Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Import kontaktów - problem
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
infer
Witam serdecznie,

Przesiadłem sie na Konnekta z Tlena i uważam ze to był bardzo dobry wybór ale mam 2 problemu.


1)W Tlenie mam kontakty Tlenowe oraz GG, jak wiadomo eksportują sie one do formatu nazwa.xml..... natomiast Konnekt importuje tylko pliki nazwa.txt.


Nie mam zupelnie pojecia jak to ugryźc ... poniewaz chcialbym przeniesc kontakty dokladnie w takie formie jak mam w tlenie, tzn wraz z nr telefonow, gupami itd.


2) W jaki sposob mozna sprawdzac IP osob z GG lub Tlena, niestety nie potrafie tego zrobic. Opcja whois dziala tylko przy polaczeniu p2p i jesli ktos ma mnie w kontaktach? Czy jest jakas inna opcja?


Pozdrawiam
Jakub
riddle
Kontakty są zapisywane na serwerze, więc po prostu połącz się w Tlenie z serwerem, jeśli masz wyłączone synchro z serwerem (nie wiem jak to się nazywa / gdzie to jest w Tlenie) to je włącz i potem wyloguj się i połącz przez Konnekta. Lista powinna zostać zaimportowana, jak to jest opisane tutaj: http://faq.konnekt.info/start.php#polaczeniezsieciatlen
infer
Zgadza się, ale piszesz o kontaktach Tlenowych, a mnie chodzi o import kontaktow GG smile.gif, tlen nie ma fukcji wysyalania kontaktow GG na serwer, wiec zostaje mozliwosc importu z pliku...tylko jak ?

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
KoSiarzPL
Nie rozumiem, a nie mozesz zaimportowc kontaktow gg z serwera gg?
Olórin
Nie może wyeksportować kontaktów gg na serwer gg bo tlen takiej funkcji nie posiada.
infer
Dokładnie tak, w tlenie nie ma funkcji eksportu kontaktow na serwer GG , a Konnekt nie ma fukcji importu kontaktów z pliku Tlena.


Proponuje tworcom porgramu rozwazyc takie udogodnienie, bo dla mnie troche kicha:(
dulek000
Ej, to przecież problem Tlena, że eksportuje w niestandardowym formacie. tongue.gif
Olórin
Ktoś mógłby napisać (Nawet w postaci onlineowego narzędzia) w php konwerter z tlenowego formatu do formatu gg, lub expimpa...
infer
Własnie, bardzo dobry pomysł!!
Sad
Sieć > Gadu - Gadu > Eksport kontaktów na server gg ;>
manieKMP
Zgadzam się z Olórin'em, bo jak narazie trzeba się męczyć z ręczną modyfikacją XML'a i zmiany jego na TXT, a to jest troche praco-czasochłonne sad.gif
kiniac
ok potrzebue pomocy robilam format kompa myslac ze mam wyeksportowane kontakty na server gg jednakże nie wiem czemu wszystkie kontakty zginely mi z servera gg ale na wszelki wypadek exportowalam calosc z konnekta.. Wyeksportowalam wszystkie kontakty z konnekta i mam plik o rozszezeniu konnekt_k_kontakty.expimp i nie mam pojecia jak mam je za importowac spowrotem do konnekta a mam tam wszystkie kontakty z gg. pls pomocy jak najszybciej smile.gif
Pozdrawiam Kinga biggrin.gif
Bandit
Uruchom wtyczkę która odpowiada za expimp, potem kliknij na plik 2 razy... i tyle.
kiniac
QUOTE(Bandit @ 21.01.2008 - 17:34) *

Uruchom wtyczkę która odpowiada za expimp, potem kliknij na plik 2 razy... i tyle.

a jak sie ta wtyczka nazywa??

juz znalazlam dzieki za podpowiedz bo juz myslalam ze to wszystko not working smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.