Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Krytyk - odwołanie do pamięci która nie może być writte
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Błędy krytyczne
KoSiarzPL
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem pewien problem i dzisiaj go lepiej zbadałem. Otóż przy próbie wyłączenia konnekta dostaję krytyka:
"Instrukcja spod 0x1006b6c3 odwoluje sie do pamieci pod adresem 0x000000. Pamiec nie moze być written."

Metodą prób i błędów doszedłem iż komunikat ten pojaiwa się po nawiązaniu połączenia sieci (jabber, gg). Jeśli ikonka statusu przestanie już migać to przy próbie zamknięcia K dostajemy krytyka. Może tu nie chodzi o samo przestanie migania statusem lecz po prostu o odczekanie pewnego czasu ąz "coś" się zacznie dziać.

Tak czy inaczej wyłączałem po kolei wtyczki. Okazało się iż problem sprawia wtyczka kRSS. Tak mi się wydaje przy jej włączeniu problem miałem a gdy nie była załądowana to jak ręką odjął. Posiedzę teraz na K bez tej wtyczki i jeśli błąd się powtórzy dam znać.
dulek000
Przy zamykaniu wiele kRSS nie robi - jeśli okno jest otwarte to je zamyka, wyrejestrowuje jego klasę, wyłącza timer i czyści pozostałości po libXML.

Sprawdź, czy błąd nie występuje gdy Konnekt jest wyłączany podczas sprawdzania kanałów - chociaż wstawiłem tam wielki try{...} catch(){...}.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.