Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pierwsze podejście z wtyczką :)
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
renegat
W zasadzie to chciałbym zmienić coś w konnekcie...
Chyba jedyny sposób by to uczynić to napisać wtyczkę...

Najlepiej chyba rozpocząć od czegoś względnie prostego. No i pierwsza rzecz z brzegu - np kiedy kliknę na ikonkę konnekta która znajduje się w tray'u, chcę aby focus był na scrollbarze (bo domyślnie focus jest na listbox?).

I jak to napisać? Czy w ogóle da się coś takiego napisać?

Normalnie kliknięcie myszki należałoby odebrać w pracy okna WndProc. W konnekt (jak przeglądałem SDK) są dwie funkcje które mają na końcu *proc i nie wiem którą mam obsłużyć (no i jeszcze w jaki sposób?)

int __stdcall IMessageProc(sIMessage_base * msgBase) { ????
Czy może powinno być coś zmienione w ActionProc(sUIActionNotify_base * anBase) {???

no i jeszcze w switch'u jak odebrać wiadomość o kliknięciu?
takie coś na kształt case ID_TRAY: z API? Tylko że jaką to ma wartość (nie mogłem znaleźć w SDK bo takie to grube że wow)

No i wtedy skąd wziąć hwnd dla scrollbara? (aby potem sobie zrobić setfocus...)
renegat
Czyli jednak przypadkowo miałem rację. Istnieje coś takiego jak ID_TRAY biggrin.gif
00018 #define ID_TRAY 1000 w UI.h

No to już mam coś i można próbować coś pisać. Dziękuję dobrzy ludzie za pomoc tongue.gif

Szkoda tylko że to dopiero początek
hao
Nie ma informacji o kliknięciu w tray'u. IMessageProc dostaje komunikaty wewnętrzne konnekta(IM_*). Musiałbyś subclassować główne okno i przechwycić w nim standardowy komunikat explorera.
renegat
Hm... no i z kompilacją są problemy smile.gif no jakże by inaczej (jako użytkownik dev-cpp czuję się w pełni poruszony - z resztą nie pierwszy raz).

Dlaczego nie można skompilować na mingw? Dlaczego nie można skompilować na borlandzie?
Dlaczego konnekt nie jest napisany tak aby można go było używać na wszystkich kompilatorach? Co to już c++ != c++ ?

No nie mógłby autor konnekta jakoś przepisać tych 2000 linii kodu (czy ile ich tam jest, bo nie sprawdzałem) aby sdk konnekta było kompatybilne z jeśli nie wszystkimi to z większością kompilatorów ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.