Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pare propozycji
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Sija
1] czy w funkcji KStatusSet(KNetNum("GG"), statusID, opis), mozna by bylo ustawic zmienna -1 dla opisu, co powodowaloby nie zmienianie sie opisu, tak jak dla statusu...
2] k.bot zapisuje do historii wszystkie komendy... IMHO mozna by to usunac...
nix
QUOTE
czy w funkcji KStatusSet(KNetNum(\"GG\"), statusID, opis), mozna by bylo ustawic zmienna -1 dla opisu, co powodowaloby nie zmienianie sie opisu, tak jak dla statusu...


na ile pamietam to wystarczy nie podac trzeciego argumentu (opisu) i nie zostanie zmieniony

QUOTE
k.bot zapisuje do historii wszystkie komendy... IMHO mozna by to usunac...

do tego potrzebne sa zmiany sposobu obslugi wiadomosci przez Konnekta
Sija
QUOTE(jakubek)
QUOTE
czy w funkcji KStatusSet(KNetNum(\"GG\"), statusID, opis), mozna by bylo ustawic zmienna -1 dla opisu, co powodowaloby nie zmienianie sie opisu, tak jak dla statusu...


na ile pamietam to wystarczy nie podac trzeciego argumentu (opisu) i nie zostanie zmieniony [..]


niestety nie, jezeli nie zostanie podany argument, opis sie kasuje... :/
nix
ups trzeba bedzie poprawic.
dodane do TODO
Flind
temat w sumie pasuje i mozna tu wrzucac rozne propozycje na skrypty

wiec moja propozycja na skrypt to wysyłanie wiadomosc do wszystkich osob ktore sie do mnie zgłosza z poza listy. cos jak ustawienia>wiadomosci>z poza listy tylkoz ta roznica ze bez zadnych hasłe i wszystkie wiadomosc domnie docieraja bez problemu. Po prostu tylko wiadomosc jest jedno razowo wysłana jak np "przectaw sie--podaj swe wymiary" smile.gif


Jak ktos nie wie co ma napisac to moze to wink.gif
case
...a jo kciołech spytoćtongue.gif :idea: czy dalby rade ktos [najlepiej tworca :wink: ] dodac do okna logowania kBota mozliwosc logowania zmiany statusu n/n na n/n ?? bo kSpy nam sie wylozyl i nie ma jak szpiegowac :wink: a tak serio, to na pewno kazdemu taki drobiazg by sie przydal biggrin.gif

...zreszta, jakby dodawac cos takiego, to nie tylko do okienka logowania, a wogule wprowadzic mozliwosc wykrywania przez K tego rodzaju zmian stsusow [tesknie za ActivityChecker'em z PGG sad.gif ].
nix
hmm na ile pamietam to zdaje sie ze zmiany statusu z n na n tez sa komunikowane do skryptu - rzecz tylko jak takie informacje sa wykozystywane w skrypcie
case
QUOTE(jakubek)
rzecz tylko jak takie informacje sa wykozystywane w skrypcie

"jas kowalski (12345@gg) zmienil status z n/n na n/n" - mi chodzi o takie wykozystanie.
Olórin
status notify.lua niepokazuje tipa gdy nowy staus i stary są takie same(np. zmiana opisu)
w części logującej musi być zmiana statusu albo albo opis ~= "" smile.gif jakby to usunął to może by coś z tego było, ale serwery gg niewysyłąją chyba informacji o zmianie statusu z niedostepny na niedostepny tongue.gif zresztą

WYKRYWANIE NIEWIDOCZMYCH MIJA SIĘ Z CELEM, JAK KTOŚ SIĘ UKRYWA ZNACZY ŻE NIECHCE/NIEMOŻE ROZMAWIAĆ ALBO CHCE SIE SKONTAKTOWAĆ Z WYBRANYMI OSOBAMI

kiedys wszedłem na forum gg3d i luserzy inni tacy sie upierali ze inwigilatorem da sie niewidocznych wykryc idt.(to było po upadku kspy) nieda sie ludziom wytłumaczyc...... smile.gif
to tak OT.
case
QUOTE(Olórin)
WYKRYWANIE NIEWIDOCZMYCH MIJA SIĘ Z CELEM...

moja propozycja moze miec wiele innych zastosowan, w kazdym razie uwazam ja za przydatna, a jesli chodzi o wysylanie przez serwery gg informacji o zmienach stsusu z n/n na n/n to oczywiscie ze wysylaja - po to wzmienilem o AC z PGG, ktory takie informacje pokazuje, albo chociazby program Little Brother. Uzywam go czasem, a gdyby dodac do okienka logowania ta prosta opcje, mialbym wszysko w k biggrin.gif
Olórin
to by wyglądało tak(funkcja IStatus w status notify) :
CODE

---------------------------------------------------
-- status
---------------------------------------------------
-- argumenty: status i info to string
--            cntID to number
-- nie zwraca niczego
---------------------------------------------------
function IStatus (cntID, status, info)
 oldstatus = KCntInfo(cntID, "status")
 local uid, net = KCntGetUID(cntID)
local displej = ""
 -- spr czy zmiana statusu z niedostepnego na inny lub odwrotnie
--  if (oldstatus ~= status) then
 
   local gender = KCntInfo(cntID, "gender")
   if gender == "undefined" then
     local name = KCntInfo(cntID, "name")
     if string.sub(name, -1) == "a" then
       gender = "female"
     else
       gender = "male"
     end
   end
if KCfgGet("notify.silent") == "0" then

if KCntInfo(cntID, "display") ~= "" then
 displej=KCntInfo(cntID, "display")
   else
     displej=uid
   end
   if status == ST.online then
     if gender == "male" then
       KNotify("<b>"..displej.."<b> jest dostępny", KCntInfo(cntID, "net"), status)
     else
       KNotify("<b>"..displej.."<b> jest dostępna", KCntInfo(cntID, "net"), status)
     end
   elseif status == ST.away then
     if gender == "male" then
       KNotify("<b>"..displej.."<b> zaraz wraca", KCntInfo(cntID, "net"), status)
     else
       KNotify("<b>"..displej.."<b> zaraz wraca", KCntInfo(cntID, "net"), status)
     end
   elseif status == ST.dnd then
     if gender == "male" then
       KNotify("<b>"..displej.."<b> jest zajęty", KCntInfo(cntID, "net"), status)
     else
       KNotify("<b>"..displej.."<b> jest zajęta", KCntInfo(cntID, "net"), status)
     end
   elseif status == ST.offline then
     if gender == "male" then
       KNotify("<b>"..displej.."<b> jest niedostępny", KCntInfo(cntID, "net"), status)
     else
       KNotify("<b>"..displej.."<b> jest niedostępna", KCntInfo(cntID, "net"), status)
     end
   end

 end;
--  end;
local qw = ""
if status == 0 then
 qw = "niedostępny";
elseif status == 65 then
 qw = "zaraz wracam";
elseif status == 34 then
 qw = "nie przeszkadzać";
elseif status == 64 then
 qw = "dostępny";
elseif status == 68 then
 qw = "auto-away";
else
 qw = status;
end;
local oqw = ""
if oldstatus == 0 then
 oqw = "niedostępny";
elseif oldstatus == 65 then
 oqw = "zaraz wracam";
elseif oldstatus == 34 then
 oqw = "nie przeszkadzać";
elseif oldstatus == 64 then
 oqw = "dostępny";
elseif oldstatus == 68 then
 oqw = "auto-away";
else
 oqw = oldstatus;
end;
local net2 = net
if net == 15 then
 net2="KLan";
elseif net == 10 then
 net2="GG";
end;
-- if oldstatus~=status or info ~= "" then
if net == 15 then
 KLog(KCntInfo(cntID, "display").." ("..uid.."@"..net2..") zmienił status z "..oqw.." na "..qw, -1)
else
 KLog(KCntInfo(cntID, "display").." ("..uid.."@"..net2..") zmienił status z "..oqw.." na "..qw.."(\""..info..'")', -1)
end;
-- end;
if oldstatus == 0 and status ~= 0 and Flash == 1 then
 pSetFlashTime(500);
 pFlashAsync(2);
end;

end



ps sprawdzałem, zmieniałem status na normalnym gg z niedostepnego na ukryty i NIC, ta wersja będzie pokazywała tip'a nawet jak ktoś zmieni opis smile.gif
Olórin
QUOTE(case)
moja propozycja moze miec wiele innych zastosowan, w kazdym razie uwazam ja za przydatna, a jesli chodzi o wysylanie przez serwery gg informacji o zmienach stsusu z n/n na n/n to oczywiscie ze wysylaja - po to wzmienilem o AC z PGG, ktory takie informacje pokazuje, albo chociazby program Little Brother. Uzywam go czasem, a gdyby dodac do okienka logowania ta prosta opcje, mialbym wszysko w k biggrin.gif


:arrow: podaj przykład zastosowania poza wykrywaniem niewidocznych
:arrow: kiedyś wysyłały ale już tego nierobią od dawna, czyli od długo przed kSpy
:arrow: powtażam nieda sie tak wykryć ukrytych!!!!!!
case
QUOTE(Olórin)
...nieda sie tak wykryć ukrytych!!!!!!

hmmm... no, podaje tylko zmiany opisow. to nic nie bedzie z tej opcji :cry: [LB tez daje dupy - jak ja nienawidze tych typow z GG!! :evil: :evil: ]
dzieki Olórin w kazdym razie!!!!
Sija
QUOTE(case)
[...] jak ja nienawidze tych typow z GG!! [...]


Chyba jednego typa ;]
case
QUOTE(BazylisZ)
Chyba jednego typa ;]

kij im w oko ilukolwiek ich jest :twisted:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.