci odbywał za pomocą czegoś w rodzaju PING'a. Czyli na szybkości czy też stabilności połączenia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.